כך תתמודדו עם מכונת כביסה שלא סוחטת

מכונת הכביסה שלא סוחטת היא אחת התקלות הנפוצות והמטרידות ביותר. במדריך הבא נפרט מהי פעולת הסחיטה במכונת כביסה, למה מכונת הכביסה לא סוחטת ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה?

עוד במדריך
מהי פעולת הסחיטה במכונת הכביסה? למה מכונת הכביסה לא סוחטת? מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה?

אל תתפלאו אם מכונת הכביסה שלכם תתקלקל בדיוק כאשר אתם צריכים ללבוש את הבגד שאתם הכי אוהבים. ובכן, עובדה זו לא מפתיעה כלל, אך אם בתקלות עסקינן, ראוי לציין שאחת הנפוצות שבהן היא מכונת כביסה שלא סוחטת.

אז אם מכונת הכביסה שלכם סובלת מהתקלה, וגורמת גם לכם לסבול לא מעט, כדאי שתדעו כיצד להתמודד איתה כשהיא כבר מופיעה. במדריך הבא נפרט מהי פעולת הסחיטה במכונת כביסה, למה מכונת הכביסה לא סוחטת ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה?

מהי פעולת הסחיטה במכונת הכביסה?

פעולת הסחיטה היא אחת מהפעולות החשובות ביותר בתהליך של ניקוי הבגדים באמצעות מכונת הכביסה.

במהלך פעולת הסחיטה, תוכלו לזהות שהתוף המכיל את הבגדים מסתובב במהירות מסחררת והבגדים נצמדים ונלחצים על גבי הדפנות, כך שהמים מתנקזים לחורים הזעירים שבתוף.

ככל שמהירות הסחיטה גבוהה יותר, כך פעולת הסחיטה תהיה אפקטיבית יותר, פחות מים יישארו בבגדים ותהליך הייבוש יתקצר משמעותית. 

למה מכונת הכביסה לא סוחטת?

תקלה במשאבת המים - המשאבה נמצאת בתוך המכונה ותפקידה לרוקן את המים מהתוף. ייתכן שמטבע או חפץ זר נתקע במשאבה וגורם לתקלה, או שהיא פשוט לא עובדת בגלל בלאי.

פילטר סתום - פילטר סתום עלול לשבש את פעילות המכונה ולגרום לתקלות שונות, כגון עצירת הפעולה באמצע התוכנית, נזילת מים וכמובן ביטול פעולת הסחיטה.

רצועת המנוע - זה פחות שכיח, אבל לעיתים הרצועה שמחברת את המנוע לציר האחורי של התוף נקרעת או נופלת. כתוצאה מכך, התוף לא מסתובב והסחיטה לא מתבצעת.

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה?

נקו את הפילטר - את ניקוי הפילטר ניתן, בדרך כלל, לבצע לבד. פתחו את הפתח הייעודי שנמצא בדרך כלל בתחתית מכונת הכביסה, סובבו את הפילטר נגד כיוון השעון ושלפו את הפילטר. אגב, מומלץ להניח סמרטוט בסמוך למכונת הכביסה, למקרה של נזילת מים.

בדקו את צינור הניקוז - מאחורי מכונת הכביסה יש צינור שרשורי שמחובר לשרוול פלסטיק קשיח שמחובר לרצפה, זה הניקוז לביוב. בדקו שהוא לא מקופל וחוסם את היציאה של המים.

לא עבד? כך תתנהלו מול טכנאי מכונות הכביסה: 

ודאו שהטכנאי מספק שירות לדגם המכונה - חלק מהטכנאים לא נותנים שירות לדגמים מסוימים של מכונות כביסה, כמו miele למשל. ציינו את דגם המכונה מראש ושלחו לטכנאי תמונה של המכונה, כך הוא יידע אם יש טעם להגיע. 

ודאו שיש אחריות על התיקון - על התקנת משאבת מים למשל מקובל לתת שלושה חודשי אחריות. דרשו את האחריות הזו בכתב על החשבונית שהטכנאי מספק לכם בתום העבודה.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה מכונת הכביסה לא סוחטת? 
ככל הנראה מכונת הכביסה לא סוחטת בגלל שיש סתימה בפילטר (נמצא בתחתית המכונה) או שיש תקלה או סתימה במשאבת המים. כתוצאה מאחת התקלות הללו, המים במכונת הכביסה לא מתנקזים כראוי והדלת עלולה להינעל כאמצעי זהירות.
איך בודקים סתימה בפילטר של מכונת הכביסה? 
דבר ראשון, מומלץ להניח סמרטוט על הרצפה כדי לספוג את המים שייפלטו החוצה. לאחר מכן יש להוציא את הפילטר בצורה סיבובית, לנקות אותו משאריות לכלוך או עצמים זרים ולהחזיר אותו למקומו. כדי לבדוק את תקינותו, צריך להפעיל את המכונה על מצב סחיטה. הפילטר תקוע או שניקוי הפילטר אינו עוזר? צריך להזמין טכנאי מכונות כביסה.