איך מתקנים נזקים בפרקט?

הפרקט התנפח? לוחות הפרקט התפשטו? הפרקט נשרט בצורה קשה? הפאנלים התנתקו? באילו מקרים ישתלם לתקן, מתי התיקון אפשרי וכמה הוא עולה? כל התשובות במדריך הבא:

עוד במדריך
נזקי רטיבות בפרקט התפשטות של לוחות הפרקט התנתקות פאנלים פרקט שרוט

בעלי פרקטים יודעים שמים יכולים לגרום לפרקט להתנפח, אבל מה זה בעצם אומר? מה אפשר לעשות אם כבר קרתה הטעות והפרקט התנפח, מה אפשר לעשות אם הוא נשרט, אם הפאנלים שלו התנתקו או אם נגרם לו נזק אחר?

אז למרות המוניטין השברירי שיצא לפרקטים (בטח ובטח לפרקט למינציה), יש לא מעט מקרים בהם ניתן להציל את הפרקט על ידי תיקון נקודתי. כל מה שרצית לדעת על נזקים לפרקט, על אפשרויות התיקון ועל העלויות, בשורות הבאות.

נזקי רטיבות בפרקט

רטיבות יכולה לגרום לפרקט להתנפח. היתרון שיש לעץ טבעי על פני פרקט לימינציה, הוא שבניגוד לפרקט למינציה, בפרקט מעץ טבעי הרטיבות לא מתפשטת אל שאר הלוחות. 

מה שזה בעצם אומר, זה שבמקרה שנשפכו מים על פרקט עץ טבעי, גם אם מדובר בכמות שגרמה לגרמה לחלק מהפרקט להתנפח, ניתן תמיד להחליף רק את הלוחות הפגומים

לפני התיקון יש לבצע ייבוש תת רצפתי

בלא מעט מקרים, הסיבה שגורמת לנזקי הרטיבות היא תקלת צנרת. כדי למנוע נזקים חוזרים ונשנים לפרקט, חשוב לתקן את מקור הנזילה כמובן, ולאחר מכן יש לבצע פעולה של ייבוש תת רצפתי

ייבוש הרטיבות כוללת שאיבת לחות כלואה מתחת לריצוף, מה שמאפשר, במקרים רבים, להציל את הפרקט ולא להחליף אותו.

תיקון נזקי רטיבות בפרקט עץ גושני

במידה וצריך להחליף את לוחות הפרקט, ייתכן שבמקרים מסוימים אריחי הריצוף המחוברים לפרקט ייתלשו ממקומם, כך שיהיה צורך לחבר את האריח מחדש ולהדביק את הפרקט עליו. 

כדי להחליף את לוחות הפרקט הגושני משתמשים בסוג התקנה שנקראת - התקנה צפה. במקרים כאלו צריך להגיע ללוחות הפגומים על ידי פירוק לוחות הפרקט האחרים.

לפעמים ישתלם להחליף את כל הפרקט

במקרה בו הפרקט נרטב במרכז החדר, או במידה ויש צורך בפירוק של יותר משליש משטח הפרקט, סביר להניח שישתלם להחליף את הפרקט כולו בפרקט חדש.

מה עלות התיקון? 

כדי לקבל את טווח המחירים העדכני ביותר לתיקון נזקי רטיבות בפרקט, אפשר להיכנס למחירון המומלץ >>

התפשטות של לוחות הפרקט

לוחות הפרקט מתפשטים כתוצאה משינויי אקלים קיצוניים. כשהקיץ הופך חם יותר וכשהחורף הופך קר יותר, הפרשי הטמפרטורה גורמים ללוחות הפרקט להתפשט. 

מה זה בעצם אומר? במצב של שינויי טמפרטורה, לוחות הפרקט מתנפחים וכך נוצרים כיסי אוויר שגורמים ללוחות להתרומם וכתוצאה מכך נוצרים 'גבעות'. כשדורכים עליהן, בעצם הורסים את הפרקט מפנים.

תיקון הנזק

כדי לתקן את הנזק צריך לפרק את לוחות הפרקט, כולל הפאנלים שמקיפים את החלל המרוצף, לבצע חיתוך, ולהתקין אותם ואת הפאנלים מחדש. 

מתי לא ישתלם לתקן?

אם מדובר בפרקט למינציה, חייבים להחליף את הלוחות הפגומים כמה שיותר מהר, על מנת שניתן יהיה להמשיך ולהשתמש בלוחות המקוריים.

בנוסף, אם עבר יותר משבוע מהרגע שבו הבחנת בגבעות על גבי המשטח, ובכל זאת המשכת לדרוך על הפרקט, סביר להניח שחיבורי הפרקט כבר התנתקו ונשברו כתוצאה מהלחץ. 

מה עלות התיקון? 

לטווח המחירים העדכני ביותר לתיקון ולהתקנת פרקט למינציה, אפשר להיכנס למחירון המומלץ >>

התנתקות פאנלים

קורה שפאנל או מספר פאנלים של הפרקט מתנתקים. במקרה כזה, אפשר בהחלט לתקן, ולא תמיד חייבים לקרוא לבעל מקצוע.

תיקון הנזק

התיקון כולל שימוש בדבק סיליקון רגיל בצבע שקוף, מריחת הדבק על החלק האחורי של הפאנל המנותק והצמדתו לקיר.

מתי לא ישתלם לתקן?

במקרים בהם כמות גדולה של פאנלים התנתקה מהקיר. במקרה כזה, החלפת הפאנלים בפאנלי פרקט פולימריים יכולה לעזור לשמור על הפאנלים החדשים לאורך זמן.

מה עלות התיקון?

כדי לקבל את טווח המחירים העדכני ביותר להרכבת פאנלים, אפשר להיכנס למחירון המומלץ >>

פרקט שרוט

גרירת רהיטים ואפילו אבנים קטנות בנעליים, יכולים לשרוט את לוחות הפרקט. מאחר ופרקט למינציה למעשה עשוי MDF, לא ניתן לשייף את הפרקט ולחדש אותו, מה גם שחומר למילוי ולאיטום הפרקט לא יעזור.

במקרה של שריטות על גבי פרקט מעץ טבעי, ניתן לבצע מספר פעולות כדי לתקן את הנזק:

דרכים לתיקון הנזק

מילוי השריטות

ניתן למלא את השריטות באמצעות חומר ייעודי למילוי ולאיטום פרקטים. הפעולה הזו לא מתאימה לשריטות צרות יחסית, מאחר והן לא מאפשרות לחומר המילוי להיתפס. לכן, מילוי השריטות יתאים לטיפול בסדקים ושריטות רחבות יחסית. 

שיוף השריטות

במקרה בו הפרקט עשוי מעץ טבעי, שיוף עדין של השכבה העליונה, בהתאם לעומק השריטה, ומריחה של שכבת לכה לאחר השיוף, יכולה להחזיר לפרקט את המראה המרשים שלו. 

מתי לא ישתלם לתקן?

עבודת הליטוש מתאימה לטיפול בשריטות שאינן עמוקות במיוחד. כשמדובר בשריטות עמוקות (חריטות), יש להחליף את הלוח השרוט.

בנוסף, כיוון השריטה משפיעה באופן ישיר על איכות התיקון. קשה מאוד לתקן שריטות נגד כיוון הסיבים. 

מה עלות התיקון?

כדי לקבל את טווח המחירים העדכני ביותר להרכבת פאנלים, אפשר להיכנס למחירון המומלץ >>
 

צריכים מתקין פרקטים מקצועי לתיקון הפרקט? ניתן לחייג כעת > >

מחירון פרקטים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש פרקט עץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחידוש פרקט מעץ? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי צריך לעשות חידוש פרקט ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרקטים וכמה עולה חידוש פרקט? כל התשובות לפניכם.

תיקוני פרקט: כל מה שחשוב לדעת

זקוקים לתיקונים בפרקט הקיים? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי אפשר לתקן לבד את הפרקט, מתי מומלץ להיעזר בבעל מקצוע כולל, איך מתנהלים מול וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow