צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  המדריך השלם לניקוי חלונות
 

המדריך השלם לניקוי חלונות

מנקים את החלונות? כך תימנעו מעבודה כפולה, תשתמשו בחומרי ניקוי מתאימים, תייבשו את חלונכם מבלי להשאיר כתמים, תתמודדו עם ניקוי המסילות והתריסים, ותגלו מה עלול לפגוע בחלונכם בזמן הניקיון. כל המידע שאתם צריכים, רגע לפני שזה אתם מול החלון, במדריך הבא.
מאת: ארז פולק    עודכן: 22/05/2018 11:10:20
עוד בכתבה:

מלאכת ניקוי החלונות היא אחת מעבודות הניקיון המורכבות ביותר בבית. מעבר לעובדה שניקוי לא נכון של החלון ייצור לכם עבודה כפולה ויותיר כתמים, לעתים ניקוי לא נכון עלול גם לגרום לנזק של ממש לשמשה ולמסגרת החלון.


אז איך בכל זאת לעבור את ניקוי חלונות הבית בשלום? באילו חומרי ניקוי להשתמש ומתי? ויותר חשוב, במה לא להשתמש? מה לנקות קודם? מסילות? תריסים? אולי את החלון עצמו? איך להסיר אבנית? איך למנוע מלכלוך להידבק בחלון? ומתי לא מומלץ לנקות את החלון? ריכזנו עבורכם את כל התשובות במדריך הבא. 


בחירת חומר הניקוי

חומר ניקוי על בסיס סיליקון הוא היקר והיעיל ביותר לניקוי החלון. לכל סוג מסגרת יש את חומר הסיליקון המתאים לו. לפני הרכישה, בדקו שחומר הניקוי אכן מתאים למסגרת חלונכם. במידה ומסגרת החלון שלכם עשויה עץ, חשוב שתשתמשו בחומר ניקוי מתאים, כדי לא לפגוע בעץ עצמו.

 

תוכלו גם להשתמש בחומר ניקוי מאולתר שמורכב מתערובת של מים, סבון ומעט חומץ. היזהרו עם כמות החומץ, כדי לא לפגוע בשכבת האיטום של החלון.

 

אבנית מצטברת על חלונכם כתוצאה ממים לא מזוקקים שדבקו בשמשה ולא נוגבו היטב. למרות שניתן להשתמש בחומרים מסירי אבנית, חשוב לדעת כי בשום מצב לא מומלץ למרוח על זכוכית חומרי ניקוי חומצתיים, כמו חומצת מלח, מאחר וחומרים אלה עלולים להותיר כתמים שאינם ניתנים להסרה.

 

אם אתם צריכים להסיר אבנית מהחלון, עשו זאת עם חומרים מסירי אבנית לא חומצתיים בכמות קטנה, על מנת שלא לפגוע בזגוגית. אגב, מי הגשם הם מזוקקים, ולכן אינם גורמים להצטברות אבנית.


נקו את האבנית מבלי להזיק לחלונכם
נקו את האבנית מבלי להזיק לחלונכם

ניקוי החלון

במידה וניתן, הוציאו את החלון ממסילתו. רוב הלכלוך נמצא בין החלון למסילה, וכדי לבצע את עבודת הניקיון בצורה היעילה ביותר, מומלץ כאמור, לשלוף את החלון החוצה ולבצע את ניקוי החלון עצמו במקלחת או בחצר. כמובן שמדובר בלוגיסטיקה שאינה מתאימה לכל אחד, כאשר לא תמיד קיימת היכולת או האפשרות לעשות זאת.

 

כך או כך, הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לנקות את הכתמים הקשים כמו פיח, הפרשות בעלי חיים, חלקי בטון שדבקו בחלון כתוצאה משיפוץ אצל השכנים, ועוד. עשו זאת בעזרת מטלית לחה. במידה והלכלוך עיקש, תוכלו להשתמש גם בסכין מקצועי לניקוי חלונות, אך עשו זאת בזהירות על מנת שלא לגרום לשריטות ופגיעות בצבע פרופיל המסגרת.


לא משנה באיזה חומר ניקוי בחרתם, חשוב שתדעו שמריחתו על הזגוגית בעזרת נייר עיתון אמנם תיתן לחלון מראה מבריק, אך בפעולה זו אתם בעצם שורטים את הזגוגית. העבירו מטלית מלמעלה למטה על מנת שלא לייצר כתמי ייבוש לאחר מכן.


ניקוי הזגוגית ללא שריטות
ניקוי הזגוגית ללא שריטות

 

לאחר שעברתם על החלון כולו, נגבו אותו במנגב חלונות מקצועי, שניתן לרכוש בחנויות לחומרי ניקוי. רצוי לבחור מנגב חלונות בעל ידית, מסילה וגומי חלק וגמיש. כדאי לנקות את גומי המנגב במטלית לאחר כל ניגוב, על מנת להימנע ממריחת לכלוך.

 

טיפ קטן. כדי לא לנקות את אותו צד פעמיים, נקו צד אחד מלמעלה למטה בטורים, וצד אחר מצד לצד בשורות. כך תוכלו לראות את סימני הניקוי לפני הייבוש. בייבוש החלון, שימו לב לפינות. אל תתנו לשאריות נוזלים בפינות החלון לנזול, להתייבש, ולכער לכם את העבודה.  

מומלץ להימנע מניקוי החלון בזמן שהשמש מאירה את חזית הבניין. במצב כזה, קרני השמש יגרמו לטיפות המים להתייבש במהירות על חלונכם, כך שייווצרו עליו כתמים.


ניקוי המסילות

מסילות החלון צוברות לכלוך רב, ואבק בכמויות גדולות. ראשית, מומלץ לנקות את המסילה לאחר שהסרתם ממנה את החלון. ישנן מסילות מקובעות ומסילות נשלפות. במידה ובחלונכם מותקנות מסילות נשלפות, תוכלו להוציא אותן ממקומן ולנקות אותן בקלות במים וסבון. שימו לב איזו מסילה הוצאתם מאיזה חלון, כך שלא תסתבכו עם חלון שלא נסגר כמו שצריך לאחר הרכבתו מחדש.

 

במצבים של כמות לכלוך גדולה, תוכלו לעבור על המסילה עם מייבש שיער ולהעיף את כמויות הלכלוך והאבק שהצטברו החוצה. כדי להימנע מלכלוך שנכנס אל תוך הבית, או חשוב יותר, לא ללכלך את מרפסת השכנים, תוכלו להיפטר מהלכלוך והאבק בעזרת שואב אבק בעל פיה צרה. פשוט עברו עם הפיה על המסילות ושאבו את הלכלוך והאבק.

 

כעת, אומנם נפטרתם מהלכלוך המאסיבי, אך המסילה עדיין רחוקה מלהיות נקייה. כדי להשלים את ניקיון המסילה השתמשו במטלית לחה ועברו על כל אורך המסילה, גם בצדדים ובחלקה העליון. עברו שוב עם מטלית יבשה כדי לנקות את הלכלוך הבוצי שנוצר כתוצאה מהניקוי עצמו.

 

לניקוי יסודי יותר, תוכלו להשתמש בחומרי ניקוי יעודים או במעט חומץ. למעוניינים במסילות מבריקות לחלוטין, קיימת אפשרות לנקות את הפינות הבלתי ניתנות לניקוי, בעזרת קיסמי אוזניים טבולים בחומץ.


ניקוי התריסים

תריסי הזזה - מאחר והאבק נוטה ליפול מטה, וכדי למנוע עבודה כפולה, יש להתחיל בניקוי תריסי ההזזה מלמעלה, בעזרת מטלית יבשה. מלבד התריסים עצמם, נקו גם את נקודות החיבור ואת המסילה. סיימתם? עברו על הפעולה שוב באמצעות חומרי ניקוי יעודים או מטלית לחה. בעת ניקיון התריסים, ובמידה ומזג האוויר מאפשר זאת, השאירו את החלונות ואת שלבי התריסים פתוחים, ותנו לתריסים להתייבש.

 

ניקוי תריסי גלילה - במידה והלכלוך שהצטבר על תריסי הגלילה איננו קשה לניקוי, ניתן להשתמש במטלית לחה בלבד על מנת לנקות אותו. כאשר מדובר בלכלוך עיקש יותר, יש להתאים את חומר הניקוי לתריס. אם מדובר בתריס עץ מצופה לכה, ולא בתריס מתכת, יש להשתמש בחומר מיוחד לניקוי משטחי עץ מוגנים על פי הוראות היצרן. את תריסי הגלילה יש לנקות משני הצדדים, הפנימי והחיצוני.

 

ניקוי יסודי של תריס הגלילה מצריך יציאה אל מחוץ למבנה וניקויו משם. כאשר מדובר בדירות בקומות גבוהות, ניקוי התריסים מבחוץ בצורה בטוחה יתאפשר באמצעות חבלי סנפלינג או מתקנים אחרים המיועדים לכך, במסגרת שירותי ניקוי חלונות בגובה. את המסילות מומלץ לנקות באמצעות שאיבה, על ידי ראש מיוחד שמתיישב על צינור שואב האבק. לאחר מכן, יש לנקות את שארית הלכלוך ואת הלכלוך העיקש שעל המסילה, בעזרת מטלית לחה.

מתי כדאי להזמין חברת ניקיון?
מתי כדאי להזמין חברת ניקיון?
חומרי ניקוי שלא מלכלכים את הגוף
חומרי ניקוי שלא מלכלכים את הגוף
איך  עושים ניקיון יסודי
איך עושים ניקיון יסודי
ניקיון דירות: מה האפשרויות?
ניקיון דירות: מה האפשרויות?


זקוקים לניקיון? ניקיון

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X