כשהמעלות צונחות – איך שומרים על הגינה?

גרים בירושלים או באחת מן הערים הגבוהות במדינה? אל תזניחו את הירוק מסביב ושמרו על הגינה שלכם גם בתנאי קרה.

עוד במדריך
איך לטפל בגינה בחורף? האם חממה היא הפתרון? כיצד הקומפוסט תורם בעונה הקרה? מתי להשקות בחורף? תחזוקה שוטפת של הגינה

כל חורף אנחנו עדים למערכות משתנות של מזג אוויר קיצוני המתאפיין בצניחה של טמפרטורות המכונה בעגה המקצועית "קרה". השילוב של טמפרטורות נמוכות, חוסר משקעים ולחות גורמים נזקים קשים לגינה הפרטית שלכם.

אתם לא חייבים לוותר על הצמחייה שלכם ולהתחיל הכול מהתחלה עם בוא האביב. כל מה הצמחים שלכם צריכים הוא בעיקר מעט חום ולחות, כדי לא לקפוא למוות ולשוב ולפרוח (ביתר שאת) באביב הבא.

איך לטפל בגינה בחורף?

צמחים בוגרים יתמודדו טוב יותר עם שינויי מזג אוויר ומעבר בין קור לחום. ההחלטה לא לטפל בצמחייה בחורף כדי לשתול חדשים באביב, לא תהה כדאית מבחינה כלכלית של קניית צמחים חדשים.

מבחינה אקולוגית חקלאית: הצמחים הקטנים ו/או החדשים יתמודדו גם עם הקור אך גם עם שינויי האקלים הקיצוני בקיץ שלאחר מכן.

צמחים בוגרים יספקו לכם תוצרת או תפרחת כבר בקיץ הבא ויעברו את החורף בהצלחה. מעבר לכך פעולת השימור גם אם תתבצע באמצעות גנן, תעלה לכם פחות מפינוי הגינה שהוזנחה בחורף ומעיצוב ושתילה של גינה חדשה.

בעזרת 2 פעולות פשוטות תוכלו לשמור על הגינה במזג האוויר המקפיא.

האם חממה היא הפתרון?

החממה היא אחת מן ההמצאות החשובות ביותר של עולם החקלאות בפרט ולרווחת חיינו בכל הנוגע לביטחון תזונתי.

מטרתה העיקרית של החממה היא לספק תנאי גידול מבוקרים עבור הצמח או הפירות והירקות וזאת בכדי להימנע מנזקי מזג האוויר המשתנה.

עבור שמירה וגידול של תוצרת חקלאית תעשייתית היא עובדת מצוין, גם אצלכם בבית החממה תשמור על הצמחים שלכם מפני הקור הקיצוני והרוחות במקומות גבוהים. 

כיצד הקומפוסט תורם בעונה הקרה?

מומלץ בתחילת כל חורף לעזור קצת לקרקע בספיגת המינרלים הדרושים לו לעבור את התקופה שבפתח ולאחר שהגשמים החזקים שטפו את מרבית המינראליים לתחתית האדמה.

הקומפסט הוא תרכובת של דשן אורגני המיוצר מחומרים צמחים שהתפרקו וחזרו לטבע, הוא מאפשר לצמח לקבל את המינראליים החסרים לו, מונע סחף ותורם לאוורור הקרקע.

גנן מקצועי יאמר לכם שיש להקפיד לא לדשן במהלך כל תקופת החורף משום שהצמחים הם בתרדמת ולא מתכוונים לפרוח עד לשינוי בטמפרטורות. 

מתי להשקות בחורף?

בחורף יש לעצור את מחשבי ההשקיה ולהשקות את הצמחייה רק כשהצמחים רוכנים כלפי מטה.

עם בוא הגשם הראשון ניתן לעצור את ההשקייה, אך יש להמשיך ולעקוב אחר צבע הצמחים ולוודא שאינם מצהיבים.
 

תחזוקה שוטפת של הגינה

בקיץ או בחורף, הגינה שלכם צריכה תחוקה שוטפת כדי לשרוד ולשגשג, וזה בדיוק מה שגנן מקצועי יעשה עבורכם.

מחירון גינון

המחירים כוללים מע”מ

תחזוקה שוטפת לגינה: כל מה שצריך לדעת

צריכים תחזוקה שוטפת לגינה? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה כוללת תחזוקה שוטפת לגינה, איך מתנהלים מול הגנן וכמה תעלה תחזוקה שוטפת לגינה? התשובות לפניכם.

התקנת דשא סינטטי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין דשא סינטטי? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. איך בוחרים דשא סינטטי, איך מתנהלים מול הגנן וכמה יעלה לכם להתקין דשא סינטטי? כל התשובות בפנים.

הקמת גינה בבית פרטי או דירת גן: שלב אחר שלב

רוצים להקים גינה בבית פרטי או דירת גן? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים גנן, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של הקמת גינה בבית פרטי או דירת גן? כל התשובות לפניכם.

שתילת דשא מוכן: כל מה שחשוב לדעת

צריכים שתילת דשא מוכן? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים דשא מוכן, איך מתנהלים מול הגנן וכמה עולה שתילת דשא מוכן? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow