ניקיון יסודי: כל מה שחשוב לדעת על חברות ניקיון

בבתים גדולים, בנייני משרדים, חדרי מדרגות ואפילו במכוניות יש שיעדיפו להשכיר חברת ניקיון מקצועית שתעשה עבורם ניקיון יסודי ויעיל. איך בוחרים חברת ניקיון ואילו שירותים יוצעו במסגרת השכרתה? כל המידע במדריך הבא. 

עוד במדריך
אילו שירותים מוצעים בחברות הניהול והאחזקה? אילו סוגי ניקיון קיימים? מה ההבדל בין שירותי ניקיון לחברת ניקיון?

קיים מגוון רחב של חברות ניקיון בשוק שמציעות שירותים שונים בתחום. חברות הניקיון הגדולות והמוכרות יותר יעניקו בדרך כלל שירות ניקיון בדירות מגורים, משרדים ומוסדות כחלק משירותי האחזקה והניהול. 

חברות הניהול מציעות סל שירותים שאמור להחליף את פונקציית של ועד הבית. כלומר, יציעו שירותי תיקונים כלליים, גינון, גיזום, אינסטלציה, חשמלאות, סיוד, זיפות גגות ועוד. כאשר השירות יוצע ישירות דרכן או באמצעות קבלני משנה.

אילו שירותים מוצעים בחברות הניהול והאחזקה?

חברות הניהול מוכרות לרוב כחברות גדולות ועתירות משאבים אך, יחד איתן קיימות בשוק גם חברות קטנות יותר המציעות שירותי ניקיון בסיסיים כמו: ניקיון חדר מדרגות בבניינים, ניקיון של מתחמים מסוימים או תחומי נקיון ייעודיים כמו ניקוי שטיחים, ריפודים, ניקוי בלחץ מים גבוה או קיטור, ניקוי עובש ורטיבויות וכד'.  

לרשימה זו, משתייכים גם קבלני הניקיון שמגיעים ל"מצבים מיוחדים". מצבים אלו, מאופיינים בניקיון יסודי ועמוק יותר כמו ניקיון דירות ומשרדים אחרי שיפוץ או עבודות בנייה שמשאירות לכלוך רב ונקיון דירות לפני אכלוס. אך יחד עם זאת, יש גם מקרים בהם יוזמנו לטובת ניקיון הדירה בעת החלפת שוכרים, אחרי הצפה או שריפה בדירה. 

אילו סוגי ניקיון קיימים?

עבודה נוספת שמקומה בתוך תחום הניקיון היא עבודת הפוליש ברצפות. ישנם עסקים ספציפיים שמתמחים במתן שירותי הברקת רצפות ומשטחים שונים אם או ללא פתרונות ייחודים עבור חומרי המשטחים השונים כמו שיש, קרמיקות, גרניט פורצלן, פרקטים ועוד.. 

בנוסף, ישנן חברות המתמחות בביצוע עבודות ניקיון בגובה, כמו ניקוי חלונות בסנפלינג; ניקוי חיצוני למבנים לרבות ציפויי קירות, פסיפסים, שיש וכו`; שטיפת גגות, סוככים, פרגולות; ניקוי דודי שמש וקולטים; ניקוי שלטים וכו`. ולכן, כשפונים לקבל הצעת מחיר מחברת ניקיון כדאי לבדוק בדיוק מה ההתמחות שלה, כדי להבטיח שהיא יודעת לעשות מה שאתם רוצים שתעשה בעצמה וכמו שצריך.

מה ההבדל בין שירותי ניקיון לחברת ניקיון?

כשמזמינים שירותי ניקיון לבית המטרה היא לכסות את כל המשימות הכבדות בבית כמו שטיפה רצפה, ניקוי פאנלים, ניקיון החלונות, התריסים, המסילות, הדלתות והמשקופים, ארונות, פרקטים וכד'. הניקיון לא מתייחס לשטיפת כלים, קיפול כביסה וכל מטלות השגרה הביתיים. עם זאת, חשוב לזכור כי שטיפת הרצפה חייבת להיות יסודית. 

במקרה של ניקוי משרדים, מוחלפת פעולת המטאטא ושטיפת הרצפה בשאיבת אבק משטיחים, ניקוי רהיטי העץ מאבק וכד'. ההבדל בין מנקה לבין חברת שירותי ניקיון, הוא לא עניין של מה בכך. למנקה אתם תשלמו פחות על יותר עבודה, אבל אם הוא לא יגיע תיתקעו עם המשימות והלכלוך.כך שחברה שמעניקה שירותי ניהול ואחזקה רוצה בעצם להחליף את ועד הבית שלכם. מה זה אומר בפועל? שניקיון מקבל משמעות אחרת בהקשרים שונים ומה שלא כתוב בהצעת המחיר שתקבלו אין לראותו כמבוצע במסגרת העבודה. 

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

אילו תחומי ניקיון נמצאים באחריות חברת הניקיון?
הזמנה של חברת ניקיון תסייע לכם במשימות הניקוי הכבדות יותר בבית כמו: דלתות, משקופים, חלונות ומסילות, ארונות, ניקוי יסודי של הרצפה + פוליש (לא חובה). ניקוי משרדים יסודי שכולל שאיבה יסודית של שטיחים וניקוי שמותאם למשטחים השונים. 
באילו מקרים מומלץ להזמין חברת ניקיון?
לרוב, ניתן לעשות ניקוי יסודי בבית ללא עזרה של מנקה או חברת ניקיון (כמובן כאשר יש לכם זמן וכוח). אך, יהיו מקרים בהם תצטרכו להזמין חברת ניקיון שתעשה עבורכם את העבודה בצורה טובה ונכונה יותר. לדוגמה, כאשר מדובר על דירה לפני אכלוס ודירה אחרי שיפוץ. במקרים כאלה, הניקיון יתמקד בשאריות הבנייה ויהיה מסיבי יותר מניקיון רגיל.