הדוד לא מחמם את המים: זה הזמן להכיר את הפלאנג'

יצא לפעם לשמוע את המושג פלאנג` ולא ידעתם מה זה אומר? אז אם הדוד שלכם לא מחמם את המים כמו שצריך או מקצר, זה הזמן להכיר את הפלאנג`.

עוד במדריך
מה זה אוגן פלאנג'? מתי צריך להחליף פלאנג'? איך אינסטלטור מקצועי יחליף פלאנג'?

כאשר מתארים את רכיב הפלאנג' שבדוד שמש מתכוונים לומר כי רכיב זה הוא חלק אחד מסוים אולם החלפתו מבוצעת לרוב כחלק ממכלול שלם של חלקים שמוחלפים בדוד. 

מדוע החלפת פלאנג' נהפכה לשם כללי ולא לשם המתאר חלק מסוים בדוד שלנו? נראה כי הדבר קשור ברוב המקרים למצב איכות החלקים הקיימים בדוד ולחישוב פשוט של כדאיות.  

מה זה אוגן פלאנג'?

הפלאנג' הוא למעשה הרכיב שסוגר את פתח היציאה בתחתית הדוד. חלק זה מכוסה במכסה פלסטיק או מתכת בצורת קערה ולאחר הסרתו נחשף הפלאנג'.

ניתן לזהות את הפלאנג' במספר הברגים המשושים שמקבעים אותו לדוד. הפלאנג' מהווה מעין תושבת שאליה מקובעים חלק גוף החימום בדוד והתרמוסטט.

בדרך כלל כאשר מבצעים החלפת פלאנג' מתארים החלפה כללית של חלק הפלאנג' (אוגן), גוף החימום והתרמוסטט שמוחלפים יחד עמו.

אמנם החלפה זו מייקרת את עלות התיקון בהשוואה להחלפה של חלק הפלאנג' עצמו אולם היא יכולה להוזיל לכם הוצאות עתידיות כיוון שתפטור אתכם מהזמנה לתיקון חוזר.

מתי צריך להחליף פלאנג'?

ניתן לחשוב כי החלפת פלאנג' מיועדת לדוודים ישנים ביותר שבהן מצטברת חלודה על גבי הפלאנג' ואף נזילת מים, טפטופים וחוסר איטום בשל התיישנות הפלאנג'.

אולם ישנן סיבות נוספות מדוע יש צורך בהחלפת רכיב זה.

במקרים בהם מעוניינים לזרז את חימום המים בדוד או כאשר ישנה בעיית נזילת מים ללא קשר לגילו של הדוד או כאשר נוצרת אבנית על גבי הפלאנג' בגלל איכות המים באזור שבו הדוד ממוקם.

סיבות אלו ועוד, כגון החלפת גוף החימום עצמו, טובות לתיקון והחלפת רכיב הפלאנג' שבדוד.

איך אינסטלטור מקצועי יחליף פלאנג'?

לטרם ביצוע העבודה, טכנאי הדוודים ינתק את זרם החשמל לדירה וירוקן את המים ממיכל הדוד.

לאחר מכן, הוא ישלוף את האוגן החוצה ואת גוף החימום שמחובר אליו.

כאמור, אנו ממליצים לכם להחליף את כל הרכיבים של הפלאנג', גוף החימום, התרמוסטט והמאיץ.

זה אמנם ייקר מעט את עלות העבודה, אך אם כבר פותחים את הדוד, זה ינמע תקלות וישתלם לאורך זמן.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow