כל המידע על ניקיון בלחץ מים גבוה

ניקיון עמוק עם לחץ מים גבוה משמש פתרון יעיל למשטחי אבן שונים, חצרות ומבנים ציבוריים. אז לפני שאתם ממהרים לחדש את חזית הבית או הריצוף בחצר - נסו את שיטת הניקיון שתחסוך לכם זמן וכסף. כל המידע במדריך הבא

עוד במדריך
מהו ניקיון בלחץ מים גבוה? מהם היתרונות בניקיון מים בלחץ גבוה? מהם החסרונות בניקיון מים בלחץ גבוה? אילו סוגי לכלוך מתאימים ללחץ מים גבוה? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון? מהו המחיר של ניקוי לחץ במים גבוה?

אילו סוגי לכלוך מתאימים לשיטת ניקיון בלחץ מים גבוה, באילו מקרים נוספים כדאי לשקול את שיטת הניקוי באמצעות לחץ מים גבוה ומה עלול להשפיע על מחיר העבודה? 

מה כולל ניקיון עם לחץ מים גבוה, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון והאם השיטה מתאימה לכל משטח? ריכזנו לכם את כל המידע והתשובות. 

מהו ניקיון בלחץ מים גבוה?

בשיטת ניקוי בלחץ מים גבוה נעשה שימוש במכונת שטיפה מקצועית (או בשמה המקצועי גרניק). המכונה היא מעין משאבה המופעלת על ידי בנזין או חשמל ואליה מחובר צנור לחץ בעל הדק. עם הפעלת המכונה, יוצאים מים בלחץ אוויר גבוה מאד המסוגלים להוריד לכלוך וכתמים קשים במיוחד. הלכלוך הקשה נתלש ממקומו גם אם נמצא עמוק בתוך חריצי המשטח. 

במקרים בהם יש צורך בניקוי של כתמים קשים במיוחד יחוממו המים וכך יצליחו להמיס את הלכלוך בצורה יעילה ואחידה. במסגרת הניקוי, המשטח יהיה גם נקי מחיידקים. לאחר שימוש בלחץ מים גבוה, לא יהיה צורך להיעזר בשיטת ניקוי נוספת. 

לניקוי בלחץ מים גבוה שימושים רבים כמו ניקיון בגובה המתאים לחזיתות של מבנים, קירות חיצוניים, אנדרטאות, ניקוי חיפוי הבניין והסרת טיח שפריץ ממבנים ישנים. העובדים השונים בחברות הניקיון מוכשרים כולם לעבודה בגובה כיוון וישנם מצבים בהם נעשה שימוש במנוף וציוד סנפלינג.

מהם היתרונות בניקיון מים בלחץ גבוה?

ניקיון בלחץ מים חמים מאפשר הסרה של כתמים קשים על ידי מים חמים וללא צורך בשימוש בחומרי ניקיון ולכן, מדובר על שיטת ניקוי אקולוגית וידידותית לסביבה. השיטה שומרת על המשטח הקיים ועל מרקמו כיוון ונעשה בה שימוש במים בלבד. בנוסף, שימוש בשיטת לחץ המים הגבוה דווקא חוסך במים לעומת שטיפה רגילה בגלל לחץ האוויר שמוציא כמות קטנה יותר וחזקה יותר אל מול הלכלוך. 

מהם החסרונות בניקיון מים בלחץ גבוה?

שיטת הניקוי בלחץ מים גבוה לא מתאימה לכל משטח ולרוב, תיושם על ריצופי אבן מסוגים שונים שנחשבים חזקים יותר ממשטחים אחרים. המשטחים המתאימים ביותר יהיו דווקא משטחי חוץ וחזיתות של בניינים או לצורך ניקוי של מכונות במפעלים. הניקיון שמבוסס כולו על מים בלבד, לא תמיד יבטיח תוצאות מבריקות וניקוי יסודי של ממש. 

אילו סוגי לכלוך מתאימים ללחץ מים גבוה?

מכונות לשטיפה בלחץ מים גבוה, מיועדות לניקוי עמוק ולהסרה של לכלוך קשה וישן כמו כתמי שמן, כתמי זפת, מסטיקים ישנים, שאריות פיח, חלודה, לשלשת יונים עשקנית, עובש ואפילו, ציורי גרפיטי שונים. שיטת הניקוי אפקטיבית גם עבור לכלוך פחות קשה אך, שמיקומו גבוה או עמוק מידי לניקיון רגיל. לחץ מים גבוה מסוגל להיכנס לתוך חריגי המשטח ולנקות בצורה יעילה ועמוקה. 

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון?

לפני שאתם מזמינים חברת ניקיון שתגיע עם מכונת השטיפה בקשו הצעת מחיר מסודרת הכוללת מע"מ. הצעה זו צריכה לכלול את סוג המשטח, גודלו (אם ניתן למדוד מראש), סוג הלכלוך שאתם מבקשים לנקות והתאמת המשטח (שמתאים לצורת הניקוי בלחץ גבוה).

עבודת הניקוי מבצעת על ידי חברת הניקיון כבר עם הגעתה למקום. שיטת הניקיון לא דורשת ביקור מקדים או הכנות מקדימות וכיוון שיש שימוש במים בלבד, אין צורך לדאוג לחומרים נוספים. העבודה לא אורכת זמן רב ובסופה, תקבלו תוצאה מצוחצחת ומרשימה. מומלץ להזמין חברת ניקיון מקצועית שיש לה את כל הכלים הדרושים. פרט לכלים, חשוב לבחור גם את הפייה הנכונה בצינור הלחץ שישפיע על העוצמה, כיוון הזרימה, המרחק והתפרשות המים על גבי המשטח. שימוש בפייה לא נכונה, עלול ליצור נזק למשטח ולכן, הניסיון והמקצועיות חשובים.

מהו המחיר של ניקוי לחץ במים גבוה?

עבודת ניקיון עם לחץ מים גבוה תחושב לרוב על פי מטרים וסוג העבודה ולא על פי סוג הריצוף. לדוגמה, אם מדובר על עבודת ניקיון של משטח בטון, שיצריך גם קרצוף המחיר יהיה בהתאם. חשוב לשים לב, שהתמחור הוא החל מ-100 מטרים. במידה והניקיון יהיה עם מים בלבד ולא יהיה צורך בעבודה נוספת, המחיר יהיה זול יותר.

כך או כך, מדובר על ניקוי יסודי ומשתלם ועל פתרון ניקוי מותאם לכל הלכלוך הקשה שמצטבר. עם זאת, עבודות ניקיון קטנות יותר יתומחרו על פי פרויקט וככל שהיקף העבודה יהיה גדול יותר כך המחיר למטר יירד בהתאם. כמו כן, חשוב להתחשב בשעות ביצוע העבודה (בוקר או לילה) ובסוגי המכשור שיש לחברת הניקיון. אלה, ישפיעו גם על מחיר העבודה. 

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהי שיטת התמחור של עבודת ניקיון עם לחץ מים גבוה? 
עבודת ניקיון עם לחץ מים גבוה תחושב לרוב על פי מטרים וסוג העבודה ולא על פי סוג הריצוף. לדוגמה, אם מדובר על עבודת ניקיון של משטח בטון, שיצריך גם קרצוף המחיר יהיה בהתאם. חשוב לשים לב, שהתמחור הוא החל מ-100 מטרים. במידה והניקיון יהיה עם מים בלבד ולא יהיה צורך בעבודה נוספת, המחיר יהיה זול יותר.
האם ניקיון בלחץ מים גבוה מתאימה גם לפנים הבית? 
ניקוי בלחץ מים גבוה, יתאים לרוב למקומות פתוחים ולמשטחי אבן שונים. השיטה מתאימה לניקיון של כבישים, בלטות ברחוב, חצרות, מכונות במפעלים, מכוניות, קירות מצופים אבן וכד'.. בתוך הבית, מומלץ שלא להשתמש בשיטה זה על מנת שלא לעשות נזק למבנה או לחפצים השונים שנמצאים בתוכו.