המדריך המלא לגיימר המתחיל

יש שיקראו לזה תחביב, אך יש כאלו שעבורם זו דרך חיים. במה כולם משחקים היום? וחשוב מכך, איזה מחשב צריך כדי ליהנות מכל הפיצ`רים של יוצרי המשחקים כיום? כתבה לגיימרים מקצועיים בלבד.

עוד במדריך
מהן דרישות המערכת? באילו דרישות אפשר להפעיל משחקים חדשים? למה צריך כרטיס מסך מיוחד?

בתחילת שנות ה-90, האינטרנט הביתי היה רק בגדר חלום רחוק ובלתי מושג. המשחקים היחידים שהכרנו ובהם שיחקנו היו לומדות שנצרבו על דיסקטים שחורים ומגושמים והופעלו במערכת ישנה. 

היום לעומת זאת, כדי להפעיל משחק מחשב פשוט יחסית, תצטרכו תמיכה של אינטרנט, מאיץ גרפי ואלמנטים נוספים שאחראיים לשיפור הקול והתמונה של המשחק. 

מהן דרישות המערכת?

דרישות המערכת הן המפרט הטכני הנדרש ממחשבי משתמשי הקצה על ידי יוצרי המשחק המבוקש. לכל משחק או תוכנה הנמכרים בשוק יש את הייחוד שלהם והם נמצאים בתחרות מתמדת מול מגוון רחב של משחקים ותוכנות נוספות. כולם נלחמים על שיפור חווית המשתמש של הלקוח במגוון קטגוריות. 

יוצרי המשחקים מציבים רף מינימום של דרישות על מנת שמשתמשי הקצה יוכלו להפעיל את המוצר במחשבם האישי בצורה נאותה, ליהנות מכל הפיצ`רים של המשחק ולצפות בתכנים ברזולוציה גבוהה. גיימרים הרואים עצמם כמקצוענים יתכננו וישפרו את מחשבם האישי כך שיעמוד בדרישות המערכת המחמירות ביותר.

באילו דרישות אפשר להפעיל משחקים חדשים?

כדי לעמוד בדרישות מערכת של מגוון משחקים, גיימרים מקצועיים מציבים את מחשבם האישי בחזית הטכנולוגיה הקיימת כיום בשוק. זאת כדי למנוע חס וחלילה מצב בו לא תהיה להם אפשרות לשחק במשחקים חדשים שיוצאים ולהימנע ממצב בו עליהם לשדרג את חלקי המחשב אחת בכל תקופה קצרה.

מסקירה של המשחקים המובילים שיצאו בחודשים האחרונים, דרישות המערכת מתייחסות ל 5 רכיבי מחשב עיקריים: מערכת ההפעלה –  WINDOWS 10. מעבד – AMD FX 8350 OR INTEL CORE I7 3770 . זיכרון מערכת – GB16. כרטיס מסך -  NVIDIA GTX 970 OR AMD RADEON RX 480. שטח דיסק פנוי –  GB40-50 פנויים. 

למה צריך כרטיס מסך מיוחד?

מדובר בכרטיסי מסך חזקים המסוגלים להפיק תמונה ברזולוציה של K4 הגבוהה כפליים מרזולוציית HD , יכולים להגיע למחירים של מעל 4,000 ₪! עבור כרטיסי מסך כאלו ו/או כרטיסי מסך הנמצאים בפעילות מאומצת של הרצת משחק מחשב לאורך זמן, גיימרים רבים מתקינים גם מתקני קירור ומאווררים כדי למנוע התחממות יתר והתכה של המעבד. 

עבור כרטיסי מסך רבים נדרש גם להתאים ספק כוח איכותי שידע לספק חשמל גם לכרטיס המסך וגם לשאר חלקי המחשב, מחירם נע בין 500-1,200 ₪. כדאי להשקיע בכרטיס מסך חזק המגיע עם אחריות ל- 3 שנים ויכול להתמודד עם דרישות המערכת המשתנות של משחקים חדשים וכאלו שעתידים לצאת.

המחשב לא נדלק: כל השלבים עד לפתרון

המחשב לא נדלק? אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב נכבה באמצע העבודה: כל השלבים בדרך לפתרון

המחשב נכבה באמצע העבודה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מול טכנאי המחשבים וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מערכת ההפעלה לא עולה: כל השלבים בדרך לפתרון

מערכת ההפעלה במחשב לא עולה? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב איטי: כל המידע והשלבים עד הפתרון

צריכים עזרה עם תיקון מחשב איטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון מחשב איטי? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow