הצילו, נמחקו לי קבצים מהמחשב!

מחקתם מהמחשב את עבודת הסמינר שטרחתם עליה חודשים, או את התמונות של הילדים שלכם. מה עושים אם נמחקו קבצים מהמחשב, מה לא עושים והאם טכנאי מחשבים יוכל להציל את המצב? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
מה עושים כשנמחקים קבצים מהמחשב? מה לא עושים כשנמחקים קבצים מהמחשב? האם טכנאי מחשבים יכול להציל את המצב? איך תימנעו ממחיקת קבצים בעתיד?

התמונות של הילדים, הסרטונים של ימי ההולדת, המצגת שהכנתם לעבודה, הסמינריון לתואר ומה לא. כל אלה עלולים בלחיצת כפתור אחת או בהיסח דעת, להימחק.

אם תסריט האימה הזה קרה לכם, דעו שלא הכול אבוד. יש מה לעשות כדי להציל את המידע היקר שלכם.

מה עושים כשנמחקים קבצים מהמחשב?

הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לבדוק אם הם נמצאים בסל המחזור. מצאתם? מעולה, שחזרו את הקבצים והמשיכו בחייכם. במידה והקבצים לא נמצאים בסל המחזור, או שרוקנתם אותו בטעות, כבו את המחשב. רוב הקבצים במחשב שלכם לא רשומים במקום אחד, אלא מפוצלים.

לכן, עבודה עם המחשב לאחר שקובץ מסוים נמחק, תגרום לקבצים להירשם במחדש במקומות ריקים, כך שיהיה קשה יותר לאתר אותם.

מה לא עושים כשנמחקים קבצים מהמחשב?

אמנם קיימות תוכנות חינמיות לשחזור קבצים, כמו תוכנת שחזור הקבצים המובנית של- windows, אך מומלץ שלא לנסות ולשחזר את הקבצים דרכן.

התוכנות הללו לוקחות את הקבצים ודוחסות אותם לתוך תיקיית גיבוי. התהליך הזה יכול לשחזר את הקבצים, אך הוא עלול לשחזר רק חלק מהם, או לא לשחזר אותם כלל.

מרגע שהפעלתם את התוכנה, ועד שהקובץ ישוחזר או לא ישוחזר, המחשב שלכם ממשיך לעבוד ולרשום קבצים בתיקיות ריקות, כך שהקובץ המחוק הופך להיות יותר ויותר קשה לאיתור.

האם טכנאי מחשבים יכול להציל את המצב?

כיבוי המחשב, הפסקת העבודה אתו, והעברה מהירה שלו למעבדת טכנאי מחשבים, יכולה בהחלט להציל את הקבצים שלכם. השאלה היא עד כמה נפגמו הקבצים.

ראשית, טכנאי מחשבים מקצועי ישאל אתכם מה התקלה, מתי היא קרתה, האם הדיסק הקשיח הוא חדש או ישן, והאם הוא פורק כבר בעבר.

מידע מדיסק קשיח שכבר פורק, קשה יותר לשחזר. לאחר מכן, הטכנאי יבחן את הכונן פיזית ויבדוק אם יש עליו סימני פתיחה, מכות או סימנים נוספים.

הטכנאי יחבר את המחשב לחשמל כדי לשמוע האם הכונן הקשיח משמיע רעשי תקתוק.

במידה והוא אכן מתקתק הטכנאי יכניס אותו ל- 'תא נקי', יפתח את הכונן הקשיח ויבדוק מה התקלה. לעתים, המחט של הדיסק פשוט נתקעת, או שיש חלק שבור בתוך הכונן.

במידה והכונן הקשיח לא מתקתק, טכנאי המחשבים יוכל לנסות ולשחזר את הקבצים שנמחקו באמצעות תוכנות שחזור מתקדמות ויקרות יותר מהתוכנות הפשוטות והחינמיות.

הטכנאי ינסה למצוא את ה'ביטים' של החומרה ולאחד את המידע. מדובר בתהליך מסובך ולא פשוט כלל, שלא תמיד מצליח.

במידה ותהליך השחזור לא צלח, טכנאי מחשבים מקצועי ואמין יעביר את מלאכת השחזור אל חברות שחזור מידע, בידיעת הלקוח.

שחזור קבצים דרך חברות לשחזור מידע זה עניין יקר, ולא כל מחיקה של קבצים תאלץ אתכם לפנות אליהם.

טכנאי מחשבים מקצועי יוכל במקרים רבים לשחזר את הקבצים עבורכם בעלות נמוכה יותר.

איך תימנעו ממחיקת קבצים בעתיד?

הימנעו מלחיצה על Shift + Delete. הפעולה הזאת תמחק את הקובץ שלכם לאלתר.

גבו את הקבצים החשובים שלכם במספר מקומות. שקלו לגבות אותם בעננים כמו Dropbox, וGoogle Drive-.

שימו לב שבתוכנות גיבוי מסוימות מתבצע סנכרון אוטומטי עם המחשב, כך שמחיקת קבצים בתיקיית הגיבוי עלולה להשפיע על הקבצים המקוריים.

כדי להימנע מהמצב הזה, בזמן המחיקה כבו את אופציית הסנכרון האוטומטי.

תנו רק לטכנאי מחשבים מקצועי לפרק את הכונן הקשיח במקרה הצורך. פתיחה חוזרת של הכונן הקשיח עלולה לפגוע ביכולת לשחזר קבצים שנמחקו.

המחשב לא נדלק: כל השלבים עד לפתרון

המחשב לא נדלק? אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב נכבה באמצע העבודה: כל השלבים בדרך לפתרון

המחשב נכבה באמצע העבודה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מול טכנאי המחשבים וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מערכת ההפעלה לא עולה: כל השלבים בדרך לפתרון

מערכת ההפעלה במחשב לא עולה? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב איטי: כל המידע והשלבים עד הפתרון

צריכים עזרה עם תיקון מחשב איטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון מחשב איטי? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow