למה המים החמים בדוד נגמרים מהר?

הדלקתם את דוד השמש יותר משעה ועדיין אין מים חמים? נכנסתם להתקלח והמים החמים נגמרו מהר מהצפוי? מה הסיבה שלא התקלחתם כמו שצריך ומה עושים על מנת שזה לא יקרה שוב?

עוד במדריך
למה לוקח לדוד הרבה זמן להתחמם? מה הסיבות לכך שאין מים חמים בדוד? מה גורם לזרם מים חלש?

מקלחת במים חמים בחורף היא עוגן מרכזי ביומיום של כולם, בעוד בקיץ ניתן להסתפק במים פושרים. בחורף תקלה כזו לא יכולה להתקבל בסלחנות.

מים שלא מתחממים יכולים להצביע על מספר גורמים: ראש המקלחת סתום, לחץ מים חלש, בעיה בצנרת או בדוד. אז איך מזהים את התקלה ואיך מתקנים?

למה לוקח לדוד הרבה זמן להתחמם?

זה קורה כמעט לכולם באיזשהו שלב, הדלקתם את הדוד לחצי שעה והמים לא מתחממים. אתם בטוחים שהיום החורפי הזה מקשה על הדוד ומחכים עוד עשרים דקות אבל זה לא זה. בסוף אתם מחכים כבר למעלה משעה, ומתקלחים במים פושרים.

הסיבה לכך היא שגוף החימום כבר לא עושה את עבודתו או שהוא התמלא באבנית. אם אכן הוא מלא באבנית, כדאי להחליף כבר את הפלאנג' כולו. יש לזכור שבחורף המים קרים יותר ולכן לדוד ייקח בהכרח יותר זמן לחמם את המים.

מה הסיבות לכך שאין מים חמים בדוד?

אם המים מתחממים באופן משביע רצון ורק נגמרים מהר, ככל הנראה הבעיה היא בבידוד הדוד שמאבד את החום לסביבה בקצב מהיר, או בגוף החימום שהתמלא באבנית.

סיבה נוספת יכולה להיות שהתרמוסטט מקולקל ולכן המים לא מגיעים לטמפרטורה גבוהה מספיק ואז נדמה שמתקררים מהר.

יכולות להיות סיבות נוספות כגון חור בצנרת הדוד ויש להזמין בעל מקצוע אמין שיאתר את התקלה ויטפל בה.

כמו כן יש השפעה לגודל המיכל, אם מדובר בדוד קטן של כ-30 ליטר למשל יתכן שכל המים שחוממו כבר יצאו ולכן כדאי להתקלח סמוך למועד הדלקת הדוד ואף להשאיר אותו דולק עד לתום המקלחת.

מה גורם לזרם מים חלש?

אם הזרם במקלחת חלש, כדאי לבדוק מספר דברים באופן עצמאי לפני שמזעיקים בעל מקצוע.

האם השיבר הראשי בכניסה לדירה פתוח? אם כן והזרם חלש רק בברז המקלחת, ככל הנראה מדובר בבעיה בראש המקלחת או בצנרת המוליכה אליו בלבד.

נסו לפתוח את ראש המקלחת ולנקותו, וכן להחליף את מסנן הברז בעלות של שקלים בודדים בכל חנות כלי בית ובניין.

אם הזרם חלש בכל נקודות היציאה בבית, ככל הנראה מדובר בבעיה בפילטר בכניסה לדירה או בצנרת המוליכה לדירה ולשם כך תזדקקו לאינסטלטור.

הדוד לא מחמם את המים: כל השלבים בדרך לפתרון

הדוד שלכם לא מחמם את המים? קבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת על התקלה המטרידה. איך בודקים אם מדובר בתקלה חשמלית ואיך מתנהלים מול הטכנאי שמזמינים הביתה? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

דוד החשמל שלכם מקצר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב, עד לפתרון התקלה. למה הדוד מהקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

התקנת דוד חשמל: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין דוד חשמל? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי הדודים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת דוד חשמל? כל התשובות בפנים.

נזילה מדוד החשמל: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה בדוד החשמל? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה המטרידה הזו, שלב אחר שלב. מה גורם לנזילה בדוד, איך מתנהלים מול הטכנאי וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow