כל המידע על ברז ההזנה של דוד השמש

לברז ההזנה המקושר לדוד השמש תפקיד חשוב. מהו ברז ההזנה, אילו תקלות עלולות להיות בו ואיך טכנאי דודי שמש יתקן אותן? הכל במדריך הבא.

עוד במדריך
מהו ברז הזנה? למה צריך ברז הזנה בדוד השמש? מהו הגורם העיקרי לתקלות בברזי ההזנה?

לרוב, לא נכיר את כל האלמנטים הסניטריים שיש לנו בבית כיוון והם יהיו סמויים או רחוקים מאיתנו. כך גם ברז ההזנה המקושר לדוד השמש שלנו. 

קיימים מספר ברזי הזנה בבית ומיקומם הוא בתוך ארונות המטבח, מאחורי האסלה ובמקרה של ברז ההזנה של הדוד - על הגג. הדרך שלנו להכיר את הברזים תהיה לרוב אחרי שנגלה בהם תקלה. 

מהו ברז הזנה?

לברז ההזנה תפקיד חשוב ומשמעותי עבור דוד השמש. תפקידו לשלוט על מעברי המים השונים בצנרת ולוודא שהם יגיעו בצורה תקינה לכל הכלים הסניטריים שיש לו בבית כמו ברזי המים במטבח ובאמבטיה, הדוש במקלחת ודוד השמש. הברז ממוקם ראשון בצנרת והוא משמש גם כסוגר ביטחון לחדירת מים בעת תיקון תקלה או בעיה בצנרת או בכלי הסניטרי אליו הוא מקושר. ברז ההזנה שנמצא בסמוך לכיור או לאסלה בחדר השירותים נקרא גם ברז ניל. 

למה צריך ברז הזנה בדוד השמש?

ברז ההזנה חיוני לפעולת עצירת המים בעת תקלה ובעת תיקונה. ניתוק של זרם המים יהיה דרך סגירת ברז ההזנה שמיועד להזרים את המים אל דוד השמש. ברוב המקרים, ברז ההזנה של הדוד ימוקם בקרבתו. אולם, ישנם ברזי הזנה המיועדים לדודי השמש שימוקמו במרכזיית מים ולא על הגג ישירות. במקרים כאלה, מומלץ לסמן את הברז המקושר לדוד כדי לאתר אותו בקלות בעת תקלה. 

מהו הגורם העיקרי לתקלות בברזי ההזנה?

הגורם העיקרי שגורם לתקלות בברזי ההזנה הוא הקורוזיה והאבנית שנמצאות בכמות גדולה במים שעוברים בברזים. לאורך זמן, כמויות מים רבות עוברות בצינור ויחד איתם גם אבנית שגורמת לחסימות. הסיבה להצטברות האבנית היא חוסר השימוש בברז לעומת ברזים אחרים בבית שנמצאים בשימוש גבוה. כאשר ברז הזנה נותר מקובע ואיו בו שימוש לתקופת זמן ארוכה חלקיקי האבנית שבמים מצטברים עליו חוסמים אותו, פוגעים בתיפקודו ולבסוף גם עלולים לגרום לנזילה. 

טיפ של מקצוענים: כדי להימנע ככל שניתן מהצטברות אבנית וקורוזיה או ממצב של חסימה ונזילה, הקפידו לפתוח ולסגור את הברז כל 3 חודשים כדי שכל האבנית שהצטברה, תוכל להשתחרר. 

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow