מעקה לבית: בטיחות מעל לכל

מעקות הם חלק בלתי נפרד מן הבית, על אחת כמה וכמה אם מדובר בבית פרטי דו-קומתי עם ילדים קטנים שמתרוצצים בו. בין אם אתם בונים בית חדש או משפצים בית קיים, חשוב להכיר את התקנים בהתקנת מעקה במרפסת, גג או במדרגות

עוד במדריך
מה התקן בהתקנת מעקה בגג או במרפסת? מה התקן בהתקנת מעקה במדרגות? איך מתנהלים מול המסגר בהתקנת מעקה?

תכנון מעקה למרפסת, למדרגות או לגג חייב להיעשות בהתאם להנחיות הבטיחות המצויות בתקן הישראלי.

במדריך הבא נסביר מה התקן בהתקנת מעקה בגג או במרפסת, מה התקן בהתקנת מעקה במדרגות ואיך מתנהלים מול המסגר? 

מה התקן בהתקנת מעקה בגג או במרפסת?

במרפסת או בגג, על המעקה להיות בגובה של 105 ס"מ לפחות מתחילת הבנייה. במקרה שיש סורגים, המרווחים חייבים להיות עד 8 ס"מ כדי למנוע מילד להכניס את ראשו ביניהם.

בנוסף, אם קיימים בליטות או אזורי מדרך של 2 ס"מ עומק המאפשרים עמידה של הילדים, יש לקבוע מעקה בגובה של 130 ס"מ לפחות.

מה התקן בהתקנת מעקה במדרגות?

מעקות למדרגות בתוך הבית אמורות להיות בגובה של 90 ס"מ לפחות לכל אורכו של גרם המדרגות (מאחז יד).

מעבר לכך, יש להגביה את המעקה בסופו של גרם המדרגות (במרחק של עד 50 ס"מ מן המדרגה האחרונה) לגובה של 105 ס"מ בקו ישר.

איך מתנהלים מול המסגר בהתקנת מעקה?

דרשו ביקור מקדים - המסגר צריך לבוא לבית לביקור מקדים כדי שיוכל יוכל למדוד ולהתאים את גודל המעקה לגרם המדרגות, למרפסת או לגג. בכל מקרה אל תסתפקו בהצעת המחיר הראשונה, תיקחו שתיים לפחות והשוו ביניהן. 

ודאו שהברזל מגולוון - מדובר בתהליך כימי שכולל ציפוי המתכת באבץ כדי למנוע היווצרות של חלודה או קורוזיה.בשלב האחרון, הברזל עובר צביעה בתנור או בהתזה כדי להגן על תהליך הגילוון. פעולות אלו מאריכות את חיי המעקה להרבה שנים.  

ודאו שיש אחריות על ההתקנה - על התקנת מעקה מברזל שעבר גילוון מקובל לתת בין שנתיים לשלוש שנות אחריות. ודאו מראש שזה יצוין על החשבונית. 

מחירון מסגריות

המחירים כוללים מע”מ

הגבהת מעקה במרפסת: כל מה שצריך לדעת

צריכים הגבהת מעקה במרפסת? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך הגבהת מעקה במרפסת, איך מתנהלים מול המסגר וכמה עולה הגבהת מעקה במרפסת? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה מברזל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת מעקה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מעקה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה לבית: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער כניסה לבית? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מסגר, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה התקנת שער כניסה לבית? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר מברזל בבית: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין גדר מברזל בבית? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לעזור לכם לבחור את הגדר המתאימה ולהתנהל נכון מול המסגר שיבצע עבורכם את העבודה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי צריך הגבהת מעקה במרפסת?
הגבהת מעקה במרפסת קורית מסיבות בטיחותיות או ביטחוניות (הגנה מפני פריצות), עבודה זו מומלצת במקרה שהמעקה שלכם נמוך מהגובה התקני שעומד על 1.05 מטר או שכרוצים לנקוט במשנה זהירות ולהגביה לאזור מטר וחצי. את הגבהת המעקה במרפסת ניתן לבצע על-ידי ברזל או זכוכית או לשלב בין חומרים.