התקנת מכונת כביסה: כמה זה עולה, מה היא כוללת ומה ישלול מכם אחריות?

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין למכונת הכביסה? מה יקרה אם המכונה לא תהיה מספיק מאוזנת על הרצפה ומה יכול לייקר את ההתקנה? מדריך שיעשה לכם סדר בראש ובכיס

עוד במדריך
לחבר את הנקודות: חשמל, מים וניקוז שמרו על איזון: כיוון המכונה הוא חלק חשוב מאוד מההתקנה שמרו על מרחק: אל תצמידו את המכונה לקירות מה יכול להשפיע על מחיר התקנת מכונת כביסה האם ניתן למקם מייבש כביסה מעל מכונת הכביסה?

התקנת מכונת כביסה כוללת כמה שלבים עיקריים: חיבור לנקודות חשמל, מים וניקוז, כיוון של המכונה והפעלת ניסיון.

לעתים, יש צורך בפעולות מקדימות כמו פירוק דלתות פנים ופירוק מכסה המכונה, והרכבתם בסיום.

לחבר את הנקודות: חשמל, מים וניקוז

אם יש לכם תשתית קיימת, והיא אינה רחוקה מהמיקום המיועד למכונת הכביסה, תוכלו להסתפק בהתקנה רגילה ולא תצטרכו להזמין אינסטלטור, חשמלאי או שיפוצניק.

במדריך הכנת התשתיות לקראת התקנת מכונת כביסה, פירטנו על כל הדברים שיש להכין לפני שמזמינים מתקין ועוד לפני שרוכשים את מכונת הכביסה עצמה.

במדריך זה, נפרט על מהלך ההתקנה עצמה, ועל הפתעות שיכולות לצוץ ביום הובלת המכונה או ביום הגעת המתקין.

חשמל: נדגיש כי יש צורך בשקע כוח נפרד למכונת הכביסה ושקע נפרד למייבש הכביסה. יש להימנע מהתקנה של המכונה וחיבור קבוע שלה באמצעות מפצל חשמל או כבל מאריך.

מים: יש לוודא שפתח כניסת המים מותקן כמו שצריך, שהברז אינו ישן וחלוד (שכן, אז הוא עלול לגרום לנזילות מים מיותרות) ושהצינור מונח כמו שצריך ולא "נמעך" מתחת למכונה או לכל רהיט כבד אחר בסמוך אליה.

ניקוז: יש לוודא לא רק פתח כניסת מים, אלא גם פתח ניקוז תקין.

שמרו על איזון: כיוון המכונה הוא חלק חשוב מאוד מההתקנה

אחד הדברים החשובים ביותר בהתקנת מכונת כביסה הוא איזון המכונה. לא מספיק לחבר את מכונת הכביסה לחשמל, למים ולניקוז, אלא יש לוודא שהיא מפולסת. אחרת, הדרך לתקלות במכונת הכביסה קצרה.

בחלקה התחתון של מכונת הכביסה יש רגלי איזון, המאפשרים לשנות את גובה מכונת הכביסה.

תחילה, הניחו פלס על גבי מכונת הכביסה, ובדקו האם היא מאוזנת. לאחר מכן, שחררו את אומי הנעילה של רגלי האיזון, באמצעות מפתח ברגים. סובבו את אום ההידוק עם כיוון השעון, על מנת לשחרר אותו. התאימו באופן ידני את רגלי האיזון בעזרת מפתח הברגים. להגדלת הגובה, יש לסובב את האום נגד כיוון השעון. להורדת הגובה, יש לסובב את האום עם כיוון השעון. בסיום, הדקו את אום ההידוק על-ידי סיבובו נגד כיוון השעון. בסיום, בדקו עם פלס שנית שמכונת הכביסה מאוזנת. עליה להיות מאוזנת מכל ארבעת הצדדים שלה. אל תפעילו כוח מופרז בעת סיבוב רגלי האיזון, כדי לא לגרום להם לנזק.

שמרו על מרחק: אל תצמידו את המכונה לקירות

יש להשאיר שטח פנוי של 10 ס"מ לפחות מכל צדי המכונה (ימין, שמאל, חזית המכונה, גב המכונה ומעליה). במכונות עם פתח קדמי, כמובן שיש להשאיר פתח רחב יותר, ובמכונות עם פתח עליון, גם כן.

אם המכונה ממוקמת בתוך ארון, יש לוודא שהחזיתות שלו הן "חזיתות תריס" המאפשרות אוורור קבוע. אחרת, הצטברות של לחות לאורך זמן תגרום לנזק לא רק למכונת הכביסה, אלא גם לארון עצמו, לקירות שמסביב, ולבעיות רטיבות ועובש שתתקשו להיפטר מהן.

מה יכול להשפיע על מחיר התקנת מכונת כביסה

במחירון תיקונים והתקנות, פירטנו מהם המחירים הנהוגים בתחום זה. אלו, מתעדכנים מדי חודש, ונמצאים בפיקוח שלנו. התקנה סטנדרטית של מכונת כביסה, היא כזו שאינה כוללת הארכת של צינורות, החלפת סיפון, פירוק המכונה והרכבתה, פירוק והרכבת דלתות פנים שמונעות מעבר של המכונה דרכם או קידוח בארונות. כל תוספת כזו, יכולה לייקר בסכום שבין כמה עשרות שקלים ל-200 שקלים את מחיר ההתקנה.

האם ניתן למקם מייבש כביסה מעל מכונת הכביסה?

כמובן שלא מדובר בדבר אידיאלי, שכן שלב הסחיטה גורם לרעידות חזקות של מכונת הכביסה. בהיעדר מקום אחר, הדבר אפשרי, כל עוד אתם מקפיד על כמה כללים:

האחד, שמכונת הכביסה יכולה לשאת את משקל המייבש מבחינת המידות והמשקל שלה.

שנית, שאתם מקפידים שלאורך זמן גם המכונה וגם המייבש מפולסים, כדי למנוע נזקים למכשירים או נפילות מסוכנות.

הפתרון המומלץ, אגב, הוא להתקין מעל מכונת הכביסה מדף יציב וחזק, שיהיה מעוגן היטב לקירות, ואשר עליו יונח המייבש. כלומר, במקום שהוא יונח ישירות על המכונה, יהיה ביניהם מדף הפרדה. גם במקרה זה, כדאי לשמור על מרווח של לפחות 10 ס"מ בין החלק העליון של מכונת הכביסה לבין המדף שיותקן עליה, לצורך אוורור, נגישות נוחה לתיקונים ואפשרות להחליף את המכונה בעתיד למכונה גדולה יותר.

מתקינים את המכונה בעצמכם ולא באמצעות מתקין מטעם היצרן? אתם עלולים להפסיד אחריות

שימו לב שמרבית היצרנים שוללים אחריות מכם אם אתם לא מבצעים את ההתקנה הראשונית על-ידי טכנאי רשמי של היצרן.

גם אם אתם בלחץ של זמן, והטכנאי יכול להגיע רק שבוע לאחר מועד הגעת המכונה לביתכם, לא שווה להתחכם ולנסות להפעיל אותה בעצמכם.

תפקיד המתקין הרשמי לבדוק את המוצר במעמד ההפעלה הראשונית, לוודא שלא נגרם נזק בזמן ההובלה ושהכל עובד כשורה.

לפני שהמתקין עוזב, ודאו שביצעתם הפעלת ניסיון. הפעילו את המכונה על תכנית קצרה, ובדקו שאין שום נזילת מים בכניסה אל המכונה או בשלב ניקוז המים.

אגב, במקרים שבהם יש צורך לפרק את מכונת הכביסה על מנת להוביל אותה אל תוך חדר השירות, אל תעשו זאת בעצמכם או בעזרת מוביל מטעמכם. גם פעולה זו אמורה להתבצע רק על ידי נציג מורשה של החברה.

צריכים טכנאי מכונות כביסה? לבעל מקצוע בפיקוח שלנו לחצו כאן

למדריכים בתחום תקלות נפוצות במכונות הכביסה וטיפים לתחזוקה נכונה לחצו כאן

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow