הובלה קטנה: כל מה שצריך לדעת

תחום ההובלות הוא תחום שמכיל בתוכו גם עבודות קטנות. הובלה קטנה תתאים לקהל מסוים שלא מחזיק ברשותו הרבה ציוד וחפצים. במידה ויש לכם מספר פריטים אותם תרצו להעביר, ההובלה הקטנה היא הפתרון המושלם עבורכם.

עוד במדריך
מהי הובלה קטנה ולמי היא מיועדת? מה ההבדל בין הובלה גדולה לבין הובלה קטנה? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים הובלה קטנה? אילו פריטים ניתן להעביר בהובלה קטנה? מה עלול להשפיע על מחיר ההובלה? איך מוזילים את מחיר ההובלה?

בשונה מהובלה גדולה שאותה אנו מכירים, קיימת אפשרות להזמין מובילים לטובת העברת מספר חפצים קטן או כמות ציוד קטנה. ישנן חברות הובלה המתמחות בהובלות קטנות המספקות שירותי אריזה והובלה קלים ומהירים. 

מה ההבדל בין הובלה גדולה לבין הובלה קטנה, באילו מקרים מומלץ להזמין הובלה קטנה ובאילו מקרים כדאי לשקול הובלה עצמית, מה משפיע על מחיר העבודה ואיך אפשר לחסוך כסף? כל התשובות במדריך הבא. 

מהי הובלה קטנה ולמי היא מיועדת?

בשונה מהובלה גדולה, בהובלה קטנה ניתן להעביר פריטים בודדים ממקום למקום. לרוב, מדובר על פריטים שלא תוכלו להעביר בעצמכם בגלל עבודת פירוק שקודמת להובלה שלהם או בגלל גודלם ומשקלם. שבישבילם, לא תרצו להזמין הובלה של משאית שלמה. ההובלות הקטנות, הן עבודות שמאופיינות לרוב במספר קטן של פריטים כמו: מקרר, ארון, פסנתר, מזרן או ספה.

ההובלות הקטנות נפוצות בעיקר בקהילות הסטודנטים, הרווקים או אלו שגרים בבתים קטנים ושאין להם תכולה רבה. בנוסף, ישנם מקרים בהם מספר שותפים של דירה יבקשו מעבר והובלה משותפת כדי לחסוך בהוצאות. 

מה ההבדל בין הובלה גדולה לבין הובלה קטנה?

ההבדלים העיקרים בין הובלה גדולה לבין הובלה קטנה, יהיו בעיקר בכמות הפריטים שצריך להוביל, מרחק ההובלה, כמות המובילים הנדרשים לעבודה וסוג כלי הרכב שנדרש. בהובלה קטנה, תוכלו להסתפק במספר עובדים קטן (בין אדם לשניים), שיוכלו להעביר את הציוד בקלילות (במידה ומדובר על כמות ארגזים קטנה ולא הובלה של פסנתר). 

ואם במסגרת הובלה גדולה תצטרכו משאית גדולה שתעביר בתוכה את כל הציוד, במסגרת הובלה קטנה ניתן להעביר את הכל בטנדר או משאית קטנה. חשוב לשים לב למקרים בהם יידרשו המובילים להתשמש בכלי עזר נוספים כמו מנוף (כאשר מדובר על קומה גבוהה). 

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים הובלה קטנה?

לפני שניגשים להזמנה של הובלה קטנה (וגם גדולה) חשוב לבדוק היטב את הצעת המחיר ואת ביטוח ההובלה. גם אם מדובר על הובלה של פריט בודד (כמו מקרר) וגם אם מדובר על מספר ארגזים, חשוב ליידע את המובילים מראש.

איך תעשו את זה? שלחו להם תמונה של תכולת הדירה אותה אתם צריכים להעביר. כך, יוכלו המובילים לתת לכם הצעת מחיר מדויקת שתכיל בתוכה את כל הארגזים והציוד שיש ברשותכם וימנעו מכם קפיצות במחיר ביום ההובלה. 

בדיקה חשובה נוספת, היא ביטוח ההובלה. חשוב לקבל יחד עם הצעת המחיר (בצורה כתובה ומסודרת) את סוג הביטוח הקיים לחברת ההובלה. על הביטוח לכלול כיסוי נזקים בטעינה ופריקה, סכום של השתתפות עצמית במידה ונגרם נזק לציוד ואת פרטי הרכב שעתיד להוביל את הציוד (טנדר או משאית).

טיפ של מקצוענים: העדיפו לבחור בחברת הובלה שיש לה ביטוח עם חברה מוכרת וידועה בשוק.

אילו פריטים ניתן להעביר בהובלה קטנה?

הובלה קטנה היא הובלה שתתאים לדירות סטודיו קטנות שאין בהן תכולה רבה, דירות 2 חדרים שיש בהן מעט רהיטים ומכשירי חשמל ואפילו למי שפותח סניף עסק חדש וצריך להעביר אליו ציוד ממקום האחסון שלו. תחום ההובלות הקטנות הפך ליותר ויותר מבוקש ונמצא בין העבודות הנפוצות ביותר כיום.

בהובלה קטנה, ניתן להעביר גם מוצרים ורהיטים חדשים שקניתם (ולא סופקה לכם הובלה שלהם). כל הובלה שיש בה מספר מועט של פריטים או אפילו פריטים בודדים, תיחשב כהובלה קטנה והעלויות שלה יהיו בהתאם. 

מה עלול להשפיע על מחיר ההובלה?

הובלה קטנה היא עבודה שיכולה להיות לעיתים מסובכת יותר מהובלה גדולה. במידה וההובלה מכילה העברה של פריט בודד אבל עדין, כדוגמת פסנתר, היא תכיל בתוכה שימוש בכלים ייעודיים כמו מנוף ותצטרך גישה נוחה למקום החדש. לכן, כל מה שיקשה על הפריט לעבור בשלום - יוביל לעלות גבוהה יותר.

טווח ההובלה ומועד ההזמנה ישפיעו גם הם על המחיר. ככל שההובלה תתבצע למרחק גדול יותר, כל המחיר שלה יעלה ואם הזמנתם את ההובלה בחודשי הקיץ העמוסים (יולי-אוגוסט) תשלמו על כך יותר. המיקום החדש אליו מועבר הציוד ישוכלל במחיר הסופי. במידה ומדובר על בניין מגורים ועל העברה שתהיה מעבר לקומה ה-3, תשלמו על כך תוספת. 

במידה ויהיה צורך בשירותי מנוף או שתרצו להוסיף להובלה גם שירותי אריזה, המחיר של ההובלה יתייקר. במסגרת שירותי האריזה, יסופקו לכם ארגזים בגדלים שונים וציוד שישמור על הציוד שלכם כל הדרך לדירה החדשה.

איך מוזילים את מחיר ההובלה?

אומנם מדובר על הובלה קטנה, אך גם היא יכולה לעיתים להיות יקרה. לכן, יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לחסוך. למשל, בדקו את הציוד הקיים לכם בבית ואם באמת אתם צריכים הובלה או שתוכלו להעמיס אותו בזהירות ברכב שלכם. 

במידה ואין לכם רכב מתאים או שיש לכם ציוד עדין ורגיש למעבר עצמי, תוכלו בהחלט להצטרף להובלה קיימת ולחסוך כסף. לפני שאתם עושים את זה, וודאו את תאריך ההובלה שיהיה חופף לשלכם או הכי קרוב למועד ההעברה. 

דרך נוספת שתעזור לכם לחסוך, היא עבודות הפירוק וההרכבה. במידה ויש לכם ארון, שולחן, או רהיטי עץ שצריכים לעבור פירוק והרכבה, נסו לעשות זאת בעצמכם כדי לחסוך משמעותית את המחיר בזמן ההובלה. מעבר לחיסכון הכספי, תחסכו גם זמן יקר של המובילים ותהפכו את ההובלה למהירה. 

הובלת פריט בודד: כל הטיפים במקום אחד

אם אתם צריכים להוביל פריט בודד כמו ספה, מכונת כביסה, ארון, מכונת כביסה או מקרר, אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך, נעזור לכם להבין כמה אתם הולכים לשלם ואיך כדאי להתנהל עם המוביל.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת דירה עם מנוף: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם הרבה ציוד בבית ואתם צריכים להשכיר מנוף? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow