מדיח הכלים לא מרוקן את המים: כך תפעלו

מדובר באחת התקלות הנפוצות והמטרידות ביותר במדיחי כלים. אולם תופתעו לגלות שברוב המקרים, הגורם לתקלה הנוכחית הוא אתם. מדיח הכלים לא מרוקן את המים, מה הגורמים וכיצד מתמודדים? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
מה תפקידה של משאבת המים במדיח? מה גורם לסתימה במשאבת המים של המדיח? רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי איך ניתן למנוע סתימה במשאבת המים?

אם נודה על האמת, ביחס למכשירי חשמל אחרים, מדיח הכלים עושה לכם חיים דיי כלים. הוא לא מייצר הרבה תקלות, ואם תקפידו על תחזוקה נכונה, הוא יוכל לשרת אתכם לאורך שנים.

שתי התקלות הנפוצות במדיחי כלים הן גוף חימום מקולקל, או סתימה במשאבת המים של המדיח. במדריך הבא נתמקד במשאבת המדיח, מה גורם לסתימה שלה, איך ניתן למנוע אותה ואיך מתמודדים אם היא כבר קיימת.

מה תפקידה של משאבת המים במדיח?

משאבת המים היא רכיב פנימי בתוך מדיח הכלים, ותפקידה לרוקן את המים המלוכלכים מהמדיח. המשאבה שואבת למעשה את המים ומנקזת אותם עם הלכלוך, היישר למערכת הביוב.

במידה ומדיח הכלים שלכם לא מרוקן את המים, סביר להניח שיש תקלה במשאבת המים שלו, כאשר הנפוצה שבהן היא סתימה.

מה גורם לסתימה במשאבת המים של המדיח?

מדובר במשאבה קטנה מאד וכל לכלוך קטן, כמו קיסם שיניים או חרצן, ימנע מפרופלור המשאבה להסתובב ולנקז את המים החוצה.

לעיתים קרובות, זה קורה עקב הכנסת כוסות יין וכלים נוספים שפשוט לא נועדו להיכנס למדיח. טמפרטורת המים הגבוהה גורמת לכוסות להתפוצץ ולחתיכות הזכוכית לפגוע במשאבה. במצב כזה הפרופלור של משאבת המים לא יוכל להסתובב או שמשאבה עצמה תיסתם.

רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי

חשוב לציין - לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי מדיח כלים ולקבוע שיש סתימה במשאבת המים, ודאו שצינור הניקוז של המדיח לא התעקם.

אגב, הדבר נכון גם למכונות כביסה. לעיתים, כשאנחנו מזיזים את מדיח הכלים או מכונת הכביסה כדי לנקות מאחורה, אנחנו מעקמים את צינור הניקוז וגורמים לסתימה שלו.

איך ניתן למנוע סתימה במשאבת המים?

לפני שאתם מכניסים את הכלים למדיח, הקפידו לשטוף אותם ולהסיר מהם את הלכלוך הקשה. בנוסף, ודאו שהכלים האלה אכן מתאימים למדיח, גם כי פשוט חבל על הכלים, וגם מפני שרסיסי הזכוכית יגרמו לסתימה במשאבה ובפילטר המדיח.

מדיח הכלים מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם מקצר? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. למה המדיח מקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

המדיח לא מייבש את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

אם מדיח הכלים שלכם לא מייבש את הכלים, לא בטוח שאתם צריכים להזמין טכנאי. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך, ננסה לכם לפתור את התקלה בעצמכם ולהתנהל נכון מול הטכנאי, אם תצטרכו להזמין אותו בסופו של דבר.

המדיח לא מנקה את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

המדיח שלכם לא מנקה את הכלים כמו שצריך? לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו ממליצים לכם לעשות כדי לחסוך את הביקור. לא תצליחו? אנחנו נלווה אתכם ונסייע לכם להזמין טכנאי הביתה בראש שקט.

מדיח הכלים לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם לא נדלק? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

משאבת המים במדיח הכלים אחראית על זרימת המים בכל המכשיר. זה עוזר להבטיח שכל הכלים נשטפים ושוטפים כראוי. לדוגמה, כאשר מתחילים מחזור כלים, משאבת המים עוזרת להעביר את המים לזרועות ההתזה כך שניתן יהיה לפזר את חומר הניקוי באופן שווה ולנקות היטב את הכלים.
יכולות להיות מספר סיבות לכך שהמדיח לא מנקה את הכלים היטב. זה יכול להיות בגלל ממטרת מים סתומה, משאבת מים בלויה או חומר ניקוי שגוי. לדוגמה, אם משאבת המים אינה פועלת כראוי, היא לא תוכל להזרים את המים בכל המדיח. זה עלול להוביל לכך שהכלים לא ינוקו כראוי.