יתרון ברזל: כמה יעלה לכם להתקין מדרגות ברזל כחלק מעיצוב הבית מחדש?

הסיבה העיקרית שהופכת את מדרגות הברזל לפופולריות היא בעיקר חוזקו של הברזל ויציבותו.

עוד במדריך
המעקה, העיצוב ומורכבות העבודה: הגורמים שמשפיעים על מחיר ההתקנה חשוב לבטיחות ואחראי על יציבות המדרגות: כך תבחרו נכון את המעקה התקנת מדרגות מברזל: כמה זה עולה?

בשונה ממדרגות שיש או עץ, בבניית מדרגות ברזל חשוב לשים דגש על סוג החיפוי של השלד שיעניק למדרגות מראה מעודן יותר ויאפשר את השילוב שלו בסגנונות העיצוב השונים.

מדרגות הברזל הן מדרגות איכותיות ולכן, יהיו גם יקרות יותר. מהם הגורמים שישפיעו על מחיר ההתקנה, מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים מדרגות ברזל ואיך דיוק הצרכים יוביל להוזלת העלות? לפניכם המדריך.

המעקה, העיצוב ומורכבות העבודה: הגורמים שמשפיעים על מחיר ההתקנה

מדרגות הברזל היו בעבר בשימוש בעיקר בבתי-עסק וכמדרגות חוץ המשמשות לשעת חירום. לאחרונה, השימוש שלהם בסביבה הביתית הולך וגובר. אפשרויות העיצוב איתן גדולות, הן נחשבות לחומר חזק ועמיד, וכשמדובר בהתקנתם בתוך הבית, הרי שגם הם פחות חשופות לנזקי מזג-האוויר.

בשונה ממדרגות העשויות שיש או עץ, את מדרגות הברזל ניתן להזמין כמקשה אחת, שתהיה מוכנה להרכבה או לבחור בגרם מדרגות משולב עם חומרים נוספים כדי להפוך את העיצוב שלהן למודרני ומתוחכם יותר.

מה שהופך אותם לבטוחות יותר, אך גם ליקרות יותר, הוא המעקה. לכן, חשוב לתמחר אותו מראש, ולוודא שאכן מעקה אחד מספיק לספק תמיכה ושימוש נוח במדרגות.

עיצוב המדרגה גם הוא מהווה פרמטר המשפיע על המחיר. למדרגות הברזל סגנונות עיצוב רבים ושונים, ויהיה פער במחיר בהתאם לכמות המדרגות, לצורה שלהם (קו ישר או ספירלי), לסוג החיתוכים ולעיטורים שעל המעקה ולסוג הצביעה שלהן.

פרמטר נוסף שישפיע על המחיר יהיה סוג הגלוון של הברזל (גלוון חם או קר). פרמטר זה ישפיע מאוד על עמידות המדרגות לאורך זמן. ככל שהצביעה תהיה איכותית יותר (למרות שתעלה יותר כסף) תמנע היווצרות של חלודה ותשמור על המדרגות יציבות ובטוחות לשימוש לאורך זמן רב.

בחירה בעיצוב מתחכם או שיהיה מורכב יותר לביצוע יהפוך את ההתקנה למורכבת יותר, מה שישפיע על המחיר הסופי.

למדרגות אורך ורוחב משתנים, המותאמים לסגנון הבית ולשטח הבנייה המוקצה להן ומכאן, שבחירה במדרגות רחבות יותר מהרגיל תגרור בהכרח תוספת מחיר.

רוצים לעדן את מדרגות הברזל? תוכלו בהחלט לשלב חומרים נוספים שיהפכו את העיצוב ליוקרתי ומעניין כמו שילוב של מדרכי עץ או זכוכית. בכך, תיהנו מבסיס חזק של מדרגות, שיעניק להם את היציבות הנדרשת, אך גם מעיצוב העונה על הטעם האישי שלכם, שכולל שילוב חומרים אחרים.

חשוב לבטיחות ואחראי על יציבות המדרגות: כך תבחרו נכון את המעקה

החלק החשוב ביותר בכל גרם מדרגות (חדש או ישן) הוא המעקה. בלעדיו, לא ניתן להבטיח שימוש בטיחותי ויעיל ולכן, חשוב לבחור את המעקה בחוכמה, כשעיצוב הוא רק שיקול משני לבטיחות.

לדוגמה, בחירה במדרגות ספירליות תדרוש בנייה של מעקה מכופף שיעניק תמיכה מקסימלית לכל גרם המדרגות. דוגמה נוספת היא בנייה של מעקה עבור מדרגות מדורגות שדורשות קו של 90 מעלות.

שימו לב שהרצון ליהנות ממדרגות מרחפות ובלתי מורגשות בבית, יכולה לעלות לכם ביוקר (מבחינת בטיחות, לא מחיר). הטרנד של מעקות עם סורגי ברזל מאורכים אולי מצטלם טוב, אך לא מספק תמיכה בזמן עלייה וירידה במדרגות. מספיקה פעם אחת של מעידה, כדי לגרום לנזק בלתי הפיך לדיירי הבית ולאורחים.

בהנחה שבחרתם מדרגות סטנדרטיות, אך תרצו להשקיע במעקה ולהוסיף לו עיטורים, חריטות או חיתוכים מיוחדים, יצטרך בעל המקצוע להשתמש במכונת לייזר ייעודית, דבר שכמובן ישפיע על המחיר.

בדומה למדרגות עצמן, גם במעקה תוכלו לשלב חומרים נוספים כדוגמת הזכוכית או העץ. למשל, בחירה במדרגות מברזל ומעקה תומך מזכוכית, היא בהחלט אפשרות. שימו לב, שתמחור של מדרגות ומעקה בנפרד, יכול לייקר משמעותית את המחיר. לכן, אל תמהרו לסגור עם בעל מקצוע אחד, לפני שבדקתם עם השני. קבלו החלטה רק לאחר שיש בפניכם מספר הצעות מחיר שכוללות הן את המדרגות והן את המעקה.

ישנם בעלי מקצוע שהם רק מסגרים, ויש כאלה שהם גם זגגים או עובדים עם זגג כלשהו בקביעות. עובדה זו, יכולה לאפשר לכם ליהנות ממחיר גלובלי זול יותר, מאשר אם תבצעו הזמנה משני ספקים שונים.

בכל מקרה, אל תתעצלו וקחו מספר הצעות מחיר, שכן מדובר בעלות לא מבוטלת ובהתקנה שתשפיע על היומיום שלכם ועל בטיחותכם ובטיחות יקיריכם. אל תתפשרו על עמידה בתקנים, שכן יש סיבה מדוע הם נכתבו, והיא סיבה מצערת: בעקבות פגיעות קשות שנגרמו בעבר.

כלומר, הם נכתבו בדם ונועדו למנוע התקנות רשלניות. לכן, גם אם כבר קיבלתם טופס 4, אל תסכימו להתקנה שאינה בהתאם לתקנים הקיימים בישראל.

התקנת מדרגות מברזל: כמה זה עולה?

כאמור, ישנם סוגים שונים ומגוונים של מדרגות ברזל ושל מעקות תומכים. המחיר של המעקה או של המדרגות תלוי בגורמים שונים: כמות המדרגות, אורך המעקה, סוג החומרים, העיצוב והתשתית הנדרשת לשם התקנתם. למשל, בהיעדר קיר תומך חזק מספיק, ייתכן שתידרשו גם לתוספות קונסטרוקטיביות.

שילוב של המדרגות עם חומרים נוספים, כאמור תייקר את המחיר.  גם מחיר המעקה יכול לזנק משמעותית, אם מדובר בחומר יקר, ברמת גימור גבוהה ובתוספת של פרזול ייחודי.

מחירון מסגריות

המחירים כוללים מע”מ

הגבהת מעקה במרפסת: כל מה שצריך לדעת

צריכים הגבהת מעקה במרפסת? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך הגבהת מעקה במרפסת, איך מתנהלים מול המסגר וכמה עולה הגבהת מעקה במרפסת? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה מברזל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת מעקה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מעקה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה לבית: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער כניסה לבית? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מסגר, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה התקנת שער כניסה לבית? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר מברזל בבית: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין גדר מברזל בבית? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לעזור לכם לבחור את הגדר המתאימה ולהתנהל נכון מול המסגר שיבצע עבורכם את העבודה.

לכל התקלות ועבודות

arrow