המדריך המלא לצביעת קירות הבית

הצבע הלבן הוא הצבע הבסיסי והמוכר ביותר במבנים השונים. מדוע הוא הצבע הפופולרי ביותר, מתי נכון להשתמש בצבע אקרילי ומתי בסיד ומה עושים עם כתמי הרטיבות? כל המידע במדריך הבא.

עוד במדריך
מתי נשתמש בצבע סיד ומתי בצבע אקרילי? מהן ההנחיות לצביעה נכונה? אז למה דווקא לבן?

בעלי מקצוע בתחום הצביעה והשיפוץ מספרים כי על אף מגוון האפשרויות הרחב והצבעים הרבים שמוצעים בעת עבודת הצביעה, הרוב המוחלט של הישראלים יבחרו לצבוע את ביתם בצבע לבן.

צביעת הקירות בלבן היא לא רק בדירות להשכרה בהן ההעדפה היא שלא לבצע שינויים אלא בכלל הדירות. גם כשבוחרים מעט לצאת מהמסגרת עדיין צבע הבסיס השולט הוא לבן שנוטה מעט לצבעי קרם ושמנת.

מתי נשתמש בצבע סיד ומתי בצבע אקרילי?

הבחירה בסוג הצבע צריכה להתאים לסוג החלל. ולכן, במידה והצביעה מתמקדת בקירות החדרים הפנימיים ובסלון ההמלצה היא להשתמש בצבע אקרילי, שהגימור שלו נקי ויפה יותר לעומת הסיד שמתפורר לאחר זמן מה. ניתן לבחור בין צבע אקרילי בגימור מט או מבריק בהתאם לעיצוב והטעם האישי. 

הצבע האקרילי, ניתן לשטיפה בקלות, הוא לא דוהה מהקיר ולכן, נכון ויעיל יותר לצביעה בחדרים מרכזיים בבית. בחדרים אחרים, כמו התקרה, המקלחת והשירותים ניתן בהחלט להשתמש בסיד. הסיד, יאפשר אוורור יעיל הנחוץ בחדרים אלו. 

מהן ההנחיות לצביעה נכונה?

אם כרגע הדירה שלכם מסוידת ואתם רוצים לצבוע בצבע אקרילי חובה להשתמש ביסוד מקשר לפני צביעת הקיר. אם תוותרו על החומר המקשר הקיר יראה טוב בתום הצביעה אולם מהר מאד יתחיל להתפורר ולהתקלף.

הצבעים אומרים שאין שני פחי צבע אותו דבר, גם אם הזמנתם בדיוק אותו מספר סידורי הגוון יהיה דומה ביותר אך לא זוהה. בצביעה בלבן שינוי כזה יכול להרוס את המרקם האחיד של הצביעה ולכן אין להחליף גלון צבע במהלך צביעת קיר.  

הזמנתם צבע? סיימתם לצבוע? אם יצאתם מרוצים ואפילו אם הגוון לא בדיוק מוצא חן בעיניכם חשוב לשמור את המספר הסידורי של הצבע, כך שאם תרצו לצבוע שוב או רק לבצע תיקונים תוכלו להרכיב את הגוון המדויק שבו כבר השתמשתם. ואם יש לכם כתמי רטיבות אותם תרצו להסתיר, היעזרו בחומר מקשר על בסיס טרפנטין.

אז למה דווקא לבן?

סיבה נוספת שמובילה את הבחירה בצבע הלבן היא שרוב האנשים רואים בצבע הזה צבע בסיס. כלומר, ההתחלה היא תמיד בלבן וממנה נוח יותר ויזואלית לבצע שינויים לצבעים אחרים ונועזים יותר. צביעה מצבע בהיר לכהה היא צביעה קלה יותר מאשר צביעה מצבע כהה לבהיר ולכן, נוח יותר להתחיל עם הבסיס הלבן. 

כדאי לדעת: גם קיר לבן יכול להיות בגוון צהבהב בהתאם לסוג התאורה שבחדר ובעזרת שליטה על ההצללה ועוצמת התאורה תוכלו להשפיע על אופי החדר גם מבלי לשלב בו צבע חדש. 

מחירון סיוד

המחירים כוללים מע”מ

תקלות ועבודות נפוצות

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

זיפות גגות: כל מה שחשוב לדעת

אם הגג שלכם ישן ועמוס בקולטי שמש, דודים וצנרות שונות, שיטת הזיפות עשויה להיות יעילה יותר עבורכם. מה עושים לפני שמזמינים קבלן זיפות ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

שאלות נפוצות

למה בוחרים בצבע הלבן כצבע בסיסי?
לרוב, הצבע הלבן הוא הצבע הנפוץ ביותר במבנים השונים, החל מבתים פרטיים ועד בנייני משרדים. הסיבה לכך, משולבת. מצד אחד, הצבע משדר שגרה וניתן לשליטה על ידי תאורה והצללה. ומצד שני, במידה ורוצים להפוך קיר או חדר לצבע כהה יותר, המעבר מהצבע הבהיר לכהה - קלה ומהירה יותר מאשר הפעולה ההפוכה שדורשת צביעה בשכבות רבות. 
מה ההבדל בין צבע סיד לבצע אקרילי? 
צבע הסיד, מתאים בעיקר לחדרים פנימיים כמו מקלחת, שירותים או תקרה. בחדרים אלו, אין התמקדמות על צבעי הקיר. בנוסף, הסיד טוב ויעיל באורוור ולכן, בחדרים בהם יש רטיבות גבוהה הוא יהיה יעיל ויישמר לטווח ארוך יותר. הצבע האקרילי, נשטף בקלות, מגיע בגימורים שונים ונחשב לצבע יוקרתי יותר המתאים לחללים המרכזיים בבית.