תהיו מוכנים: אלו ההכנות המקדימות הדרושות לפני התקנת מכונת כביסה

את ההכנות הדרושות למכונת הכביסה כדאי לעשות עוד לפני שבוחרים את המכונה עצמה. מדוע? כי היא יכולה להשפיע על הבחירה שלכם בסוג המכונה ובמיקום שלה. כדי שלא תתחרטו כשתגלו שסתם הוצאתם כסף על מכשיר לא מתאים או על הכנות מיותרות, הציצו במדריך שהכנו לכם

עוד במדריך
כמה מילים על החיבורים: חשמל, מים, ניקוז ואוורור כמה תעלה הוספת שקע כוח? כמה תעלה התקנת נקודת מים? לפני ביצוע ההכנות הנדרשות: בחרו בחוכמה את מיקום המכשירים

עוד לפני שאתם ממהרים לרכוש מכונת כביסה ולהזמין מתקין, עצרו. יש כמה דברים שכדאי לכם מאוד לבדוק לפני הקנייה ולפני ההתקנה.

אחרת, תרכשו מכונה לא מתאימה ותשלמו סתם על הובלה שלה ותיפרדו מדמי ביקור מיותרים לטכנאי שיגיע אך לא יוכל לבצע את ההתקנה בסופו של דבר.

מהן המידות שיש למדוד, מיהם בעלי המקצוע שתצטרכו להזמין לצורך הכנת התשתית המתאימה ומה יקרה אם תדלגו על השלבים? כל התשובות במדריך.

כמה מילים על החיבורים: חשמל, מים, ניקוז ואוורור

כמה מילים על החיבורים: חשמל, מים, ניקוז ואוורור

אם אתם בשלבי שיפוץ או בנייה, ויכולים לבחור בעצמכם את מיקומי החשמל, המים והניקוז, דאגו שהם יהיו במרחק של לא יותר משני מטר מהמיקום שבו אתם מייעדים לשים את מכונת הכביסה ואת מייבש הכביסה שלכם.

אם החיבורים האלה כבר קיימים, אך הם רחוקים מהמיקום שתכננתם למכונת הכביסה ולמייבש הכביסה, הרי שתצטרכו אולי להזמין חשמלאי לצורך התקנת נקודת חשמל חדשה, אינסטלטור להארכת צנרת המים והניקוז או זגג לצורך החלפת כנף החלון לשם יצירת פתח אוורור למייבש הכביסה.

חשמל – רק שקע כוח: אם טרם התקנתם נקודת חשמל באזור המיועד למכונת הכביסה ומייבש הכביסה, או אם הם מותקנים במרחק של יותר משני מטר ממכשירים אלו, תצטרכו לקרוא לחשמלאי.

מכונת כביסה ומייבש כביסה נחשבים למכשירים שזוללים חשמל. כלומר, הם מוגדרים כ"צרכן חשמל" גבוה יחסית. לכן, יש צורך בהתקנת שקעי כוח, ולא להסתפק בהתקנת שקעים רגילים. שקע כוח הוא שקע שמחובר ישירות ללוח החשמל שלכם.

הטעות הגדולה ביותר שאתם יכולים לעשות היא להשתמש במכשירים אלו ביומיום תוך שימוש במפצלי חשמל או מאריכי חשמל. מדובר בסכנה של ממש, שיכולה לגרום להתלקחות, לחדירת מים לשקעים אלו, לקצרים ולנזק למערכת החשמל הביתית שלכם. ובקצרה: רעיון מסוכן וגרוע מאוד.

אם אתם מתכננים למקם את מכונת הכביסה ממש בתוך חדר הרחצה, דעו שיהיה עליכם לדאוג לא רק לשקע כוח, אלא גם לכך שהשקע יהיה מוגן ממים ושיעמוד בכל תקני הבטיחות המחייבים.

הקפידו רק על חשמלאי מוסמך בעל רישיון בתוקף. אמנם לא בטוח שתידרשו לטופס 4 (אם כבר קיבלתם אותו), אבל זלזול בחשיבות ההתקנה החוקית והבטיחותית יכול לעלות בחיי אדם. מדובר בחדר רחצה שבו מים ואחוזי לחות גבוהים, וסכנת ההתחשמלות בו היא ממשית. ראו, הוזהרתם.

כמה תעלה הוספת שקע כוח?

למחירון בפיקוח שלנו המתעדכן בקביעות, לחצו כאן:

שימו לב שהתקנה בסיסית של שקע כוח כוללת חיווט ישיר ללוח החשמל, התקנת פקק נפרד בלוח החשמל (מאמ"ת) והתקנת שקע הכוח. אם יהיה צורך גם בחציבה בקיר, הרי שתידרשו לשלם תוספת מחיר, שכן זה חורג מעלות התקנה סטנדרטית. בכל מקרה, בררו בשיחה הטלפונית מה כוללת ההתקנה ומהן התוספות האפשריות למחיר שיכולות לצוץ בסוג זה של התקנה. כך, לא תמצאו את עצמכם מופתעים מהמחיר בסיום ההתקנה.

מים – להתקין נקודה חדשה או להאריך נקודה קיימת: אמנם דרך המלך היא להתקין נקודת מים חדשה, אך לא תמיד הדבר אפשרי או משתלם. אם למשל, אתם מתגוררים בדירה שכורה, או אם אתם לא מתכננים שיפוץ בקרוב ואין לכם חשק לשבור אריחים של ריצוף וחיפויי קיר, תכלו להסתפק בהארכת נקודת מים קרובה. לצורך כך, תצטרכו להחליף את הברז הרגיל של נקודת המים הסמוכה לברז משולב. אם המכונה מיועדת להיות בחדר רחצה, תוכלו לחבר אותה לנקודת מים של כיור קרוב, למשל. אם היא אמורה להיות ממוקמת במטבח, תוכלו להשתמש בנקודת המים של כיור המטבח או מדיח הכלים.

כמה תעלה התקנת נקודת מים?

 למחירון בפיקוח שלנו המתעדכן בקביעות, לחצו כאן:

שימו לב שהתקנת נקודת מים לא תכלול את העלות של חציבה בקירות וחיבור לשפכים. לכן, בקשו הצעת מחיר כוללת, ואם יש צורך להזמין בעל מקצוע נוסף לצורך העניין, קחו הצעת מחיר משני בעלי המקצוע השונים, לפני שאתם מבצעים הזמנת עבודה

ניקוז – התקנת נקודת ניקוז חדשה או התחברות לנקודת ניקוז קיימת: כמו במקרה של נקודת כניסת המים, כך לגבי צנרת יציאת המים, הרי שנקודה חדשה היא הפתרון המועדף. אם אתם לא במסגרת בנייה או שיפוץ, ואם אין לכם חשק לשבור קירות וריצוף (או אם אתם שוכרים דירה), תוכלו להסתפק בהארכת צנרת. כלומר, להתחבר לצנרת הניקוז הקרובה.

לרוב, החיבור יהיה לכיור קרוב. הדבר כרוך בהחלפת הסיפון הרגיל שמתחת לכיור לסיפון משולב.

שימו לב לעתים יהיה צורך גם בקידוח בארון המטבח או ארון חדר הרחצה, לצורך העברת צינור הניקוז דרכו. גם זה כרוך בעדכון בעל המקצוע, על מנת שיגיע עם הציוד המתאים ויתמחר לכם מראש את התוספת הזו. לא כדאי להשאיר את התמחור לשלב שבו כבר הזמנתם ממנו את העבודה והוא אצלכם בבית, שכן לא תהיה לכם שום יכולת מיקוח, ותוספת המחיר יכולה להיות גבוהה יותר ממחיר השוק.

לפני ביצוע ההכנות הנדרשות: בחרו בחוכמה את מיקום המכשירים

"שביל" הכביסה: תדאגו שיהיה מספיק מרווח לעבור ביומיום עם סלסלת כביסה. זכרו שהסל יהיה כבד, ולא כדאי שמסלול ההליכה יהיה מסורבל. שמרו על קו הליכה נוח, נקי מחפצים על הרצפה וממתלים על הקירות שיגרמו לכם להתנגש בהם.

לכך יש השפעה על הצדדים שבהם כדאי למקם את המכונה ואת המייבש, על מיקום הכיור בחדר השירות ועל מיקום החשמל, המים, הניקוז והאוורור ועל סוג הדלת שתהיה בחדר השירות המוביל אל מכשירים אלו.

קחו מידות: לפני שאתם רוכשים מכונת כביסה, כדאי מאוד למדוד את רוחב כל הדלתות דרכן המכונה תצטרך לעבור. לעתים, מוטב להתפשר על 5 ס"מ, ולמנוע את הצורך בפירוק ובהרכבה של כמה דלתות בדרך. כמו כן, בדקו את רוחב המעלית, אם אתם לא מעוניינים לשלם הרבה מאוד כסף על ההובלה. כאמור, כיום יש מגוון גדול של מכשירים, שמגיעים במידות שונות. לא כדאי להצטער רק בגלל שחסרים לכם 2 סנטימטרים כדי להישאר בתעריף של התקנה והובלה רגילים. נכון? 

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow