המחשב כבה מעצמו? כך תתמודדו

אתם עובדים מול המחשב על פרויקט חדש, מנסים למצוא מידע או שבדיוק התחלתם קורס חדש ופתאום, ללא הודעה מוקדמת - המחשב מספיק לעבוד. למה זה קורה ואיך אפשר לפתור את זה?

עוד במדריך
למה זה קורה? איך טכנאי יתקן את התקלה?

הפעולות במחשב הן יומיומיות וקשורות בכל תחום שלנו. בין אם בעבודה או בבית, ברכבת או בלימודים, אנחנו תמיד מול המחשב. ואם פתאום ישנה תקלה - סדר היום משתנה לחלוטין.

המחשב מספק לנו פתרונות רבים לסוגיות שונות ויחד עם זאת, גם התקלות בו רבות ומגוונות. אך, ללא ספק התקלה המטרידה ביותר היא כשהמחשב כבה לפתע. 

למה זה קורה?

אם המחשב פתאום מחליט להפסיק לעבוד והוא כבה, יכולות להיות לכך כמה סיבות. חלקן פשוטות שנוכל לפתור אותם לבד וחלקן, מורכבות יותר שידרשו הזמנה של טכנאי מחשבים מקצועי. ראשית, ייתכן והמחשב מכבה את עצמו באופן יזום כאמצעי הגנה מפני התחממות יתר. מצב כזה, יכול לקרות כאשר משתמשים שעות רבות במחשב ומערכת האוורור לא פועלת כשורה.  הפתרון לתקלה זו הוא פשוט לנקות את הצטברות האבק והלכלוך מתוך מארז המחשב (הכונן) כיוון והם עוצרים את פעולת הסיבוב של המאוורר. 

מעבר להצטברות אבק ולכלוך אותם ניתן לנקות בקלות, יש גם וירוסים שונים שעשויים להשתלט על המחשב ולגרום לו לכיבוי פתאומי או לאתחולים רבים. במקרה בו וירוס משתלט על המחשב חשוב לעשות שימוש מסודר בתוכנת אנטי וירוס ו-Fire Wall ולבצע עדכון סדיר. מומלץ לבצע גם בדיקה באמצעות שירות אנטי וירוס מקוון. 

סיבה נוספת יכולה להיות עקב עומס רב על המחשב. המחשב של רובנו עובד "במשרה מלאה", ובמהלך הימים מצטבר בזיכרון שלו  מידע רב על אתרים, חלונות, תוכנות ומסמכים, שכולם נשמרים, מידע נדרש כמו מידע מיותר. כל המידע הזה מעמיס על המחשב.  לכן, בכדי להפחית את העומס מהמחשב מומלץ לנקות אותו מ"זבל" מיותר ולא רצוי שהצטבר בזיכרון. לשם כך מומלץ להוריד ולהתקין תוכנת ניקוי המקלה על המחשב. אחת התוכנות המומלצות בעניין זה היא CCLEANER (קראפ קלינר). ניקוי תקופתי שכזה יפחית את העומס ויסייע למחשב לפעול מהר יותר.   

איך טכנאי יתקן את התקלה?

הזמנת הטכנאי תלויה בגורם לכיבוי המחשב. במידה ומדובר על תקלות שניתן לפתור אותן באמצעות ניקוי של המאווררים או בעזרת תוכנת אנטי וירוס ומחיקת קבצים מיותרים, תוכלו לפתור את זה בעצמכם ללא עזרה של בעל מקצוע. 

אך, אם התקלה חוזרת על עצמה שוב ושוב ויש צורך בבדיקה מעמיקה אותה יכול לעשות טכנאי מחשבים מוסמך. בנוסף, ייתכן ולאחר הבדיקה יצטרך הטכנאי גם להחליף חלקים כמו ספק כוח שהתיישן או עדכון של תוכנות מחשב שאינן בהישג יד.

המחשב לא נדלק: כל השלבים עד לפתרון

המחשב לא נדלק? אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב נכבה באמצע העבודה: כל השלבים בדרך לפתרון

המחשב נכבה באמצע העבודה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מול טכנאי המחשבים וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מערכת ההפעלה לא עולה: כל השלבים בדרך לפתרון

מערכת ההפעלה במחשב לא עולה? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב איטי: כל המידע והשלבים עד הפתרון

צריכים עזרה עם תיקון מחשב איטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון מחשב איטי? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow