האם ניתן להפוך מבנה בלוק למרחב מוגן?

אני גרה בבית דו משפחתי ישן, בלי מרחב מוגן. השאלה שלי היא קודם כל, מה היעילות של קירות בלוק בהגנה במקרים של ירי טילים, ואני רוצה לדעת האם אפשר להסב חלק מהמבנה לממ"ד?

עומר 04.07.2021

תשובה

התשובה היא כן, מה גם שחשוב שיהיה מרחב מוגן בכל מבנה. ההבדל בין יכולת ההגנה של בטון לבין יכולת ההגנה של בלוקים מפני הדף, היא דרמטית.

הבטון מגן מפני הדף במרחק קרוב, ביעילות גבוהה יותר פי – 3 מיכולת ההגנה של קיר בלוקים, מול פיצוץ של אותו משקל חומר נפץ.

ניתן להסב חלק מהבית למרחב, תוך יצירת מעטפת בטון, ניתן לבנות מרחב מוגן מחוץ לשטח הבית או לרכוש מיגונית מוכנה. יש לקבל אישור מהרשות המקומית לפני הביצוע.

בהצלחה!

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 05.07.2021
--.- בתהליך דירוג
- -

הגעה בזמן

- -

מקצועיות

- -

מחיר הוגן

משה איבלב

משה איבלב

--.- בתהליך דירוג
- -

הגעה בזמן

- -

מקצועיות

- -

מחיר הוגן

--.- בתהליך דירוג
- -

הגעה בזמן

- -

מקצועיות

- -

מחיר הוגן

מדריכים בנושא שיפוצים

איך בונים ממ"ד בבית פרטי ומה חשוב לדעת?

יש לך בית פרטי, אבל אין בו מרחב מוגן. סבבי הלחימה עשו את שלהם, והתחלת לחפש פתרונות מיגון לבית. אז מה הם הפתרונות הקיימים, ואיך אפשר לדעת איזה מהפתרונות הללו מתאימים לך?

שבירת קיר ליצירת מרפסת בתוך הבית

תקופת הקורונה עשתה פלאים לתרבות המרפסות בארץ. אז נכון, בסטנדרט הבנייה החדש, כמעט ואין בית שנבנה ללא מרפסת או יציאה לחצר, אבל השהות הממושכת בבית בשנת - 2020, הפכה את המרפסת למקום ממנו אפשר לצאת אל העולם. מה אפשר לעשות אם אין לך מרפסת בבית?

מרפסת בתוך הבית: ליהנות בלי לבנות

אחת הסיבות שגורמות לרוכשי דירות לבחור דווקא בדירות חדשות, היא המרפסת, וזאת למרות החדרים הקטנים וכמות השכנים הגדולה. חיים בדירה ישנה בלי מרפסת? לפני שאתם רצים לפרויקט הנדל"ן הקרוב לביתכם, הנה האפשרויות שלכם ליצור מרפסת בתוך הבית, בלי לשבור אף קיר.

איך עובד המרחב המוגן והאם ניתן לשפר את היכולת שלו?

ד"ר בני ברוש, מנהל אגף הבניין במכון התקנים, מרצה להנדסת מבנים באונ` אריאל והמהנדס הראשי של פיקוד העורף לשעבר, בסדרת ראיונות על כל מה שחשוב לדעת על מרחבי מיגון בבתים משותפים ועל ממ"ד. והפעם, איך עובד המרחב המוגן, והאם ניתן לשפר את יכולת המיגון שלו?

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon