מתאים לכל גיל: כך תעצבו בקלות וביעילות את חדר הילדים

בשונה מעיצוב הסלון או חדר השינה, בחדר הילדים תצטרכו לתת ביטוי אישי לילדים. שירגישו שהחדר שלהם ומבטא את מי שהם. החדר צריך להתאים לצרכים המשתנים של הילדים ולהיות להם נוח לשהייה ארוכה ולכל מטרה.

עוד במדריך
אחסון יעיל ושמירה על בטיחות: הכללים שמנחים את תהליך העיצוב עניין של זמן: כך תתאימו את עיצוב החדר לגילאים השונים מבחירת התאורה ועד בחירת השטיח: האלמנטים שחשוב להוסיף לחדר הילדים עיצוב ספורטיבי או עיצוב מוזיקלי: סגנונות העיצוב הייחודיים מודרני או הייטקיסטי: סגנונות העיצוב החדשים - ישנים עיצוב חדר ילדים: כמה זה עולה ומה חשוב לקחת בחשבון?

החלטתם לעצב מחדש את חדר הילדים? קחו בחשבון את דעתם. עיצוב של חדר ילדים הוא עיצוב משתנה שחייב להתאים לאופי של הילדים ולהכיל בתוכו את כל הכלים והחפצים שהם צריכים לאורך היום והלילה. 

יש ילדים שיעדיפו חדר רגוע ושקט, ויש שיעדיפו חדר צבעוני ומלא בחפצים. כך או אחרת, על העיצוב החדש להכיל פתרונות אחסון יצירתיים שישאירו את החדר מסודר ונקי ככל הניתן. מה חשוב שיהיה בחדר הילדים ועל מה בהחלט תוכלו לוותר? המדריך המלא, לפניכם.

אחסון יעיל ושמירה על בטיחות: הכללים שמנחים את תהליך העיצוב

עיצוב הבית מחדש ועיצוב חדר הילדים בפרט, צריך להיות נכון ויעיל לאורך זמן. לכן, כאשר אתם מתכננים את המראה החדש של חדר הילדים, חשוב שתקפידו על מקומות אחסון (וכמה שיותר) ועל הבטיחות.

איך עושים את זה? עורכים רשימה מסודרת של כל החפצים והדברים שיש בחדר ומחלקים אותם לנושאים. לדוגמה, משחקי רצפה, משחקי קופסה ,ספרים וחוברות. הרשימה, תעזור לכם לארגן עבור כל אחד מהאלמנטים השונים את מקום האחסון המתאים לו.

מבחינת בטיחות, חשוב לשים לב לסוג הרהיטים שתרצו להכניס לחדר ולמיקום החדש שלהם. כך לדוגמה, אם החלטתם להחליף את המיטה הקיימת, הקפידו לשמור על מרחק נכון בינה לבין שאר הרהיטים בחדר כדי למנוע מעברים צרים מידי שיובילו לתאונות. 

את המיטה, חשוב למקם נמוך בגובה החלון ואיתה גם את שקעי החשמל, כדי למנוע אפשרות של משחקים בשקע שיובילו להתחשמלות. בנוסף, הקפידו לבחור ארונות ומגירות שיהיו קלים לפתיחה ולסגירה (כאשר סגירה שקטה היא המומלצת ביותר) וכך, תייצרו לילדים מרחב תנועה בטוח ועצמאות.

עניין של זמן: כך תתאימו את עיצוב החדר לגילאים השונים

בחירה בעיצוב חדש עבור חדר הילדים יכול להיות עסק לא זול ולכן, נסו לבחור מראש רהיטים וחפצים החדשים שיתאימו לכמה שנים קדימה. לדוגמה, את המקום המיועד למיטה, השאירו רחב ככל שניתן ואל תסתפקו במיטה קטנה שתצטרכו להחליף אחרי שנה.

בחרתם ארונות או מדפים חדשים? דאגו שהם יתאימו גם לשלבים הבאים בחייהם של הילדים ויספקו להם מענה נוח בשעת למידה ושיעורי בית. זכרו, שלכל רהיט יכולים להיות מספר שימושים וככל שתנצלו יותר את הרהיט, כך תרוויחו אותו לאורך זמן. 

יש לכם בן ובת שחולקים את אותו החדר? גם לזה יש פתרון. סוד העיצוב במקרה כזה, טמון בחלוקה נכונה של החלל, כך תוכלו ליצור לכל ילד את המרחב הפרטי שלו. את החלוקה תוכלו לעשות בעזרת צבעים שונים בקירות, מצעים וטקסטיל מותאם אישית ופינה אישית לכל החפצים האישיים.

מבחירת התאורה ועד בחירת השטיח: האלמנטים שחשוב להוסיף לחדר הילדים

במסגרת עיצוב פנים, חשובים גם הפרטים הקטנים. וכשמדובר על חדר ילדים, הפרטים הקטנים הופכים להיות פרטים גדולים ומשמעותיים. 

כבר עם בחירת התאורה לחדר הילדים, חשוב שתקפידו לשמור על תאורה חזקה, כזאת שמדמה ככל שניתן את אור היום. תאורה זו, תהיה הבריאה ביותר עבור הילדים ותאפשר להם למידה וקריאה רציפים. בחירה בתאורה טבעית, תאפשר לכם לשלב פתרונות תאורה נוספים כמו מנורת לילה או מנורת שולחן. 

אלמנט חשוב נוסף, שיעזור לילדים לשמור על סביבה נעימה הוא הוילון. בחרו בוילונות מבדים סינטטיים שיהיו לכם קלים לניקוי ולתחזוקה. בשונה מוילונות הסלון או חדר האורחים, עבור חדר הילדים בחרו בוילונות קצרים שיהיו בטיחותיים יותר עבורם.

לכל ילד, תחביבים דומים: הרכבת פאזלים, הרכבת לגו, ציור וצביעה. כדי לאפשר את הפעילויות הללו בנוחות מירבית, חשוב להוסיף לחדר שטיח מתאים. גם במקרה הזה, מומלץ לבחור בשטיח שעשוי מבד סינטטי כיוון והוא יהיה קל לתחזוקה ויהיה עמיד לאורך זמן. 

מעבר להבטחת הפעילויות השונות והתחביבים, השטיח משמש כמשטח ביטחון וכמעין בולם זעזועים במקרים של נפילות בתוך החדר. 

בחרו לילדים גם מיטה מיוחדת, כזאת שתיתן להם הרגשה ייחודית ורצון להיות בחדר שלהם מבלי להתפתות לישיבה ממושכת בחדרים אחרים בבית. כך לדוגמה, תוכלו לבחור במיטת גלריה או מיטת קומותיים שיהיו מתאימים גם לחדרים משותפים וגם יכילו בתוכן אפשרויות שונות של אחסון. 

עיצוב ספורטיבי או עיצוב מוזיקלי: סגנונות העיצוב הייחודיים

לפני שנזכיר את סגנונות העיצוב השונים שכולנו מכירים, יש כמה סגנונות עיצוב ייחודיים שמתאימים לילדים שהתחביבים שלהם הם כל עולמם. 

הילדים שלכם חובבי ספורט מושבעים? כנראה סגנון העיצוב הספורטיבי הוא המתאים להם ביותר. במסגרת סגנון זה, תוכלו לשלב בחדרו אלמנטים שונים המקושרים לכדורגל, כדורסל, טינס או ג'ודו. 

האלמנטים אינם קבועים ויכולים להיות כתמונות התלויות על הקיר, משפטי מוטיבציה שונים, ארון או מדף ייעודיים למדליות ולגביעים, בחירה בצבעים המאפיינים את הקבוצה או הספורט האהוב עליהם ושימוש במצעים או מוצרי טקסטיל שונים שנוכחותם בחדר מדגישה את החיבה לספורט.

סגנון ייחודי נוסף, הוא הסגנון המוזיקלי. גם הוא, כולל בתוכו שימוש במוטיבים שונים כמו כלי נגינה שאותם תוכלו לתלות על הקיר, תליית תמונות או פוסטרים של האומנים האהובים, רהיטים מיוחדים כמו כיסא שדומה לכלי נגינה ושימוש במדבקות קיר שתואמים את הסגנון העיצובי.

העיצוב האחרון, הוא עיצוב הממלכות והנסיכות. והוא, איך לא, מתאים לבנות שחיות ונושמות את הצבע הורוד והנצנצים. עיצוב זה, יעניק להן את חדר החלומות בעוד הוא יהיה אפקטיבי למספר קטן מאוד של חודשים או שנים (תלוי בגילן של הבנות). 

בכל עיצוב שתבחרו, חשוב שתערבו את הילדים ותיתנו להם להביע את הרצון שלהם. יחד, עם חשיבה על הפרטים הקטנים ועל אורך הזמן שהעיצוב יהיה בחדר, תוכלו להגיע למסקנות משותפות שיהיו נכונות לכם ולהם ויבטיחו לכולם ראש שקט. 

מודרני או הייטקיסטי: סגנונות העיצוב החדשים - ישנים

בהנחה שיש לכם ילדים בוגרים יותר שדורשים שינוי בחדר ומבקשים עיצוב חדש,תוכלו לחשוף אותם לסגנונות העיצוב החדשים שיעניקו להם את חדר החלומות. 

לרוב הילדים, חדר בעל עיצוב נקי. כזה שהקירות שבו צבועים בצבע לבן והריהוט שבו, מנימליסטי. כשבמקביל, תוכלו לפגוש גם חדרים צבעוניים ועמוסים מאוד במשחקים. 

הדרך הנכונה לשמור על עיצוב חדש לאורך זמן היא השיטה המשולבת, זאת שתכיל בתוכה קצת מכל עיצוב ותאפשר גמישות מצדכם ומצד הילד. לדוגמה, הילד אוהב גיבורי על? שלבו לו מצעים וכמה פוסטרים על הקירות שליד המיטה. כך, במידה והוא מחליט שהעיצוב כבר לא תואם לגילו, ההחלפה והשינוי יהיו קלים ומהירים.

בעידן החדש, שבו הילדים גדלים להיות דיגיטליים כבר מגיל צעיר ניתן לזהות אלמנטים שילוו אותם לתקופות ארוכות ולשלב אותם בחדר. למשל, חדר בסגנון הייטקיסטי שיהיה נקי ומאורגן מצד אחד, ויכלול בתוכו רהיטים ופתרונות אחסון חכמים מהצד השני. 

בסגנון כזה, תוכלו לשלב להם שולחן עבודה בעיצוב מתקדם, שיגרום להם להרגיש שהם במשרד הייטק מצליח. לצד השולחן, שלבו גם מיטת נוער מגניבה וספרייה בחלוקה לא אחידה, שתיתן להם הרגשה של חדר מדליק ושונה.

עיצוב חדר ילדים: כמה זה עולה ומה חשוב לקחת בחשבון?

טווח המחירים של עיצוב חדש בחדר הילדים הוא טווח רחב שנע בין 2,500 ל-5,500 שקל. הגורמים שישפיעו על המחיר הסופי יהיו: סגנון העיצוב, סוג הריהוט, שימוש בייעוץ של מעצבי פנים וכד'. 

חשוב לקחת בחשבון, שסיוע של מעצבי פנים יכול לפתוח לכם אפשרויות נוספות של עיצוב שיהיו זולים או פחות גדולים ממה שחשבתם. אולם, עבור פגישת הייעוץ תצטרכו לשלם בין 300 ל-500 שקל.

במקרה שאתם רוצים לעצב מחדש את חדרי הילדים אך, דלים בתקציב, תוכלו להיעזר בפגישת הייעוץ בלבד ובה לשאול את כל השאלות ולקבל את כל הפתרונות האפשריים. 

מהפגישה תצאו עם כלים שיעזרו לכם לראות את התמונה המלאה ולבחור בין עיצוב חדש שכולל רהיטים רבים ושיפוץ לבין עיצוב מינימלי שבו תחליפו או תוסיפו פריטים קטנים שיעשו הבדל גדול.

פגישת ייעוץ עם מעצב פנים: כל מה חשוב לדעת

צריכים טיפים לפני פגישה עם מעצב פנים? אנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שנפגשים עם מעצב פנים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה השירות עולה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

בניית הדמיות תלת ממדיות: כל מה שצריך לדעת

צריכים טיפים לפני בניית ההדמיות התלת ממדיות? אנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שמגיעים לפגישה, מה חשוב לבדוק במעמד הפגישה וכמה השירות עולה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

פגישת ליווי לצורך רכישת ריהוט: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם בחירת הריהוט והציוד החדש לבית? אנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך. מה חשוב לעשות לפני שנפגשים עם מעצב פנים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה השירות עולה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow