הובלת מכונת כביסה, מדיח או תנור: מדריך מלא

רוצים להעביר מכשיר חשמלי בודד וצריכים טיפים מנצחים? במדריך הבא נסביר מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות, איך מובילים מכונת כביסה או מייבש, איך מובילים מדיח כלים ואיך מובילים תנור אפייה?

עוד במדריך
מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות? איך מובילים מכונת כביסה או מייבש? איך מובילים מדיח כלים? איך מובילים תנור אפייה?

הובלת מכשיר חשמלי בודד מדירה לדירה היא עניין די פשוט בסך הכול, אבל הכנו לכם בכל זאת טיפים מנצחים שיוכלו להפחית עלויות ולשמור על תקינות המוצר.

במדריך הבא נסביר מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות, איך מובילים מכונת כביסה או מייבש, איך מובילים מדיח כלים ואיך מובילים תנור אפייה?

מה חשוב לבדוק מול חברת ההובלות?

הזמינו חברת הובלות קטנה – אם מבצעים הובלה למכשיר חשמלי בודד ולא מדובר במעבר דירה רגיל, מומלץ להזמין חברת הובלות קטנה שמחזיקה משאית קטנה או טנדר ויש לה ניסיון עם פריטים בודדים. עלויות התחזוקה של חברה כזו נמוכות יותר מחברה שעושה הובלות גדולות, מה שמשפיע באופן טבעי גם על מחיר העבודה.

דרשו הצעת מחיר בטלפון – הובלת מכשיר חשמלי בודד אינה מצריכה הגעת נציג של חברת ההובלות לביקור מקדים. לכן כדי לקבל הצעת מחיר מסודרת שלא תשתנה במועד העבודה, צריך לציין את גודל המכשיר (אפשר להוסיף תמונה), קומה של הדירה הקיימת והחדשה, מרחק בין הדירות והאם יש מעלית.

ודאו שיש אחריות על ההובלה – ודאו שחברת ההובלות מספקת לכם אחריות שנקראת פוליסה "ביטוח סחורות בהעברה", היא מכסה על הנסיעה במשאית מהדירה הישנה לחדשה. כמו כן, ודאו שיש אחריות במקרה של נזק שנגרם במהלך ההובלה באחת מרגליות המכשיר, הידיות או הדלת. הוא לא באמת מחויב לכך, אבל אנחנו מצפים שחברת ההובלות תדאג לתקן נזקים.

מה משפיע על מחיר ההובלה?

הדבר העיקרי שמשפיע על מחיר ההובלה הוא מורכבות העבודה, כמו הובלה בקומה גבוהה ללא מעלית, מרחק גדול בין הדירה הישנה לדירה החדשה ובעיית גישה שמצריכה שימוש במנוף שמשכירים לפי שעה בעלות של 300-400 שקלים. 

איך מובילים מכונת כביסה או מייבש?

ההכנות להובלת מכונת כביסה פשוטות ומצריכות רק ניתוק מצנרת המים וסגירת הברז הסמוך. אם אתם לא בטוחים לגמרי, סביר להניח שהמוביל יידע מה בדיוק צריך לנתק ואיך עושים זאת.

מבחינת ההובלה עצמה, חברת ההובלות תעטוף בנייר נצמד ייעודי (שרינג) את מכונת הכביסה והמייבש כך שהפינות והדלתות לא יקבלו מכה משמעותית. ההעמסה עצמה מתבצעת לרוב על עגלה קטנה, כאשר אין בעיה להשעין את המכשירים בזווית של 45 מעלות ואפילו בשכיבה אם יש צורך. כדי שמכונת הכביסה והמייבש לא יזוזו במהלך הנסיעה, ודאו שהמוביל קושר אותם עם רצועות ראצ'ט ייעודיות.

לאחר ההובלה, חברו את מכונת הכביסה לצנרת המים והפעילו תוכנית קצרה כדי לוודא שהכול עובד כמו שצריך ושלא נגרם נזק במהלך ההעברה. אותו דבר לגבי המייבש שרק צריך לחבר לחשמל.

איך מובילים מדיח כלים?

מדיח כלים מחובר לשלוש מערכות: נקודת מים, ביוב וחשמל. לפני שהמוביל מגיע מומלץ לנתק את כל החיבורים כדי לחסוך זמן, אבל אפשר גם להשאיר לו את העבודה המלוכלכת – רק צריך לוודא זאת מראש כך שהוא לא ידרוש תוספת תשלום. לאחר שליפת המדיח מהנישה שלו, המוביל יעטוף אותו מכל צדדיו, יעמיס על העגלה ויחבר למשאית עם רצועות ראצ'ט.

את חיבור המדיח בדירה החדשה, זאת בהנחה שיש תשתית והכנה של ביוב, מים וחשמל, ניתן לבצע לבד או להיעזר במוביל. אופציה נוספת היא הזמנת אינסטלטור מקצועי שיחבר את המדיח, אבל לא בטוח שישתלם להוציא כסף גם על זה וגם על ההובלה. אחרי שהמדיח מחובר, כדאי להפעיל תוכנית קצרה על מנת לוודא שהכל עובד כמו שצריך וכל המערכות תקינות.

איך מובילים תנור אפייה?

הובלת תנור אפייה נחשבת לפשוטה יחסית, בעיקר אם מדובר בתנור שמתאים לנישה ולא בתנור עומד עם כיריים מגז, מה שמצריך ניתוק וחיבור צינור הגז מברז הגז. כשמנתקים את הצינור, רק חשוב להקפיד לסגור את ברז הגז של הכיריים – כך תימנעו ממצב של דליפת גז בדירה הישנה.

מבחינת ההובלה, המוביל יעטוף את התנור מכל הצדדים כדי למנוע פגיעות ופתיחה של הדלת ויקשור את המכשיר למשאית באמצעות רצועות ראצ'ט ייעודיות. אחרי שמחברים כיריים מגז לברז הגז ולחשמל, צריך לבדוק שהמצתים עובדים וכל ארבעת המבערים עובדים. במקרה שאין להבה, צריך לוודא שגם ברז הגז של הכיריים פתוח וגם ברז הגז הדירתי פתוח. בדרך כלל הוא נמצא במסדרון ומסומן לידו מספר הדירה.

הובלת פריט בודד: כל הטיפים במקום אחד

אם אתם צריכים להוביל פריט בודד כמו ספה, מכונת כביסה, ארון, מכונת כביסה או מקרר, אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך, נעזור לכם להבין כמה אתם הולכים לשלם ואיך כדאי להתנהל עם המוביל.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת דירה עם מנוף: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם הרבה ציוד בבית ואתם צריכים להשכיר מנוף? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow