צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  בחזרה ללבן: הצבע הפופולארי ביותר לקירות
 

בחזרה ללבן: הצבע הפופולארי ביותר לקירות

מתי להשתמש בצבע אקרילי ומתי ניתן להסתפק בסיד, למה לא מחליפים גלון באמצע צביעת קיר ומה עושים עם כתמי רטיבות, הכל על צביעה בלבן
מאת:     עודכן: 22/05/2018 11:12:18
עוד בכתבה:

בעלי מקצוע בתחום אומרים כי על אף מגוון האפשרויות והצבעים רוב מוחלט של הישראלים צובעים את ביתם בלבן.


בניגוד למצופה, לא מדובר רק בדירות להשכרה בהן שני הצדדים מעדיפים לא לבצע שינויים אלא בכלל הדירות, גם כשבוחרים מעט לצאת מהמסגרת עדיין צבע הבסיס השולט הוא לבן שנוטה מעט לצבעי קרם ושמנת.


סיד או אקרילי

את קירות החדרים והסלון כדאי לצבוע בצבע אקרילי שהוא יפה יותר ולא מתפורר כמו הסיד. הצבע האקרילי ניתן לשטיפה ולא דוהה בקלות מהקיר. היכן כדאי להשתמש דווקא בסיד? בתקרות ניתן בהחלט להשתמש בסיד כן בחדרי השירותים והמקלחת שכן הסיד מאפשר אוורור שחשוב במיוחד בחדרים אלו.


הצבע האקרילי יכול להיות בגימור מט או מבריק אך בעלי המקצוע בתחום מדווחים כי רוב מוחלט מעדיפים את המט שפחות ניכרים עליו פגמים בקיר.


איך עוברים מסיד לאקרילי

אם כרגע הדירה שלכם מסוידת ואתם חפצים לצבוע בצבע אקרילי חובה להשתמש ביסוד מקשר לפני צביעת הקיר. אם תוותרו על החומר המקשר הקיר יראה טוב בתום הצביעה אולם מהר מאד יתחיל להתפורר ולהתקלף.

 

חסכתם על מקשר? התכוננו לצביעה מחודשת תוך זמן קצר


צבע יסוד עם טרפנטין להסתרת כתמי רטיבות

כתמי רטיבות שהיו על הקיר משאירים פעמים רבות מעין סימן צהוב על גבי הקיר, על מנת שהצביעה תסתיר אותו היטב יש להיעזר בחומר מקשר על בסיס טרפנטין


לכל קיר פחית צבע

הצבעים אומרים שאין שני פחי צבע אותו דבר, גם אם הזמנתם בדיוק אותו מספר סידורי הגוון יהיה דומה ביותר אך לא זוהה. בצביעה בלבן שינוי כזה יכול להרוס את המרקם האחיד של הצביעה ולכן אין להחליף גלון צבע במהלך צביעת קיר.  


שומרים את המספר

הזמנתם צבע? סיימתם לצבוע? אם יצאתם מרוצים ואפילו אם הגוון לא בדיוק מוצא חן בעיניכם חשוב לשמור את המספר הסידורי של הצבע, כך שאם תרצו לצבוע שוב או רק לבצע תיקונים תוכלו להרכיב את הגוון המדויק שבו כבר השתמשתם.

 

צילום: עידו ולדמן


מלבן קל לשנות, מצבעים אחרים פחות

סיבה נוספת ולא רעה בכלל שאנשים מעדיפים לצבוע בלבן היא כי אם אחר כך ירצו לצבוע בצבע אחר, כהה יותר למשל, הצביעה קלה ופשוטה. לעומת זאת, על מנת להפוך קיר כהה ללבן יהיה צורך בצביעה רב שכבתית מה שמסרבל את העבודה, מאט ומייקר אותה.


לסיום - תאורה

חשוב לדעת כי גם קיר לבן יקבל גוון צהבהב אם זהו צבע התאורה בחדר. בעזרת שליטה בהצללה ובגווני ועוצמת התאורה ניתן להשפיע רבות על אופי החדר.

 

 

תאורה צבעונית תשנה את מראה החדר

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
לבן על לבן: אפשרויות בצביעת הבית
לבן על לבן: אפשרויות בצביעת הבית


זקוקים לסיוד? סיוד

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X