סימני האזהרה שאתם חייב להכיר במכונות הכביסה

כולנו חוששים מהרגע שבו נבין שמכונת הכביסה שלנו תקולה או לא עובדת. למרבה המזל, כמעט תמיד נוכל לזהות סימנים מקדימים שיעזרו לכם לזהות את הבעיה מבעוד מועד ולתקן אותה לפני שיהיה מאוחר מידי.

עוד במדריך
מהם הסימנים החשודים? איך תזהו התנהגות שונה של המכונה? מה יכול לגרום לבגדים לא נקיים?

לרוב, מכשירי החשמל הביתיים עובדים כמו שצריך למשך תקופה, ואז, ללא אזהרה מוקדמת שובקים חיים או מפסיקים לעבוד באופן יעיל.

במרבית המקרים, ניתן יהיה להבחין בנורות אזהרה (אמיתיות ומטאפוריות) בטרם קורה נזק ממשי ולכן, כל מה שעליכם לעשות כדי לזהות אותן הוא להקדיש מעט תשומת לב לפרטים הקטנים.

מהם הסימנים החשודים?

לפני שהמכשיר החשמלי שלכם יפסיק לעבוד, יהיו כמה סימנים חשודים שכדאי לשים אליהם לב. לדוגמה, הופעת סימני חלודה או אבנית שיופיעו מתחת לפתח מכונת הכביסה (מכונה בעלת פתח קדמי) יעידו בדרך כלל על בעיה קיימת במערכת האיטום של המכונה. ברגע שתזהו את הסימנים, דאגו להזמין טכנאי מקצועי שיוכל לסייע בתיקון המכונה לפני שתגיעו למצב שמכונה תפסיק לעבוד לחלוטין. 

במידה והדלת של מכונת הכביסה מתעקמת או לא נסגרת כמו שצריך, ייתכן וישנה בעיה בצירים שלה שהתעקמו ואי תיקון התקלה בזמן, עלול להוביל להחלפת הדלת כולה בהמשך. מגירת הסבון ותא האבקה במיוחד, הוא איזור שחשוב לשים לב גם אליו. כאשר התאים נשארים עם שאריות של חומר ולא מתרוקנים לחלוטין בעת הפעולה, ייתכן ויש בעיה במשאבה או שזאת התחלה של סתימה שחשוב לפתור בזמן. 

כבל, תקע או שקע פגומים עלולים גם הם לגרום לקצרים חשמליים ולהישרף. הסימן המקדים יכול להיות התעוותות של התקע, שינוי הצבע, אזורים שרופים או מותכים וכו`. במקרים כאלו הצורך הוא לקרוא לחשמלאי מוסמך.

איך תזהו התנהגות שונה של המכונה?

פעילות איטית וממושכת שבאה לידי ביטוי בעבודה ארוכה מידי של התוכניות השונות במכונה, צריכה להדליק נורה אדומה.הבעיות שעלולות להופיע יהיו במשאבה, בצינור ניקוז, במנוע או בחלקים אחרים כאשר בחלק מהמקרים תיקון בזמן יכול לצמצם את הנזק המשמעותי שיגיע מאוחר יותר. 

אם הכביסה שלכם מתכבסת פתאום מהר, זה לא אומר שהמכונה קיבלה כנפיים או הפכה חרוצה יותר. גם פה ייתכן שחלק מהרכיבים לא עובדים כשורה. ואם המכונה מתחילה להשמיע חריקות, או לצלצל, סביר להניח שיש בעיה שיכולה להחמיר ובנזק שעלול לגדול. לדוגמה, צליל שמקורו בנזק לאחד ממיסבי תוף הכביסה, צפוי לגבור כששאר המיסבים ייהרסו כתוצאה מחוסר איזון. צליל השתנקות של משאבה שהחלה לזייף אומר שהיא מתקרבת לסוף חייה.

במקרים בהם המכונה מקצרת וגורמת לנפילות החשמל, זה עשוי להעיד על גוף חימום פגום או על דליפת מים פנימית שתגרום נזק גדול למכונה ככל שתימשך ותתארך. מכונת כביסה דולפת או מטפטפת, תראה בעיית איטום או חיבור לא תקין של צינור הניקוז. ואלו בעיות שאפשר לעיתים לפתור לבד. 

מה יכול לגרום לבגדים לא נקיים?

אם בסיום ההפעלה של מכונת הכביסה הבגדים לא נקיים מספיק או מריחים פחות טוב זה יכול להעיד על אחד ממגוון ליקויים ותקלות, מבעיית משאבה ועד קלקול במערכת הפיקוד. כאשר בדרך-כלל, הבעיה היא הפילטר שלא נוקה כראוי, וזאת תקלה קלה שקל לתקן אותה בעזרת ניקוי יסודי של הפילטר. את הניקוי, חשוב לעשות אחת לכמה שבועות עד חודש כדי להבטיח פעילות תקינה של המכונה לאורך זמן.  ובמידה והבגדים שכיבסתם מתכווצים, מתרחבים, משנים צבע וכד' ובהנחה שלא טעיתם בבחירת התוכנית של הכביסה, כנראה שקיימת תקלה מסוימת בתהליך ההפעלה ובכרטיס הפיקוד.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow