התקנת דקים: איך עושים את זה ומה משפיע על המחיר?

על מה חשוב להקפיד בהתקנת הדק כדי שישרת אותנו לשנים ארוכות, איך יש לתחזק אותו במשך הזמן ומה משפיע על מחיר העבודה?

עוד במדריך
התקנה נכונה סוגי דקים מחירי דקים איך מתבצעת התקנת הדק? עבודות תחזוקה

כמשטח לפרגולה, למרפסת או לגינה על הדק לעמוד מול תנאי מזג האוויר המשתנים ולעיתים גם לשאת משקל רב, לכן יש לבנות אותו כהלכה ולשמור עליו על מנת שיעמוד במשימה.

מהם סוגי העץ הקיימים, האם כדאי להתקין דק סינטטי ומה משפיע על מחיר העבודה?

התקנה נכונה

הקמת הדק מתחילה בבחירת חומר הגלם הרצוי, מתוך שקלול משתנים: תקציב, חוזק, קלות תחזוקה ומראה כמובן.

העץ הנפוץ לבניית דקים בישראל הוא האורן שנחשב נח לעיבוד, זול באופן יחסי וגם עמיד (לאחר שעבר אימפרגנציה – תהליך מונע ריקבון ומשיכת מזיקים).

סוגי דקים

האופציה היוקרתית והמרשימה יותר היא עץ האיפאה החלק, סוג זה רגיש יותר לשמש ולכן יש לצבוע אותו מדי שנה.

הקומרו נחשב לסוג דומה לאיפאה אך עמיד יותר לשמש.

סוג נוסף שמשמש לבניית דקים הוא הטיק, שגדל באזורים טרופיים אך מחירו יקר ביותר שכן הוא חסין למים ובעל שמנים טבעיים שנוגדים משיכת חרקים וטרמיטים.

האפשרות הנוספת היא שימוש בשילוב חומרים סינטטיים שלא יצריכו תחזוקה עם השנים, יחד עם זאת הם נחשבים פחות נעימים, מתחממים יותר בקיץ ופחות יפים לעין.

מחירי דקים

מחיר התקנת דקים מתחיל בהצעת מחיר. חשוב שלא להסתפק בהצעת מחיר כללית, ולדרוש הצעת מחיר שכוללת את כל הפעולות, החומרים, כמות העובדים וזמן העבודה.

מחיר העבודה הוא לפי מטר רבוע, אך ישנם גומרים נוספים כמו אדמה בעייתית להנחת תשתית, גישה לא נוחה לבית ותוספות מיוחדות בהזמנה אישית שיכולים להשפיע על המחיר. 

איך מתבצעת התקנת הדק?

במהלך ההתקנה השלב החשוב ביותר הוא היסודות ובסיס הדק.

את הבסיס מתקין הדקים יתקין מעל שכבת בטון ואם נאלצים להרכיב אותו על האדמה אז יש לצפות את יסודות, קורות העץ שבאות במגע עם הקרקע, בזפת אחרת ימהרו להרקיב.

בהרכבת בסיס הדק יש להשתמש בברגים ייעודיים על מנת לעגן היטב את הדק ליסודות. בתום ההרכבה הראשונית יש לשמן את הדק ולצבוע אותו. 

עבודות תחזוקה

כאמור הדק חשוף לפגעי מזג האוויר ויש לדאוג לתחזוקתו באופן סדיר אך זו לא מסובכת כלל.

כדאי להקפיד לטאטא את המשטח כפעם בשבוע, כמו כן ישנם חומרי ניקוי ייעודים למשטחי דק בהם ניתן להשתמש גם כן. חשוב להקפיד על הוראות היצרן!

פעם בשנה מומלץ לחדש את שימון הדק ואת צביעתו מה שיסייע לעץ להישמר מפני פגיעות השמש.

ישנם גם חומרי הגנה מבוססי מים בהם ניתן להשתמש אולם יש לחכות יותר בשימוש בהם במריחת השכבה השנייה שכן לוקח להם זמן רב יחסית להתייבש.

תחזוקה מיטבית כזו תדחה את הצורך בחידוש הדק אולם מדי מספר שנים מתעורר הצורך לשייף את העץ ולהסיר את השכבה העליונה הפגומה כבר. לאחר השיוף יש כמובן לשמן ולצבוע את הדק.

מחירון דקים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דק: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת דק? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים דק, איך מתנהלים מול מתקין הדקים לפני העבודה ומה המחיר של התקנת דק? כל התשובות לפניכם.

חידוש דק: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש דק? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש דק ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הדקים וכמה עולה חידוש דק? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש פרקט עץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחידוש פרקט מעץ? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי צריך לעשות חידוש פרקט ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרקטים וכמה עולה חידוש פרקט? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow