להיות עם, להרגיש בלי: כל מה שחשוב לדעת על התקנת מחיצת זכוכית

תוספת של מחיצת זכוכית בבית תעזור לכם לחלק מחדש את החללים השונים ותעניק הפרדה חלקית, בהשוואה לקיר. מעבר לכך שמדובר בטרנד חם, הרי שיש לו יתרונות רבים לא רק מבחינת העיצוב אלא גם מבחינה אקוסטית. מה כדאי לדעת לפני הרכישה וההתקנה? לפניכם המדריך.

עוד במדריך
כיצד תשלבו את מחיצת הזכוכית בחללי הבית? קלה לניקוי וחסכונית: היתרונות בהתקנת מחיצה מזכוכית שקיפות מלאה: החיסרון הבולט של מחיצת הזכוכית מחוסמת, טריפלקס או בידודית: סוגי הזכוכית המתאימים לבניית מחיצה כך תבחרו את רמת השקיפות של הזכוכית מידות טובות: עובי הזכוכית ועיצובה בשלושה שלבים: מהו תהליך ההתקנה של מחיצת הזכוכית? כמה תעלה התקנה של מחיצת זכוכית ומה יכול להשפיע על המחיר?

מחיצת זכוכית יכולה להשתלב בקלות עם מגוון רב של סגנונות עיצוב. כמובן שלכל סגנון הדגשים שלו, אך מדובר בחומר על-זמני שיכול בהחלט להתאים בצורה הרמונית למגוון גדול של דירות ובתים פרטיים. היא תעניק תחושת מרחב, לצד העובדה שמדובר בחומר קל יחסית לתחזוקה.

היכן תוכלו לשלב את מחיצת הזכוכית, איזו זכוכית היא המומלצת ביותר ולאילו תקנים חשוב להתייחס בשלב ההתקנה? כל התשובות במדריך זה.

כיצד תשלבו את מחיצת הזכוכית בחללי הבית?

התקנה של מחיצת זכוכית אפשרית בכל מקום שיש בו רצפה ישרה ותמיכה של שני קירות. לכן, היא ניתנת להתקנה בקלות גם במשרדים וגם בבתים פרטיים.

לרוב, נפגוש את מחיצת הזכוכית בחדרי המקלחת והשירותים, אך לאחרונה היא בשימוש גם בשאר החללים בבית. ביניהם: כמחיצה באזור המטבח, ליד פינת האוכל, בחדר השירות, בחדרי ארונות, סוויטות הורים, חללי עבודה באופן ספייס ביתי וכקירות הפרדה ביציאה למרפסת.

קלה לניקוי וחסכונית: היתרונות בהתקנת מחיצה מזכוכית

בניגוד למחיצות גבס או בטון שצוברות לכלוך וכתמים לאורך הזמן, את מחיצת הזכוכית תוכלו לנקות בקלות ובמהירות באמצעות מטלית לחה וחומר לניקוי חלונות. היא לא מסוג החומרים שמתפתח עליהם עובש, ולכן היא נשמרת לאורך זמן ונחשבת לסטרילית ביותר.

מעבר לקלות הניקוי, מחיצת הזכוכית מאפשרת לאור השמש לחדור לתוך החללים, מה שמאפשר ליהנות מתאורה טבעית לצד חיסכון בצריכת החשמל עבור תאורה מלאכותית לאורך שעות היום. 

יתרון נוסף שמעניקה השקיפות של מחיצת הזכוכית הוא העובדה שההפרדה היא "סמלית". כלומר, ניתן ליהנות מתחושת חלל מרווח, תוך יצירת הפרדה כלשהי. כך למשל, אם תחליטו להתקין מחיצת זכוכית במרפסת, היא תיראה הרבה יותר מרווחת ומזמינה לעומת מחיצה סגורה.

מחיצת זכוכית מהווה הפרדה אסתטית ומעוצבת. היא ניתנת לצביעה, מגיעה ברמות שקיפות שונות וניתן להוסיף עליה באמצעות "צריבה" דוגמאות ועיטורים שהופכים אותה לייחודית יותר. כיום, חלוקת הזכוכית עם פרופילים, והתקנתה בצורות גיאומטריות שונות (קשתות, עיגולים ואליפסה), מוסיפה עניין ותחכום רב גם לחלל סתמי וגנרי.

שקיפות מלאה: החיסרון הבולט של מחיצת הזכוכית

לצד היתרונות, ישנם גם כמה חסרונות בולטים. היתרון של השקיפות מבחינת תחושת המרחב והיותה פתרון למעבר אור טבעי הופכים לחיסרון בכל הנוגע לפרטיות.

זכוכית שקופה לגמרי, יכולה להפריע כשמדובר במחיצות זכוכית בחללים שבהם דווקא נרצה פרטיות (מקלחונים, חדרי שירותים ואף חדרי עבודה שבהם מרבים בשיחות וידאו). כאן, השקיפות היא חיסרון משמעותי שיכול לפגום באינטימיות שבין בני הבית או בריכוז של העובדים מהבית.

חיסרון נוסף הוא שלמרות העובדה שקל יחסית לנקות אותה (גם כתמי אבנית עיקשים ייעלמו בעזרת חומץ ביתי שתרססו עליה), הרי שהיא מחייבת שמירה על ניקיון. כתמי ידיים וסימני מטלית יכולים לבלוט במיוחד, בהשוואה למחיצות הפרדה מחומרים אחרים. לכן, למרות שהניקוי שלה קל יחסית, סביר להניח שהוא לחייב אתכם לנקות בתדירות גבוהה יותר.

מחוסמת, טריפלקס או בידודית: סוגי הזכוכית המתאימים לבניית מחיצה

לפני שמתחילים לבנות את מחיצת הזכוכית, חשוב לבחור נכון את סוג הזכוכית בהתאם למיקום שלה, לסוג השימוש בה, לסגנון העיצוב ולתקציב שלכם.

זכוכית מחוסמת: זוהי זכוכית שעוברת חימום בטמפרטורה גבוהה מאוד וזה מה שהופך אותה לחזקה עד פי ארבע מזכוכית רגילה.

זכוכית טריפלקס: זכוכית המעניקה שכבת בידוד נוספת ועשויה משתי שכבות זכוכית שמודבקות אחת לשנייה.

זכוכית בידודית: בדומה לזכוכית הטריפלקס, גם היא עשויה משתי שכבות של זכוכית כשביניהן שכבת אלומיניום שמספקת בידוד תרמי מפני תנאי מזג האוויר המשתנים.

למשל, אם החלטתם להתקין מחיצת זכוכית בתוך הבית, תוכלו להסתפק בזכוכית מחוסמת שתהיה בטיחותית יותר ולא תישבר לרסיסים במקרים של שבר.

אם מדובר במחיצת זכוכית במרפסת או במשרד, כדאי לבחור בזכוכית מסוג טריפלקס, שמעבר לכך שהיא עבה ובטיחותית, היתרון הגדול שלה הוא שהיא מספקת בידוד טוב מבחינה אקוסטית. דבר שחשוב מאוד, כדי ליהנות מסביבת מגורים או מסביבת עבודה שקטה יותר.

כך תבחרו את רמת השקיפות של הזכוכית

בדומה לבחירת הזכוכית שתרכיב את המקלחון, תצטרכו לבחור גם את רמת השקיפות שלה מבין שלוש אפשרויות: זכוכית שקופה, זכוכית אקסטרה קליר וזכוכית חלבית.

הבחירה תלויה בעיקר בסוג הנראות שתרצו להשיג. לדוגמה, אם תרצו שקיפות מלאה, זכוכית מסוג אקסטרה קליר תהיה הבחירה שלכם.

במקרים שבהם תרצו להשיג מראה מתוחכם ופחות שקוף, זכוכית חלבית תעשה עבורכם את העבודה ותאפשר לכם לשמור על הפרטיות גם במחיצת זכוכית.

גם במקרה שתרצו להפוך את המחיצה למעוצבת עוד יותר ולהדפיס עליה כיתוב הזכוכית שתתאים לכם היא זכוכית אקסטרה קליר.

ומה לגביי זכוכית שקופה? היא פחות שקופה מזכוכית אקסטרה קליר, והיא תתאים למקרים שבהם תרצו להוסיף מחיצת זכוכית בעלות זולה יותר. מה שחשוב לקחת בחשבון הוא את הגוון המעט ירקרק שלה, שעלול להשפיע לרעה על העיצוב הסופי.

אבל כאמור, הכל עניין של תקציב ובהתאם לשיקולי עלות תועלת שלכם.

מידות טובות: עובי הזכוכית ועיצובה

כשבוחרים להתקין מחיצת זכוכית, חשוב להקפיד על עובי מתאים שישתנה ויותאם לסביבה בה תותקן המחיצה.

התקן המינימלי יהיה בעובי שנע בין 8 ל-12 מ"מ. אולם, ככל שתצטרכו להתקין מחיצה גדולה יותר, כך עליה להיות עבה יותר.

לגבי העיצוב, הרי שאפשרויות עיצוב הזכוכית הן רבות ומגוונות במיוחד. למעשה הזכוכית היא כמו קנבס שתוכלו לבחור עליו איזה צבע או הדפס שתרצו, החל מגוונים ייחודיים ועד להדפסות מותאמות.

לכן היא יכולה להתאים בדיוק לסגנון העיצוב שלכם, ולאפשר לכם להתקין אותה בסיום, אחרי שבחרתם את כל שאר האלמנטים של העיצוב בבית. כך או כך, כדאי לבחור בעיצוב שיתאים וישתלב בחלל הבית או המשרד ולא יראה מנותק ממנו או מצועצע מדי.

בשלושה שלבים: מהו תהליך ההתקנה של מחיצת הזכוכית?

בשלב הראשון, יגיע אליכם זגג לצורך בחינת התשתית. הוא יבדוק את הקירות שיתמכו בהתקנה ואת מצב הרצפה ויבצע מדידות או ישלח אתכם לבצע התאמות נדרשות לקראת ההתקנה.

רצפה עקומה? תוכלו לפלס אותה עם בטון. קירות עקומים? תוכלו ליישר אותם באמצעות חיפוי גבס. קירות גבס חלשים מדי? ייתכן שתצטרכו לחזק אותם עם קונסטרוקציה מתאימה.

כדי לקצר את ההליך, תוכלו לשלוח לזגג תמונות, סרטונים ומידות שיש ברשותכם כדי לקבל הצעת מחיר ראשונית והמלצות להתאמות תשתית.

בשלב השני, ולאחר שקיבלתם הצעת מחיר מסודרת, ישלח הזגג את הזכוכית לייצור על פי המידות, הצרכים והעיצוב שלכם. לרוב, הזכוכית תהיה מוכנה לאחר 14 ימי עסקים.

בשלב השלישי, יקבל הזגג את הזכוכית ויגיע להתקין אותה אצלכם בבית או במשרד. לאחר שהמחיצה מוכנה, הזגג יגיע ויתקין אותה בין הקירות שלכם.

כמה תעלה התקנה של מחיצת זכוכית ומה יכול להשפיע על המחיר?

התקנת מחיצת זכוכית עם זכוכית שקופה סטנדרטית, ללא אפקט צריבה או בצורה גיאומטרית מיוחדת תעלה בין 600 שקל ל-1,200 שקל לכל מ"ר. המחיר משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שתבחרו. כלומר, ככל שהזכוכית תהיה איכותית ומיוחדת יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר.

שימו לב שככל שגודל המחיצה יהיה גדול יותר, וככל שתידרשו ליותר מחיצות באותו הבית, תוכלו להשיג מחיר נמוך יותר לכל מ"ר. גם לעובי הזכוכית ולפרופילים המחזיקים אותה תהיה השפעה על המחיר. חלוקת פרופילים בלגית, למשל, יכולה לייקר משמעותית את העבודה, מאשר התקנה של מחיצת זכוכית חלקה.

לזגג בפיקוח שלנו לחצו כאן

מחפשים רעיונות, מידע והשראה? למדריכים נוספים בתחום זכוכיות לחצו כאן

מחירון זגגים

המחירים כוללים מע”מ

שבר בחלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם שבר בחלון? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם

חיפוי זכוכית במטבח: כל מה שצריך לדעת

אם אתם רוצים לשדרג את המטבח ולהוסיף לו חיפוי זכוכית , אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מעצב זכוכית, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת דלת זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

רוצים לשדרג את המשרד ולהתקין דלתות זכוכית? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

מתחשק לכם לשדרג את המדרגות בבית ולהתקין לצידן מעקה זכוכית? אנחנו פה בשבילכם. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow