נזילה בבית: כל מה שחשוב לדעת על איתור נזילה עם מצלמה תרמית

חושדים שיש לכם נזילה בבית ולא יודעים את מיקומה המדויק? תוכלו לעשות כמה בדיקות שיעזרו לכם לנסות ולאתר את הנזילה או לקרוא למאתר נזילות מקצועי שיגיע לסייע וימסור לכם דו"ח מפורט על מקור הנזילה ואיך לתקנה. כל מה שחשוב לדעת, במדריך הבא.

עוד במדריך
מהי מצלמה תרמית? מהם היתרונות של המצלמה התרמית? אילו בדיקות תוכלו לעשות לפני הגעת מאתר הנזילות? איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות?

נזילה מהניאגרה, נזילה מהדוד ושעון מים גבוה הם הסימנים העיקריים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה ולבדוק את קירות ורצפות הבית כדי לאתר נזילה סמויה. 

בהנחה ולא זיהיתם נזילה גלויה ממקומות שונים בבית, היא ככל הנראה תהיה סמויה בתוך המבנה. על מנת לאתר אותה, תצטרכו להזמין מאתר נזילות שישתמש במצלמה תרמית. 

מהי מצלמה תרמית?

המצלמה התרמית היא כלי יעיל לאיתור נזילות סמויות שמקורן בתוך הקיר או מתחת לרצפות. המצלמה מתבססת על חום ומאתרת את שינויי הטמפרטורה שמתרחשים סביב מיקום הנזילה. השינוי יופיע על גבי המצלמה בצבעים שונים ויראה במדויק את נזילה. המצלמה התרמית מונעת הריסה של חלק גדול בבית וממקדת את התיקון ואת החלק שצריך לפרק לצורך התיקון.

המצלמה התרמית עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום שרגישות לחום ולכן, היא מצליחה לאתר את מיקום הנזילה המדויק. אם הצנרת פגועה, או סדוקה, המים החמים דולפים החוצה מהצינור ומחממים את האזור והשוני ניכר במצלמה. תהליך איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית  לוקח בדרך כלל עד 4 שעות בדירה סטנדרטית.

מהם היתרונות של המצלמה התרמית?

השימוש במצלמה התרמית יהיה לרוב בבתים פרטיים שבהם יש נזילה סמויה אותה צריך לאתר ולתקן בצורה מקומית ולכן, עם הזמנת מאתר הנזילות חשוב לוודא שהוא מגיע עם הציוד המתאים לבעיה. כשיש טפטוף של מים לתוך הבית המצלמה התרמית משמשת כלי הצלה שמאתרת במדויק את מיקום הנזילה ומאפשרת תיקון מהיר עם נזק זעיר לקיר או לרצפה. באמצעות המצלמה התרמית ניתן לבצע סריקה של שטחים גדולים כיוון והיא פועלת במהירות ובאיכות גבוהה. היתרון הבולט ביותר של השימוש במצלמה התרמית היא שלא צריך לשבור קיר או שטח גדול כדי לאתר את הנזילה.  ביכולתה של המצלמה התרמית המודרנית לסרוק במהירות של אלפיות שנייה בודדות פני שטח ועצמים שונים, ולייצר עבורם מפה תרמית נכונה ומדויקת הנעה בין טווח טמפרטורות רחב במיוחד – החל מ-20- ועד 1800 מעלות צלזיוס.

אילו בדיקות תוכלו לעשות לפני הגעת מאתר הנזילות?

בדקו את שעון המים: ישנם גורמים שונים שעלולים לגרום לנזילות בבית. במידה ואתם חושדים שיש לכם נזילה, תוכלו לנסות ולאתר אותה בעצמכם לפני הזמנת המאתר המקצועי. על מנת לעשות זאת, יהיה עליכם לבצע מספר בדיקות כאשר הראשונה תהיה בדיקת הברזים ולחץ המים בדירה. סגרו את כל הברזים (רצוי ללילה שלם) ובדקו אם מונה המים (השעון) ממשיך לזוז. במידה וכן, זה סימן מובהק לנזילה בבית. במידה והשעון לא זז ואתם מזהים סימני רטיבות בבית, ייתכן ומדובר על בעיית איטום. 

בדקו את הניאגרה: בדיקה נוספת שיכולה לעזור באיתור המיקום של הנזילה היא בדיקה של חדרי השירותים ושל הניאגרות. במידה וכל הברזים תקינים, עברו לבדיקת הניאגרה וודאו שאין בה זרימת מים. בבדיקה זו, סגרו את ברז הניאגרה וגשו לבדוק שוב את מונה המים. במידה וברז הניאגרה סגור אך שעון המים ממשיך להסתובב, זה מקור הנזילה ועל אינסטלטור מקצועי להגיע אליכם לצורך תיקון הנזילה. 

בדקו את הדוד: בדיקה שלישית וחשובה לא פחות שעלולה להשפיע על רטיבות ולגרום לטפטופים היא של ברז הדוד שממוקם על גג המבנה. במידה ויש לכם גישה נוחה ובטוחה, עלו לגג ובדקו אם ישנה נזילה ממיכל הדוד או מסביבו. במידה ותראו שסביבת הדוד רטובה או תזהו ברז מטפטף, איתרם ככל הנראה את מקור הנזילה וכדי לתקנה, תצטרכו להזמין טכנאי דודי שמש מקצועי. 

איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות?

שימוש במצלמה תרמית וקריאה נכונה של התמונות שהיא מפיקה בשעת הבדיקה מחייבת ידע ומיומנות רבים ולכן, מומלץ להזמין מאתר נזילות מוסמך (שעבר קורס תרמוגרפיה). בנוסף, וודאו מול בעל המקצוע שהוא מפיק לכם דו"ח מסודר בו מידע מפורט וצילומים של הבדיקה שערך בדירה שלכם. 

כבר בשיחתכם הראשונה מולו, וודאו איתו את מחיר הביקור במידה והוא לא הצליח לאתר את מיקום הנזילה בבית. השימוש בכלים ייעודים כמו מצלמה תרמית, לא צריכים לגרור איתם תוספת תשלום או תשלום מיוחד. 

חשוב לקחת בחשבון שנזילה בקיר מתחילה בצורה קטנה מאוד ולעיתים פחות מורגשת אך, יכולה להפוך לבעיה גדולה שתגרור אתכם לתיקון שטח גדול בבית והוצאה כספית גדולה. כך, שאם יש לכם חשד קטן לנזילה בבית, אל תתמהמהו ותזמינו בעל מקצוע שיאתר את הנזילה ויציע דרכים לתיקון מהיר שלה. 

איתור נזילה בצנרת הביוב: כל המידע והשלבים עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בצנרת הביוב? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר את הנזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

כל מה שצריך לדעת על איתור נזילה בבית

צריכים עזרה עם איתור נזילה בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

איתור נזילה בגינה: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בגינה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה בגינה? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

איתור נזילה במרפסת ובגג: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה במרפסת או בגג? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה במרפסת או בגג? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך המצלמה התרמית מאתרת את הנזילה?
המצלמה התרמית פועלת על קרני אינפרא אדום שרגישות לחום ולכן, מצליחה לאתר את המיקום של הנזילה שסביבה, מתקיים שינוי טמפרטורה. השינוי יופיע על מסך המצלמה בצבעים שונים ויראה במדויק את מיקום הנזילה בקירות או ברצפה. המצלמה התרמית מונעת הריסה של חלק גדול בבית וממקדת את התיקון ואת החלק שצריך לפרק לצורך התיקון ולכן, יעילה מאד בבתים פרטיים. 
מה הם היתרונות של המצלמה התרמית?
היתרון הבולט של המצלמה התרמית הוא מהירות העבודה והאיתור המדויק שלה ובשל כך, כבר אין צורך בהריסה של קיר שלם או שטח גדול של הבית לצורך איתור מיקום הנזילה ולצורך תיקונה. בעזרת המצלמה, ניתן לראות את המיקום המדויק במהירות ולפתוח באופן חלקי את השטח המתאים לצורך תיקון. כך העבודה הופכת קלה יותר, יעילה יותר וזולה יותר.