זיפות גגות: יתרונות ולמה זה זול יותר?

הזפת היא חומר יעיל שדורש ניסיון ומקצועיות מאלו המתקינים/ מורחים אותה על הגג. אילו יתרונות נוספים יש לאיטום בזפת ולמה הוא זול יותר מאיטום ביריעות ביטומניות. תשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
ממה צריך להיזהר כשבוחרים באיטום בזפת? מהם יתרונות הזפת? איך אוטמים בזפת?

אין ספק כי זיפות גגות נדחק מעט הצידה על ידי היריעות הביטומניות שהפכו פופולאריות בתחום האיטום של השנים האחרונות.

זפת לגג הוא מוצר איכותי, כל עוד דואגים להשתמש בזפת תקנית 75/25, ניתן ליישם אותה בכל גג שטוח מבלי לחשוש מחדירת מים למבנה.

ממה צריך להיזהר כשבוחרים באיטום בזפת?

אפשר לומר שהזפת נשארה מעט מאחור משום כניסתן של היריעות הביטומניות לשוק האיטום, אלו יצרו מצב בו הקבלנים הוותיקים עברו להשתמש במוצר החדיש.

אבל שכפי שציינו, הוא אינו שונה בתכונות האיטום שלו מזפת, אולי נוח יותר לשימוש ומגיע עם אחריות לשנים ארוכות. אם כך מה הבעיה?

עם המעבר ליריעות ביטומניות ובגלל מחירן הגבוה באופן משמעותי מן הזפת, נוצר שוק של קבלנים או כאלו המתיימרים להיות, העובדים אך ורק עם זפת ומציעים איטום במחירים זולים.

"הקבלנים החדשים" הללו הם אלו שיצרו לזפת מוניטין גרוע של מוצר לא איכותי בביצוע עבודות לא מוצלחות והתנערות מאחריות.

מהם יתרונות הזפת?

חשוב לציין כי למרות כל החדשנות והאיכות של יריעות ביטומניות, זפת המיושמת כהלכה, היא המתאימה ביותר לגגות משותפים, בעיקר הישנים שבהם.

זאת נוכח היכולת שלה להגיע למקומות קשים כמו בין קונסטרוקציית הדוד ומתחת למנועי המזגן.

עבודה עם יריעות עדיפה בגגות חדשים או חלקים ללא אביזרים עליו.

כמו כן אם על הגג ישנה כבר זפת אבל ישנה ודורשת תיקון, אפשר תמיד למרוח שכבה נוספת, דבר שלא ניתן לבצע אם ישנן יריעות על גג.

במקרה כזה יש צורך להוציא את הישנות ולהצמיד חדשות. מעבר לכך, היתרון הגדול של הזפת הוא במחירה הזול עבור גגות גדולים של בניינים משותפים. 

איך אוטמים בזפת?

הכנת המשטח לזיפות: בשלב ראשוני זה יש לנקות את הגג מחפצים שאינם קשורים, זבל ואבק.

יש לבדוק שיפועים, חורים, נקבים ושקעים לרבות חיבורים למרזב. בנוסף יש לבדוק תקינות הרולקות בצידי הגג.

זפת מקצועי יתחיל את העבודה בחימום של זפת תקנית במיכל חימום ייעודי, מעבירים את הזפת לדליים ומעלים אל הגג.

שופכים מעט מן הזפת הרותחת ומתחילים למרוח אותה מייד כדי שלא תתקרר, הזפת נמרחת בתנועות משיכה כמו צבע לקיר באמצעות מברשות ומגבים.

חשוב לפזר חול על הזפת החמימה כדי ליצור חיבור טוב יותר עם השלב הסופי שהוא שלב ההלבנה. 

מחירון זיפות

המחירים כוללים מע”מ

זיפות גגות: כל מה שחשוב לדעת

אם הגג שלכם ישן ועמוס בקולטי שמש, דודים וצנרות שונות, שיטת הזיפות עשויה להיות יעילה יותר עבורכם. מה עושים לפני שמזמינים קבלן זיפות ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

תיקון מקומי בזיפות: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים תיקון מקומי בזיפות? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. נסביר מה מה חשוב לדעת על תיקון מקומי בזיפות, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

סיוד גג: כל מה שצריך לדעת

צריכים לסייד את הגג? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך מתנהלים מול קבלן האיטום לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה סיוד גג? כל התשובות בפנים.

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow