רצועת המנוע מתקלקלת במכונת הכביסה? כך תזהו ותתקנו

תקלה ברצועת המנוע היא אחת הנפוצות ועלולה להשבית לכם את מכונת הכביסה - קבלו שלוש שיטות יעילות לגילוי ותיקון הבעיה

עוד במדריך
מה תפקיד הרצועה במכונת הכביסה? מהן שלוש השיטות לגילוי תקלה ברצועה? איך טכנאי מקצועי יתקן את התקלה?

רצועת מנוע במכונות כביסה מסוגלות להחזיק מעמד זמן רב, אולם יש סיכוי לפגיעה ממושכת ברצועה בשל רגישותה לעומסים, רעידות או עצירות.

קריעה של הרצועה בעת פעולת מכונת הכביסה עלולה לגרום לנזק ובכל תיקון כלשהו במכונה המצריך את פתיחתה, טכנאי מכונות כביסה יבדוק בנוסף את תקינות הרצועה.

מה תפקיד הרצועה במכונת הכביסה?

הרצועה משמשת לסיבוב תוף מכונת הכביסה ע"י חיבור בין מנוע המכונה והתוף. כאשר המנוע מסתובב, הרצועה מסתובבת יחד איתו וגורמת לתוף המכונה להסתובב ולבצע את תהליך ערבוב הבגדים.

לרצועת התוף במכונת הכביסה תפקיד מרכזי בתפקוד המכונה. רצועה תקולה עלולה להשבית לחלוטין את פעילות המכונה עד להחלפתה או תיקונה. ברוב המקרים כאשר מדובר בבעיה ברצועה הטכנאי פשוט יחליף אותה בחדשה.

מהן שלוש השיטות לגילוי תקלה ברצועה?

תוף המכונה לא מסתובב - אם תוף המנוע אינו מסתובב, ייתכן ובעיה ברצועה היא זו שגורמת לכך. יש לפתוח את המכונה ולהחליף את הרצועה.

תוף המכונה לא מסתובב כראוי - כאשר המכונה נמצאת על מצב סחיטה ותוף המכונה אינו מסתובב כראוי, הדבר מעיד על תקלה ברצועה.

סיבוב ידני של התוף - פתחו את דלת המכונה כשהיא אינה במצב עבודה וסובבו את תוף במכונה באופן ידני. אם התוף אינו מראה התנגדות ומסתובב בחופשיות מלאה, הדבר מצביע על תקלה ברצועת המנוע.

איך טכנאי מקצועי יתקן את התקלה?

דבר ראשון, טכנאי מקצועי ינתק את מכונת הכביסה מהחשמל. לאחר מכן, הטכנאי יפתח את המכונה מאחורה על מנת להגיע לרצועת המנוע. במכונות מסוימות יש צורך גם בפתיחה של החלק העליון.

בעל המקצוע יסיר את הרצועה ע"י משיכתה כלפיו וסיבוב של התוף תוך כדי הפעולה. לאחר שהרצועה הוסרה, יחליפה בחדשה.

תחילה ילפף את הרצועה על רוטור המנוע ולאחר מכן יניח אותה על חלקו האחורי של התוף תוך כדי סיבוב עד שהיא תתיישב בתוך המגרעת שלה.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה תפקידה של רצועת המנוע במכונת כביסה?
תפקידה של רצועת המנוע, שנראית כמו גומייה שחורה, הוא לסובב את התוף של מכונת הכביסה בזמן פעולת הכיבוס והסחיטה. עם הזמן הרצועה מתייבשת ונקרעת או משתחררת ממקומה, וזה מוביל לתקלות במכונת הכביסה. במצב כזה, הטכנאי ישיב את הרצועה למקום או יחליף לחדשה. 
איך מזהים תקלה ברצועת המנוע במכונת כביסה?
יש ארבעה סימנים עיקריים לכך שרצועת המנוע במכונת הכביסה תקולה: כשתוף המכונה אינו מסתובב כלל, כשתוף המכונה מסתובב באיטיות במצב כביסה או סחיטה, כשמריחים ריח שרוף שיוצא מהמכונה (ולא מדובר בבעיה בשקע), וכשניתן לסובב את התוף בקלות רבה מדי כשהמכונה אינה פועלת.