מים חמים ומהר: הכל על מאיץ חום בדוד

כמה זמן לוקח לדוד השמש לחמם את המים, שעה או שעתיים? פה נכנס לתמונה מאיץ החום - רכיב חשוב שלא כולם מכירים. במדריך הבא נסביר מה תפקידו של מאיץ החום, מהם היתרונות של מאיץ החום ומתי לא ניתן להשתמש במאיץ החום?

עוד במדריך
מה תפקידו של מאיץ חום בדוד? מהם היתרונות של מאיץ חום? מתי לא ניתן להשתמש במאיץ חום?

אתם נכנסים הביתה ביום קר ומדליקים את הדוד, אבל בטח אין לכם זמן או סבלנות לחכות שהמים יתחממו. לשם כך קיים מאיץ החום בדודי שמש. 

במדריך הבא נסביר מה תפקידו של מאיץ החום, מהם היתרונות של מאיץ החום ומתי לא ניתן להשתמש במאיץ החום?

מה תפקידו של מאיץ חום בדוד?

מאיץ החום הוא התקן קשיח דמוי חרוט המותקן על גוף החימום והוא נועד לחמם מים בדוד בזמן קצר יותר.

מאיץ החום מנצל את העובדה שמים חמים עולים למעלה ובעצם כולא כמות של בין 4-6 ליטרים של מים במרווח שבינו לבין גוף החימום. כך נוצר מצב שמתחממת כמות קטנה של מים בזמן מהיר של כ-20 דקות, מה שמספיק לרוב למקלחת אחת. 

חלקו העליון של המאיץ מזרים את המים אל שסתום היציאה העליון בדוד ומים קרים נשאבים שוב מתחתית הדוד.

מהם היתרונות של מאיץ חום?

חימום מהיר - המאיץ מחמם את המים בדוד תוך 20-30 דקות, זה חוסך זמן המתנה ארוך בחורף ומונע תכנון לטווח ארוך שכולל הדלקת הדוד שעתיים מראש. 

חיסכון בחשמל - אם יש צורך במקלחת אחת בלבד, מאיץ החום מאפשר להדליק את הדוד לחצי שעה בלבד ולא למספר שעות. כך מפחיתים את צריכת החשמל בבית וחוסכים כסף. 

מתי לא ניתן להשתמש במאיץ חום?

דוד שמש שוכב - פעולת מאיץ החום יעילה רק כשהוא אנכי, זאת בגלל שמים חמים עולים למעלה כידוע. בדוד שוכב אמנם ניתן להתקין מאיץ חום, אך הוא יונח בצורה מאוזנת ולא יעבוד כמו שצריך. 

דוד חשמל - פעולת החימום בדוד חשמלי נשענת אך ורק על גוף החימום, בניגוד לדוד שמש שמתחמם גם מהקולטים. המשמעות היא שגוף החימום צובר בעקבות כך הרבה אבנית ושילוב מאיץ חום רק יגביר זאת ויוביל לתקלות. 

דוד קטן - אם יש לכם דוד שמש בנפח של 60-80 ליטר, אין צורך להתקין מאיץ חום כי גם ככה מדובר במיכל קטן שמתחמם מהר, באזור 40-50 דקות. 

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה זה מאיץ חום? 
מאיץ חום בדוד שמש, שנקרא גם חמם מהיר, הוא התקן מפלסטיק שמתלבש על גוף החימום ותפקידו לחמם את המים במהירות. הוא כולא כמות קטנה של מים ומזרים אותם לחלקו העליון של הדוד ולצינורות שמובילים לבית. השימוש במאיץ אינו יעיל בדודי חשמל, דודים שוכבים ודודים קטנים בעלי נפח של 80 ליטר ומטה.   
איך מחליפים מאיץ חום בדוד?
ברוב המקרים, מאיץ החום אינו התקן שמחליפים שלא במסגרת החלפת הפלאנג' כולו. מאיץ החום יעיל לרוב ל-3-5 שנים וצריך להחליף אותו כשהפלסטיק מתבלה ומתפורר או כשהוא צובר אבנית. אבל כאמור, בכל מקרה אין טעם להחליף את הרכיב לבד.