רכיב קטן, הבדל גדול: בעד ונגד התקנת מאיץ חום בדוד שמש

במדינה חמה כמו ישראל, דודי השמש המתבססים אנרגיה סולארית, הפכו לתנאי בסיסי והכרחי שנמצא כמעט בכל בית, למעט אם ישנן מגבלות טכניות להתקנתו. אם תרצו להפוך אותם ליעילים אנרגטית אף יותר, דאגו שיותקן בהם מאיץ חום. מתי רכיב זה יהיה יעיל ומתי מוטב לוותר על עליו? כל התשובות במדריך

עוד במדריך
מהירות היא שם המשחק: חשיבותו של מאיץ החום עקרון פשוט: כך מאיץ החום מחמם במהירות את המים בדוד יותר ממקלחת אחת וחשבון חשמל מופחת: יתרונותיו של מאיץ החום באילו מקרים תצטרכו להחליף את המאיץ? כמה עולה החלפת מאיץ בדוד שמש?

הדוודים שמותקנים בישראל הם דודי שמש משולבי חשמל, בשל העובדה שמרבית השנה בישראל ישנה שמש חזקה וישירה שעות ארוכות במשך היום. בזכותה, ניתן ליהנות מאנרגיה ירוקה וממים חמים גם ללא שימוש בחשמל, לפחות 6 חודשים בכל שנה.

בכדי למקסם את פעילות הדוד, התקנת מאיץ חום או בשמו הנוסף 'חמם מהיר' הכרחית. המאיץ, הופך את מערכת הדוד לחסכונית יותר. אולם, לפני שתחליטו להתקין מאיץ בדוד, יש כמה חסרונות שחשוב להכיר.

מהירות היא שם המשחק: חשיבותו של מאיץ החום

המאיץ הוא רכיב פלסטיק, בצורת שרוול, אותו מתקינים מסביב לגוף החימום בדוד השמש.

תפקידו של המאיץ כשמו כן הוא – להאיץ את פעולת חימום המים שבמיכל הדוד ולחסוך לנו את עלות חימום המים בעזרת גוף חימום.

איך? המאיץ מחמם כמות קטנה של מים ולא את כל הכמות שנמצאת במיכל הדוד. כך, אנחנו יכולים ליהנות ממקלחת חמה תוך 20-25 דקות בלבד מרגע הפעלתו.

ללא רכיב זה, תהליך חימום המים יהפוך לארוך יותר, ויימשך שעתיים-שלוש בימי החורף הקרים. לרוב, שלא לצורך, שכן מיד בסיום הרחצה, מים קרים זורמים אל תוך הדוד ומקררים את המים שזה עתה חיממנו.

עקרון פשוט: כך מאיץ החום מחמם במהירות את המים בדוד

בכל הדוודים, פעולת חימום המים מתבססת על העקרון שבו המים החמים עולים למעלה. כך, מצליח מאיץ החום לכלוא כמות מים קטנה (עד 5 ליטרים) ולחמם אותם במהירות כתוצאה מכך.

כמות המים הקטנה שנמצאת במאיץ נמצאת קרוב לגוף החימום ולכן, הופכת לחמה יותר בתוך זמן קצר.

יותר ממקלחת אחת וחשבון חשמל מופחת: יתרונותיו של מאיץ החום

חשוב לשים לב, שאם התקנתם מאיץ חום בדוד, זה לא אומר שתצטרכו להסתפק במקלחת חמה אחת בכל פעם.

המאיץ אמנם מזרז את פעולת החימום של המים, אך לא מפסיק את חימום שאר המים בדוד.

לכן, אם אתם מעוניינים בכמות מים חמים שתספיק לרחצה של כמה נפשות, פשוט תצטרכו להשאיר אותו דולק יותר זמן.

היתרון הבולט של התקנת המאיץ יבוא לידי ביטוי בחשבון החשמל שלכם. בעזרתו, תוכלו להפחית משמעותית את העלויות החודשיות ולצמצם את פעילות החימום לזמן קצר יותר, מה שיבטיח לכם שמירה על רכיביו לאורך זמן.

באילו מקרים תצטרכו להחליף את המאיץ?

הגורמים שיובילו אתכם להחלפת המאיץ בדוד יהיו לרוב בלאי טבעי. במקרה כזה, תצטרכו להחליף את המאיץ כל 3 שנים. הבלאי יבוא לידי ביטוי בהתפוררות של שרוול הפלסטיק.

ואם כבר החלפתם את המאיץ, סביר להניח שתצטרכו להחליף את הפלאנג' כולו (החלק עליו נמצאים גוף החימום, המאיץ והתרמוסטט). ואולם, אם שאר רכיבי הדוד תקינים, תוכלו להסתפק בהחלפת המאיץ בלבד.

כמה עולה החלפת מאיץ בדוד שמש?

כיוון והחלפת מאיץ בדוד והחלפת הפלאנג' כולו יהיו שניהם באותו טווח המחירים, ההמלצה היא להחליף את כל הפלאנג' וליהנות מרכיבים תקינים שישרתו אתכם לתקופת זמן ארוכה. החלפת המאיץ תעלה 600-700 שקל וכך גם החלפת הפלאנג'.

במסגרת ההחלפה של המאיץ או הפלאנג' ובעיקר כדי להבטיח שהדוד ימשיך לעבוד בצורה תקינה, בקשו מהטכנאי לנקות בצורה יסודית את כל האבנית שהצטברה בדוד. אחרת, תצטרכו להחליף שוב את המאיץ והפלאנג' תוך זמן קצר.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow