מחזירים את השקט: למה מכונת הכביסה מרעישה ואיך מתמודדים?

אין ספק שמכונת כביסה מרעישה היא אחת מהתופעות המטרידות והמעצבנות ביותר שלקוחות חווים, והאמת שבצדק. מה הסיבות שגורמות למכונת הכביסה להרעיש ואיך מתמודדים עם התופעה המטרידה? כל התשובות לפניכם.

עוד במדריך
תקלה במיסבים של התוף גוף זר בתוך מכונת הכביסה חוסר יציבות של מכונת הכביסה תקלה בבולמי הזעזועים איך מתנהלים מול טכנאי מכונות הכביסה?

כולנו מכירים את התופעה:  מכניסים את הכביסה למכונה, מפעילים אותה, וחוזרים לסלון להירגע מול הטלוויזיה. לפתע, השלווה מופרעת על ידי רעשים מוזרים שמגיעים ממכונת הכביסה.

רעשים חזקים ממכונת כביסה יכולים להפוך את חיינו ללא נעימים. הם מפריעים לשינה, לריכוז ולזמן איכות בבית. במאמר זה נדון בבעיית הרעש ממכונות כביסה ונבחן את הפתרונות האפשריים.

תקלה במיסבים של התוף

תפקידם של המיסבים הוא לאפשר תנועה חלקה ויציבה של התוף והם מאפשרים לתוף להסתובב בצורה חלקה תוך כדי הפחתת החיכוך בין החלקים הנעים. בנוסף, המיסבים תומכים במשקל של התוף מאפשרים לו להסתובב בצורה מאוזנת.

עם הזמן, המיסבים עלולים להישחק כתוצאה מחיכוך, לכלוך, מים ועוד. כתוצאה מכך, עלולים להופיע רעשים חזקים, חריגים ומתכתיים במהלך פעולת המכונה, הן בזמן כביסה והן בזמן סחיטה. בנוסף, רעידות חזקות במהלך פעולת המכונה, במיוחד בזמן סחיטה, הן סימן נוסף לתקלה במיסבים.

כאשר המיסבים שחוקים או פגומים, הם גורמים לחיכוך מוגבר בין החלקים הנעים של מכונת הכביסה. כתוצאה מכך, נוצרים רעשים חזקים וחריגים במהלך פעולת המכונה, הן בזמן כביסה והן בזמן סחיטה. הרעשים עשויים להיות חזקים מאוד ולהפריע לכם במיוחד אם אתם נוהגים להפעיל את מכונת הכביסה בלילה.

במידה ומכונת הכביסה מרעישה ואתם חושדים במיסבים, מומלץ להזמין טכנאי מוסמך שיבדוק אותם ויאבחן את הבעיה.

לפני שאתם מזמינים טכנאי מכונות כביסה אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון המומלץ לצרכן ולבדוק כמה עולה החלפת מיסבים. המחיר שאתם רואים  כולל החלפה של זוג מיסבים כולל מע"מ. על החלפת מיסבים מקובל מקובל לתת 3 חודשי אחריות, דרשו חשבונית וודאו שתוקף האחריות מצוין עליה.

גוף זר בתוך מכונת הכביסה

לא פעם קורה שמטבע, סיכת ביטחון או חפץ קטן אחר מוצא את דרכו אל תוך תוף מכונת הכביסה. לכאורה, מדובר בחפץ קטן וחסר משמעות, אך בפועל, הוא עלול לגרום לנזק משמעותי ולרעש חזק ומטריד.

הרעש נוצר כתוצאה מהחיכוך של החפץ הזר בדפנות התוף ובחלקים אחרים של המכונה. החיכוך גורם לשחיקה של החומרים, ועלול להוביל לתקלות חמורות במנוע, במיסבים ובמשאבה. כתוצאה מכך, מכונת הכביסה עלולה להפסיק לפעול כראוי, ואף להינזק באופן בלתי הפיך.

הרעש החזק שנוצר כתוצאה מהחיכוך הוא מטריד מאוד, ועלול להפריע לכם ולשכנים שלכם. הרעש עלול להיות חזק במיוחד במהלך סחיטת הכביסה, כאשר התוף מסתובב במהירות גבוהה.

הדרך הטובה ביותר למנוע את התופעה היא לבדוק את הכיסים של כל הבגדים לפני הכנסתם למכונת הכביסה. ודאו שאין בהם חפצים קטנים שעשויים להשתחרר במהלך הכביסה.

במידה וחפץ זר כבר חדר לתוף מכונת הכביסה, נתקו את המכונה מהחשמל והוציאו את כל הכביסה מהתוף.לאחר מכן, בדקו את הפילטר של מכונת הכביסה, ייתכן שהחפץ הזר נתקע במסנן, פתחו  ונקו אותו.

נסו לסובב את את התוף של מכונת הכביסה בצורה ידנית וחפשו אחר החפץ הזר שאולה נמצא בתוכו, ייתכן שתצטרכו להיעזר בפנס כדי להאיר את התוף. במידה ולא הצלחתם למצוא את החפץ הזר בעצמכם, ייתכן שתצטרכו להזמין טכנאי שיבצע את התיקון.

על מנת להימנע מהתופעה המטרידה הזו יש לנו כמה טיפים חשובים עבורכם.

ראשית, השתמשו ברשת כביסה שיכולה לסייע בלכידת חפצים קטנים שעשויים להשתחרר מהבגדים במהלך הכביסה. בנוסף, הקפידו על טיפול שוטף של מכונת הכביסה, ניקוי ותחזוקה שוטפת של מכונת הכביסה יכולים לסייע במניעת תקלות.

חוסר יציבות של מכונת הכביסה

 אחת הסיבות הנפוצות והפשוטות יחסית לפתרון היא רגלית חסרה או שבורה שגורמת למכונת הכביסה להיות לא יציבה. כתוצאה מכך, המכונה רועדת באופן משמעותי במהלך סחיטת הכביסה, מה שגורם לרעשים חזקים. בנוסף, החיכוך בין המכונה לרצפה כתוצאה מהרעידות גורם לשחיקה של החומרים ועלול להוביל לתקלות נוספות.

בדקו את רגליות מכונת הכביסה, ודאו שכל הרגליות קיימות ושהן אינן שבורות או סדוקות. כמו כן, במהלך סחיטת הכביסה, הניחו יד על המכונה. אם אתם מרגישים רעידות חזקות, ייתכן שזו הסיבה לרעש.

אם יש רגלית חסרה, רכשו רגלית חדשה והתקינו אותה בעצמכם, זה מאוד פשוט. אם אתם יכולים לקחת את הרגלית השבורה אתכם לחנות זה יהיה מעולה, כי כך המוכר יוכל לספק לכם רגלית זהה.

אגב, אם רגלית שבורה בצורה מינורית, ייתכן שניתן לתקן אותה באמצעות דבק אפוקסי או חומר אחר מתאים. בכל מקרה, העדיפות שלנו היא שתחליפו אותה בחדשה. בנוסף, הנחת משטח גומי או פלסטיק מתחת למכונת הכביסה יכולה לסייע בהפחתת הרעידות.

אם אינכם בטוחים מהי הסיבה לרעש או שאינכם מסוגלים לתקן את הבעיה בעצמכם, מומלץ להזמין טכנאי מכונות כביסה מקצועי שיאתר ויתקן אותה.

על מנת שהתקלה הזו לא תחזור, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים הבאים. ראשית, הקפידו להניח את מכונת הכביסה על משטח ישר ויציב. כמו כן, מומלץ לוודא שהמכונה עצמה מפולסת.

על מנת לייצב את מכונת הכביסה תוכלו לעשות שימוש ברגליות גומי מתכווננות, ניתן לרכוש אותן בכל חנות לתחזוקת הבית.

ולבסוף חשוב לציין, הקפידו לא להעמיס את המכונה יתר על המידה, זה עלול לגרום לנזקין הן לרגלית והן לחיכוך גדול שיכול לגרום לרעש הזה.

תקלה בבולמי הזעזועים

אם מכונת הכביסה שלכם ממש רוקדת בזמן הפעלה, סביר להניח שיש תקלה בבולמי הזעזועים שלה. 

תפקידם של בולמי הזעזועים הוא למנוע זעזועים בתוך מכונת הכביסה במהלך הסיבוב המהיר של התוף.אם יש תקלה בבולמי הזעזועים, מכונת הכביסה תרעד וזה עלול לפגוע הן בתוף והן ברצועה שלו.

לפני שאתם מזמינים טכנאי מכונות כביסה, דברו איתו וודאו שהואמתקין בולמי זעזועים מקוריים וזהים לאלה הקיימים במכונת הכביסה, ולא בולמים גנריים.

אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון המומלץ ולבדוק כמה עולה החלפת בולמי זעזועים במכונת כביסההמחיר שאתם רואים כולל את בולמי הזעזועים ואת המע"מ. אגב, העלות של העבודה עשויה להתשנות בהתאם לדגם של מכונת הכביסה, כך שאם יש לכם מכונת כביסה תוצרת Miele למשל, עלות העבודה תיתייקר בכ- 20%.

איך מתנהלים מול טכנאי מכונות הכביסה?

לפני שאתם מזמינים טכנאי מכונות כביסה, אנחנו ממליצים לכם לבצע את הפעולות הבאות. ראשית שאלו את הטכנאי כמה יעלה לכם להחליף את בולמי הזעזועים או המיסבים. שאלו כמה יעלה לכם הביקור של הטכנאי אם הוא לא ימצא בעיה ברכיבים הללו או יסתפק בניקוי פילטר בלבד. השוו את המחיר שאתם מקבלים מהטכנאי עם המחירון המומלץ לתיקון מכונות כביסה.

בנוסף, ודאו עם הטכנאי מראש שהוא נותן שירות לדגם המכונה שלכם. לדוגמא, יש טכנאיל שלא מספקים שירות למכונת כביסה של MILLE, כך שחבל להזמין אותם ולשלם על הביקור. אנחנו ממליצים לכם לשלוח תמונה של מכונת הכביסה לטכנאי, במידה ואתם לא בטוחים איזה דגם יש לכם.

לבסוף, בדקו שטכנאי מכונות הכביסה נותן אחריות על התיקון שהוא מבצע. לדוגמא, על החלפת סולמי זעזועים או מיסבים טכנאי מכונות הכביסה נוהגים לתת אחריות של 3 חודשים. דרשו אותה בכתב כדי שיהיה לכם למי לפנות במקרה הצורך.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow