שדרוגים ללא טכנאי מחשבים

שדרוג של מחשב ישן יכול משתלם או שהוא בזבוז של זמן וכסף? חיסכון מסוים בהוצאה אפשרי אם תבצעו מבצעים את השדרוג לבד ללא טכנאי מחשבים.

עוד במדריך
לשדרג בעצמכם: משתלם? מתי ניתן לשדרג את המחשב? למה חשוב לשים לב בעת שדרוג מחשב? ממה חשוב להיזהר?

אם תרצו להאריך את חיי המחשב ולהפיק תמורה נוספת מקנייתו, תוכלו להוסיף לו רכיבים שונים שישדרגו אותו ויתאימו אותו למשימות העדכניות שלכם וליישומים החדשים. 

לשדרג בעצמכם: משתלם?

שדרוגי מחשבים נחשבים פחות פופולריים בישראל מאשר בארה"ב למשל, אולי מהסיבה שאנחנו מעדיפים מוצר חדש ולא מחודש.  מעשית, יש היום הרבה פחות מקרים מבעבר בהם שדרוג המחשב באמת השתלם.

מתי ניתן לשדרג את המחשב?

אם נרצה לשדרג מחשב בן יותר משנתיים- שלוש ניתקל באפשרויות שדרוג מוגבלות יחסית. גם החומרה הישנה עלולה להיות צוואר בקבוק שיגרום למחשב להיות איטי ומוגבל גם אחרי השדרוג שתבצעו לו. שדרוג המחשב באופן טבעי עלול לערער את יציבותו של המחשב הישן, שפעל ללא בעיות ושגיאות כל עוד לא שינו או התקינו בו דבר. .

לכן, באופן כללי, חשוב להתייחס לכל מקרה לגופו. לרוב, שדרוג מחשב יהיה פחות כדאי ומשתלם היום מבעבר והמחירים של המחשבים החדשים בשוק טובים דיו כדי לעורר לנו את המחשבה אם שדרוג המחשב יהיה שווץ את המאמץ או שאולי כדאי כבר לקנות מחשב חדש.

למה חשוב לשים לב בעת שדרוג מחשב?

אם תחליטו לשדרג בעצמכם את המחשב, תרוויחו מזה לימודי עצמי טוב. עם זאת, טכנאי מחשבים יעשה את העבודה עבורכם בצורה טובה ומהירה יותר ולרוב, ללא סיכונים ונזק למחשב. כך או כך, חשוב לקחת בחשבון את סוגי המחשבים ואת השינויים שיתאימו להם בצורה טובה ואת האחריות האישית שלכם בביצוע שדרוג כזה או אחר. שדרוג לא מוצלח, יהיה דרך קלה (ומהירה) ליצירת נזק.

ממה חשוב להיזהר?

השדרוג עלול להיות מסוכן מאד גם למחשב וגם לכם אם לא תקפידו על הוראות זהירות בחשמל. תחילה, עם פתיחת המארז ורק אחרי שאתם מוודאים שהמחשב מנותק מהחשמל תוכלו להתחיל את פריקת המארז ולגעת בחיבורים החשמליים. כך, תוכלו להימנע מחשמל סטטי. אם תרצו לקחת את השדרוג צעד אחד קדימה, תוכלו להשתמש בשרוולי הארקה מיוחדים בהם משתמשים גם טכנאים מוסמכים. 

במקרים היותר מורכבים ומידה שתרצו להזמין בעל מקצוע, אנחנו ממליצים לעקוב אחרי מחירון טכנאי המחשבים שלנו, ממנו תלמדו על מחיר השוק של המשימה שאתם הולכים לבצע.

המחשב לא נדלק: כל השלבים עד לפתרון

המחשב לא נדלק? אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב נכבה באמצע העבודה: כל השלבים בדרך לפתרון

המחשב נכבה באמצע העבודה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מול טכנאי המחשבים וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מערכת ההפעלה לא עולה: כל השלבים בדרך לפתרון

מערכת ההפעלה במחשב לא עולה? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב איטי: כל המידע והשלבים עד הפתרון

צריכים עזרה עם תיקון מחשב איטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון מחשב איטי? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם כדאי לשדרג מחשב ישן?
אם נרצה לשדרג מחשב בן יותר משנתיים- שלוש ניתקל באפשרויות שדרוג מוגבלות יחסית. כך שאם מדובר על מחשב ישן עוד יותר, מומלץ שלא לשדרג אותו. 
מה עדיף - לשדרג לבד או מול טכנאי מחשבים?
יש להתייחס לכל מקרה לגופו. ישנים שדרוגים שיהיו להם קלים להבנה ויישום ולא יהיו מסוכנים או יגרמו לנזקים. ויש שדרוגים שיהיו מורכבים יותר ולכן, כדאי יהיה להיעזר בטכנאי מחשבים כדי שלא להרוס את המחשב לחלוטין.