איך תשתמשו נכון במדיח הכלים?

מדיחי כלים הם מכשירים פשוטים יחסית ונוחים לתפעול אבל שימוש לא נכון בהם עלול לגרום לכם כאב ראש, תקלות ולהרבה כלים מלוכלכים. מהן הדרכים הנכונות לשימוש במדיח כלים ועל מה חשוב להקפיד? הכל במדריך הבא.

עוד במדריך
בחרו נכון את מדיח הכלים שלכם מהו שימוש נכון במדיח הכלים? מה עדיף - שטיפה ידנית או שימוש במדיח?

כדי שתצליחו להאריך את חייו של מדיח הכלים שלכם, תדחו ככל שניתן תיקון תקלות ותחסכו חשמל ומים, יהיה עליכם לעשות שימוש נכון ויעיל. אז מה צריך לעשות? 

מדיחי הכלים הקיימים כיום בשוק מתקדמים ובעלי חיישנים חכמים שמסייעים בבדיקות פנימיות ומעודדים שימוש נכון. אך אלו לא יפטרו אתכם משינוי ההתנהלות שלכם מול מדיח הכלים. כך תמנעו תקלות במדיח הכלים.

בחרו נכון את מדיח הכלים שלכם

רוב האנשים שיש ברשותם מדיח כלים מתלוננים על כך שאין מספיק כלים מלוכלכים כדי להכניס את המדיח לפעולה. ואם כבר נאספו מספיק כלים שמספיקים להפעלת המדיח, הלכלוך כבר התקשה והסרתו הופכת להיות קשה יותר גם עבור מדיח הכלים. 

הפתרון המוכר ביותר הוא שטיפת הכלים לפני הכנסתם למדיח. מה שהופך את המדיח למיותר ולכלי שעוזר לנו לנקות את הכלים ולא מנקה אותם עבורנו. בעיה זו, נפוצה בעיקר במשפחות בעלי מספר נפשות קטן ולכן, במידה ואתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה כזאת, תצטרכו פשוט להתאים לכם מדיח כלים קטן יותר - שיתאים לשימוש של דיירי הבית. 

מהו שימוש נכון במדיח הכלים?

שימוש נכון במדיח הכלים יהיה כזה שיועיל לשגרת החיים שלכם. לדוגמה, ישנם מדיחים המציעים תוכניות חסכוניות (חצי נפח) שייסיעו לכם לחסוך זמן, חשמל ומים. הקפידו על שימוש זהיר בהתאם להנחיות היצרן ואל תעמיסו יותר מדי את מדיח הכלים, סדרו את הכלים עם מרווחים נכונים ולא בצורה צפופה על מנת לאפשר ניקיון ייסודי ככל שניתן, בדקו שזרועות ההתזה של המדיח נעות בחופשיות ושהן לא חסומות ע"י הכלים המלוכלכים. 

כדאי לדעת: רשימת ההנחיות אותן מספק היצרן, מופיעות בדרך כלל במדריך המצורף למוצר. שמרו אותו והקפידו להשתמש בו בעת הפעלת המדיח.

מה עדיף - שטיפה ידנית או שימוש במדיח?

העולם מתחלק ל-2, אלו המאמינים שמדיח הוא מוצר חובה בבית ואלו שחושבים שמדיח כלים מיותר ושטיפה ידנית עדיפה על פניו. חשוב לדעת, ששטיפת כלים ידנית היא אולי מרגישה יסודית יותר אך היא צורכת רבע עד עשירית מכמות המים הנכנסת בפעולת הדחה (במדיח גדול, מדובר על כ-20 ליטר). ולכן, מבחינת חסכון במים (וכסף) כדאי בהחלט להשתמש במדיח כלים. 

עם זאת, שטיפת כלים ידנית היא ידידותית יותר לסביבה וצורכת פחות פעולות (וגם חשמל). לכן, תוכלו גם לשלב בין השניים ובמידה ואתם מארחים בחג או שיש לכם כמות אנשים גדולה בבית, השתמשו במדיח. ובימים קלילים יותר, העדיפו שטיפה ידנית. 

מדיח הכלים מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם מקצר? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. למה המדיח מקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

המדיח לא מייבש את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

אם מדיח הכלים שלכם לא מייבש את הכלים, לא בטוח שאתם צריכים להזמין טכנאי. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך, ננסה לכם לפתור את התקלה בעצמכם ולהתנהל נכון מול הטכנאי, אם תצטרכו להזמין אותו בסופו של דבר.

המדיח לא מנקה את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

המדיח שלכם לא מנקה את הכלים כמו שצריך? לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו ממליצים לכם לעשות כדי לחסוך את הביקור. לא תצליחו? אנחנו נלווה אתכם ונסייע לכם להזמין טכנאי הביתה בראש שקט.

מדיח הכלים לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם לא נדלק? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow