הצפת מים במדיח: מה הגורמים ואיך פועלים?

מדיח הכלים מוצף? במדריך הבא נסביר מה הגורמים הנפוצים להצפת מים במדיח, איך ניתן למנוע הצפה במדיח וגם: האם צריך להזמין טכנאי מדיחי כלים או אינסטלטור?

עוד במדריך
1. צינור ניקוז חסום או מפותל 2. סתימה בכיור של המטבח 3. הקצפה של מים במדיח 4. סתימה במשאבת המים האם צריך להזמין טכנאי או אינסטלטור?

אין כמובן טיימינג נוח לתקלה במדיח הכלים, בטח ובטח כשמדובר במשפחה עם ילדים קטנים והתלות בו גדולה.

במדריך הבא נסביר מה הגורמים הנפוצים להצפת מים במדיח, איך ניתן למנוע הצפה במדיח וגם: האם צריך להזמין טכנאי מדיחי כלים או אינסטלטור?

1. צינור ניקוז חסום או מפותל

מאחורי מדיח הכלים קיים צינור הורקה שתפקידו לנקז את המים החוצה מהמדיח. לפעמים הצינור הזה חסום על ידי חפץ זר או מפותל. במצב כזה, המים לא יצליחו להתנקז ופשוט יצטברו בתחתית המדיח.

לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, נסו לחשוף מעט את צינור הניקוז ולוודא שהוא משוחרר מכל חסימה ולא מפותל.

2. סתימה בכיור של המטבח

במדיח הכלים יש משאבה שתפקידה לרוקן את המים החוצה אל צנרת הביוב. במידה ויש סתימה בכיור (או יותר נכון בצנרת הביוב), המים לא יוכלו להתנקז החוצה ויחזרו חזרה למדיח דרך צינור הניקוז.

במצב כזה, המים שחוזרים יצטברו ברצפת המדיח ומשאבת המים תעבוד שעות נוספות בניסון לרוקן אותם, ניסיון שלא יצליח בגלל אותה סתימה בכיור.

במידה והסתימה עמוקה יותר, כלומר בצנרת הביוב של הבית, סביר להניח שהמים שהמדיח מנסה לנקז ייצאו דרך קופסת הביקורת של הביוב ויציפו את המטבח.

3. הקצפה של מים במדיח

כשהמים מכילים כמות גדולה של סבון, הם תופסים יותר נפח כתוצאה מהקצפה. במצב כזה, למים יהיה קשה להתנקז במהירות דרך הצנרת והם יצטברו בתחתית המדיח.

הימנעו מהכנסה של כלים עם שאריות של סבון כלים למדיח. בנוסף, כשאתם שופכים לתא המיועד את נוזל המדיח, ודאו שעל הדלת אין שאריות שלו, שכן כשהוא בא במגע עם מים קרים נוצרת הקצפה.

במידה ומדובר במדיח רגיל שניתן לשליפה (לא אינטגרלי), ניתן פשוט להטות אותו לאחור, לאפשר למים לצאת ולרוב הבעיה תיפתר.

4. סתימה במשאבת המים

תפקידה של משאבת המים הוא לרוקן את המים שבמדיח החוצה אל הביוב. 

מדובר במשאבה קטנה וכל לכלוך קטן, כמו קיסם שיניים או חרצן, ימנע מפרופלור המשאבה להסתובב ולנקז את המים החוצה.

לעיתים קרובות, זה קורה עקב הכנסת כוסות יין וכלים נוספים שפשוט לא נועדו להיכנס למדיח. טמפרטורת המים הגבוהה גורמת לכוסות להתפוצץ ולחתיכות הזכוכית לפגוע במשאבה.

לפני שאתם מכניסים את הכלים למדיח, הקפידו לשטוף אותם ולהסיר מהם את הלכלוך הקשה. בנוסף, ודאו שהכלים האלה אכן מתאימים למדיח, גם כי פשוט חבל על הכלים, וגם מפני שרסיסי הזכוכית יגרמו לסתימה במשאבה ובפילטר המדיח.

האם צריך להזמין טכנאי או אינסטלטור?

ברוב המקרים, כפי שכבר הבנתם מסקירת הגורמים השונים, תוכלו למנוע את ההצפה בעצמכם. רוב התקלות יצריכו הזמנת אינסטלטור שיפתח את הסתימה בכיור או בצנרת הביוב העמוקה יותר.

פתיחת סתימה במשאבת המים של המדיח (או החלפה שלה) זה כבר עסק של טכנאי מדיחי כלים. העניין הוא שאתם לא תוכלו לדעת מראש מה הגורם ואת מי להזמין.

חשוב לציין - במידה ויש לכם מדיח כלים אינטגרלי שלא ניתן לשליפה, תצטרכו להזמין טכנאי מדיחי כלים.

בכל מקרה, לפני שאתם ממהרים להזמין את אחד מבעלי המקצוע, טכנאי או אינסטלטור, נסו לאתר את הגורם לתקלה באמצעות הכלים שנתנו לכם, זה אולי יסייע לכם במעט להבין את מי להזמין.

מדיח הכלים מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם מקצר? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. למה המדיח מקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

המדיח לא מייבש את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

אם מדיח הכלים שלכם לא מייבש את הכלים, לא בטוח שאתם צריכים להזמין טכנאי. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך, ננסה לכם לפתור את התקלה בעצמכם ולהתנהל נכון מול הטכנאי, אם תצטרכו להזמין אותו בסופו של דבר.

המדיח לא מנקה את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

המדיח שלכם לא מנקה את הכלים כמו שצריך? לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו ממליצים לכם לעשות כדי לחסוך את הביקור. לא תצליחו? אנחנו נלווה אתכם ונסייע לכם להזמין טכנאי הביתה בראש שקט.

מדיח הכלים לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם לא נדלק? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה המדיח לא מייבש את הכלים?
ברוב המקרים, מדיח לא מייבש את הכלים בגלל תקלות בגוף החימום ולעיתים אף בכרטיס הפיקוד. החלפת כרטיס פיקוד נחשבת לעבודה יקרה ולא תמיד משתלמת, במקרה הזה כדאי לשקול רכישת מדיח חדש.