קופסה קטנה עם אחריות גדולה: כל מה שצריך לדעת על התקנת כספת ביתית

התקנת כספת ביתית מהווה פתרון יעיל עבור מי שרוצה לשמור על חפצים יקרי ערך מפני גניבה או אובדן. את מיקום הכספת חשוב לבחור בקפידה ולוודא שההתקנה תעשה על ידי הנדימן או מנעולן מקצועי.

עוד במדריך
כספת קיר, כספת שולחן או כספת רצפה: סוגי הכספות הביתיות סוג הפריטים שתרצו לאחסן ומנגנון הנעילה: כך תבחרו נכון את הכספת שמתאימה לכם מעניקה שקט נפשי וביטחון מלא: יתרונותיה של הכספת הביתית סיסמה חזקה ותחזוקה שוטפת: כך תוודאו את בטיחות השימוש איך מתקינים כספת ביתית וכמה זה עולה?

ניתן למצוא מגוון סוגים של כספות בשוק, שלכל אחת מנגנון פתיחה ותפעול שונה ובחירת הכספת, צריכה להיות בהתאמה מלאה לצרכים ולמשתמשים. 

לפני שאתם רוכשים כספת ומזמינים הנדימן להתקין אותה, ריכזנו לכם את כל מה שחשוב לדעת. אילו מנגנוני נעילה קיימים, איך בוחרים נכון את מיקום ההתקנה ואיך אפשר לאבטח עוד את בטיחות המשתמש? המדריך המלא, לפניכם. 

כספת קיר, כספת שולחן או כספת רצפה: סוגי הכספות הביתיות

התקנה של כספת ביתית תעזור לכם לשמור על החפצים היקרים שלכם ולהעניק לכם שקט וביטחון מלא. לפני שאתם ניגשים לרכוש כספת ביתית, חשוב שתכירו את הסוגים השונים ותתאימו אותם לצרכים שלכם ושל שאר המשתמשים בה.

הכספת שתעזור לכם לשמור בצורה הרמטית על החפצים שלכם היא כספת הקיר. הכספת, מותקנת לרוב במקום נסתר בבית ויכולה להכיל כמות בינונית של חפצים וציוד. הכספת עמידה וחזקה וככל שהמיקום שלה יהיה חבוי, כך הסיכוי לפרוץ אותה קטן. 

בדומה לכספת הקיר, גם כספת הרצפה היא פתרון יעיל ונסתר. את כספת הקיר, מקובל להתקין בתוך ארון או מחסן (כשהיא מוחבאת בין שאר הציוד). גם כספת הקיר נחשבת לכספת עמידה וחזקה שדורשת התקנה מקצועית. 

בשונה מכספת הקיר או כספת הרצפה, תוכלו להשתמש גם בפתרון קל יותר כמו כספת השולחן. כספת זו, לא דורשת התקנה מקצועית אלא אחסון במיקום נסתר שימנע את הפריצה אליה. עם זאת, הכספת ניתנת לקיבוע בקיר אולם, תוכלו לעשות את זה לגמריי לבד.

סוג הפריטים שתרצו לאחסן ומנגנון הנעילה: כך תבחרו נכון את הכספת שמתאימה לכם

כאשר ניגשים לרכוש כספת ביתית, על הדגש להיות בצורך ובסוג הפריטים שתרצו לאחסן בה. ככלל, כל ציוד שווה ערך חייב אחסון בטיחותי שישמור עליו מפני אובדן או גניבה חלילה. 

עם זאת, קיים הבדל בין אחסון של כסף, תכשיטים, מסמכים או נשק. ולכן, ככל שמדובר על ציוד יקר יותר (או ציוד שלא ניתן לשים בהישג יד כמו אקדח) יהיה עליכם לבחור בכספת חזקה ועמידה שתהיה מעט יקרה יותר מהכספות הפשוטות, אך הן יעניקו לכם שקט וביטחון.

הכספות העמידות יותר כדוגמת כספת הקיר או כספת הרצפה, דורשת התקנה מקצועית של הנדימן או מנעולן, תלוי במורכבות ההתקנה ובמנגנון הנעילה של הכספת. לרוב, כספות הקיר והרצפה יהיו כספות גדולות יותר המיועדות לאחסון של מספר פריטים.

פרמטר נוסף וחשוב במיוחד, הוא מנגנון הנעילה של הכספת שחייב להיות בטיחותי מצד אחד, ונוח לשימוש מהצד השני. קיימים מנגנוני נעילה שונים ומגוונים כמו: נעילה עם קוד, נעילה עם מפתח ייעודי, נעילה אלקטרונית ועוד.

מעניקה שקט נפשי וביטחון מלא: יתרונותיה של הכספת הביתית

אין ספק שכולנו מחפשים ביטחון ושקט נפשי, בעיקר בימים קשים אלה. חשוב לנו לוודא שכל החפצים היקרים לליבנו אכן שמורים בצורה טובה ושאין גורם שיכול להזיק לתקינותם ושלמותם. 

תפקידה של הכספת הביתית, הוא לשמור עבורנו על כל הציוד שדורש אחסון מיוחד כדוגמת מסמכים חשובים, כסף מזומן לשעת צרה, תכשיטים יקרים וכמובן, נשק אישי. פריטים אלה, לא יכולים למצוא את עצמם במגירות או בארונות השונים בבית ולכן, חשוב שיהיה לכם מקום מוגן. 

לכל אחת מסוגי הכספות יש יתרונות וחסרונות שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתקינים. לדוגמה, כספת הקיר נחשבת לכספת חזקה מאוד ועמידה לאורך זמן, כך שלא ניתן לפרוץ אותה בקלות. אולם, ההתקנה שלה יכולה להיות מורכבת ובעקבות זאת, גם יקרה. 

כספת הרצפה, גם היא חזקה ועמידה לזמן ארוך, אך גם היא יכולה להיות קשה יותר להתקנה ולעיתים, גם לא לאפשר גישה נוחה לשימוש.

לעומתן, כספת השולחן מהווה פתרון מהיר, קליל ונייד לאחסון של חפצים שונים בעוד שהיא קלה לפריצה ולכן, היא נחשבת לכספת פחות טובה לשימוש. 

כך או אחרת, את בחירת הכספת יהיה עליכם לעשות מתוך מקום שחושב קודם כל על בטיחות הציוד ועל סבירות נמוכה לפריצה ורק לאחר מכן, חשבו על המחיר ועל ההתקנה שלעיתים יכולים לעלות לכם יותר מהכספת עצמה.

סיסמה חזקה ותחזוקה שוטפת: כך תוודאו את בטיחות השימוש

לכל כספת, מנגנון נעילה ותפעול שונה ולכן, כדאי להכיר פעולות נוספות שיוכלו להגדיל את השקט הנפשי שלכם ואת בטיחות השימוש:

קבעו סיסמה חזקה: כאמור, בחירה בכספת שולחן שמנגנון הנעילה שלה או קוד או סיסמה נחשבת לפחות מומלצת, אך באמצעות סיסמה חזקה (שלא מורכבת מתאריכים מוכרים או דומה לסיסמאות אחרות שלכם) והחלפתה אחת ל-6 חודשים, תצליחו לייצר מעין שכבת ביטחון נוספת שתשמור על החפצים שלכם. 

פתחו אותה רק בעת הצורך: אחת לתקופה, חשוב לבדוק את תקינות הכספת והחפצים. אולם, פתיחה וסגירה של הכספת בתדירות גבוהה יכולה להוביל לשחיקה של החלקים הפנימיים ולגילוי מהיר יותר של הסיסמה או הקוד (במידה שמדובר על כספת שולחן). 

בחרו מיקום נוח ונגיש להתקנה: לפני כל התקנה, בדקו היטב את מקומות המסתור שיש לכם בבית ולא פחות חשוב מזה, את הנגישות לאותם מקומות. לעיתים, אנו בוחרים במיקום שהוא אכן נסתר ושמור ובעת השימוש בכספת, מתגלים קשיי תפעול ופתיחה. 

איך מתקינים כספת ביתית וכמה זה עולה?

התקנת כספת ביתית אפשרית רק במקרים שמדובר על כספת קיר או כספת רצפה וההתקנה חייבת להיעשות על ידי הנדימן או מנעולן מקצועי.

במסגרת ההתקנה, מקבע בעל המקצוע את הכספת לקיר (במיקום שנבחר מראש) כדי למנוע את משיכת הכספת החוצה וגניבתה. 

קיבוע הכספת לקיר מתבצע באמצעות כלים המתאימים לסוג הקיר (בטון, גבס או בלוקים) ועם ברגים ודיבלים חזקים במיוחד שיצליחו לשאת את משקלה של הכספת. 

איך ההתקנה נעשית בפועל? תחילה, נבחר המיקום המתאים ביותר בבית ונעשה סימון ברור שלו על גבי הקיר באמצעות טוש לא מחיק. בשלב השני, יקדח ההנדימן את החורים בקיר כשהם מתאימים לגודל החורים שבכספת ואליהם, יתאים ברגים ודיבלים (לרוב, יהיו אלה דיבלים מסוג ג'מבו). 

לבסוף, יקבע ההנדימן את הכספת לקיר בהתאם למידות שקבע ויבדוק את ההתקנה באמצעות הכנסת ציוד כבד לכספת (מעין בדיקת עמידות). 

התקנת הכספת והקיבוע שלה לקיר, נעים בין 600 ל-800 שקל כאשר המחיר לא כולל בתוכו את הכספת עצמה שתצטרכו לרכוש מבעוד מועד. במידה שתרצו להתקין את הכספת בצורה נסתרת (ממש בתוך הקיר), מחיר ההתקנה ינוע בין 800 ל-1,200 שקל. 

מחירון הנדימן

המחירים כוללים מע”מ

תליית תמונה: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית תמונה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית תמונה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית מדף: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית מדף? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית מדף? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית וילון: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תליית וילון? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית וילון? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית טלוויזיה: כל מה שצריך לדעת כשמזמינים הנדימן

אתם צריכים לתלות טלוויזיה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד שתשבו מרווחים בסלון ותצפו במסך. מה צריך לעשות לפני שמזמינים הנדימן, איך מתנהלים מולו וכמה תליית טלוויזיה עולה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow