טכנאי מחשבים: להזמין הביתה או לגשת למעבדה?

מתי כדאי להזמין טכנאי מחשבים לביקור בית ומתי עדיף להשאיר את המחשב במעבדה. בנוסף כדאי לדעת שלפעמים ניתן להסתפק בשירות טלפוני

עוד במדריך
האם כדאי להתייעץ עם טכנאי מחשבים בטלפון? מתי מומלץ להזמין טכנאי מחשבים הביתה? באילו מקרים צריך לשלוח את המחשב למעבדה? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי מחשבים?

המחשב לא נדלק בכלל. בדקתם והוא מחובר היטב לשקע ואין הפסקת חשמל. המחשב דווקא נדלק אבל מערכת ההפעלה לא עולה? מערכת ההפעלה דווקא עובדת אבל הגלישה ברשת איטית במיוחד?

לאחר שניסיתם קצת לתקן לבד הגעתם למסקנה שאתם צריכים עזרה. באילו מקרים כדאי להזמין מיד טכנאי מחשבים הביתה, מתי עדיף להזמין טכנאי לאיסוף המחשב למעבדה או אפילו לגשת בעצמכם לשם וגם מה אפשר לנסות לפתור בסיוע מרחוק?

האם כדאי להתייעץ עם טכנאי מחשבים בטלפון?

פעמים רבות התקלות פשוטות יחסית וניתנות לפתרון מרחוק, כל מה שצריך הוא לאפשר לבעל המקצוע להשתלט על המחשב מרחוק. תקלות כאלו יכולות להיות עדכון גרסאות או קבצים שלא נפתחים ממגוון סיבות. אפשר לנקות את המחשב מקוקיז או תוכנות לא רצויות וסרגלי כלים שהתקנו במקרה, לשנות הגדרות בנוסף תקלות בקליטת הרשת שמקורן במחשב עצמו יכולות להיפתר פעמים רבות מרחוק. לרוב שעת סיוע מרחוק תעלה פחות משעת ביקור טכנאי ולכן אם הדבר אפשרי מבחינת התקלה ומבחינתכם – הדבר כדאי.

מתי מומלץ להזמין טכנאי מחשבים הביתה?

קודם כל תמיד עדיף לא לעשות מה שאתם לא בטוחים לחלוטין שאתם יודעים לעשות, שמא תגרמו נזק נוסף. גם תקלות הקשורות למגעים בעיתיים יחייבו הזמנת טכנאי. בשיחת הטלפון עם בעל המקצוע כדאי לנסות לדייק ככל האפשר במהות התקלה.

לפעמים כדאי להזמין טכנאי אם הערכת העבודה בזמן היא קצרה יחסית ולכן לא כדאי להמתין בתור במעבדה עד שיגיעו למחשב שלכם אלא לטפל בתקלה מיידית עם הזמנת הטכנאי. אם במחשב ישנו חומר רגיש ואתם דואגים לפרטיות שלכם כדאי להזמין טכנאי כך שתוכלו להיות נוכחים בזמן הבדיקה והתיקון.

באילו מקרים צריך לשלוח את המחשב למעבדה?

לרוב תקלות חומרה מצדיקות הבאת המחשב למעבדה – הסיבה היא כי אלו תקלות המצריכות לרוב מספר שעות עבודה ולכן לא נרצה לשלם לטכנאי עבור שעות אלו כביקור בית. כדאי גם לבדוק במחירון תיקון מחשבים מה העלות הצפויה של התיקון הנדרש או החלפת החלק שנהרס במחשב שלכם. בנוסף לא תמיד טכנאי מצויד בכל הרכיבים הנדרשים ולכן על מנת להימנע ממספר ביקורים כדאי מראש להפקיד את המחשב במעבדה עד גמר התיקון.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי מחשבים?

לפני שאתם מזמינים טכנאי משחבים אליכם הביתה אנחנו ממליצים לכם לבדוק מה המחיר המומלץ לתיקון התקלה. כנסו למחירון המומלץ של המקצוענים בתחום טכנאי מחשבים ובדקו כמה עולה לתקן את התקלה שיש לכם, במידה ואתם יודעים מה היא כמובן. במידה ולא, שאלו את הטכנאי כיצד הוא נוהג לתמחר את העבודה. יש טכנאים שיגבו לכם לפי שעה של עבודה בבית, יש כאלה שיגבו לפי הרכיב שאותו יחליפו לכם.

בכל מקרה, אנחנו לא רוצים שתהיו מופתעים בשום מצב ואם הטכנאי מתכוון לבצע איזו שהיא עבודה, דרשו ממנו כל הזמן להסביר לכם מה הוא עושה. היו לצידו לאורך כל העבודה ובקשו לדעת מה קורה ומה התקלה במחשב שלכם, ככה תראו לו שאתם מעורבים.

המחשב לא נדלק: כל השלבים עד לפתרון

המחשב לא נדלק? אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב נכבה באמצע העבודה: כל השלבים בדרך לפתרון

המחשב נכבה באמצע העבודה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מול טכנאי המחשבים וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מערכת ההפעלה לא עולה: כל השלבים בדרך לפתרון

מערכת ההפעלה במחשב לא עולה? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב איטי: כל המידע והשלבים עד הפתרון

צריכים עזרה עם תיקון מחשב איטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון מחשב איטי? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow