איך להתנהל נכון מול חברת הניקיון

הזמנה של חברת ניקיון תהיה הכרחית אחרי שיפוץ מסיבי בדירה או לפני אכלוס של דירה חדשה. המטרה היא להגיע לבית שעבר ניקיון יסודי ומוכן עבור מחיית הדיירים שבו. אז מה חשוב לדעת על חברת הניקיון ואיך נכון להתנהל מולה? הכל במדריך הבא.

עוד במדריך
שינוי מחיר העבודה בהגעה לדירה ביצוע ניקיון חלקי בדירה עבודת הניקיון לא הייתה מספיק טובה נזקים שנגרמו בדירה לאחר העבודה

ניקיון דירה לפני אכלוס או אחרי שיפוץ מורכב ממספר אלמנטים. חלקם קטנים וחלקם גדולים, שבתוכם קל מאוד להתנהל בצורה לא נכונה שתוביל למצבים לא נעימים מול חברת הניקיון. 

במדריך הבא נפרט מה הן התלונות הנפוצות בנוגע לעבודות הניקיון, ממה התלונות הללו נובעות, ואיך ניתן להתנהל נכון מול חברת הניקיון. 

שינוי מחיר העבודה בהגעה לדירה

אחת התלונות המרכזיות בנוגע לעבודות ניקיון בדירה היא על שינוי מחיר העבודה עם ההגעה למקום. ברוב המקרים, השינוי נובע מתוך בחינה יסודית של השטח ושל הניקיון שיש לעשות בו. במקרים אחרים, יכול להיות גם פער בתקשורת שבין חברת הניקיון לבין הלקוח שהזמין את העבודה. 

כדי להתגבר על הפער הזה ולנסות למנוע אותו מראש, דרשו מנציג מטעם חברת הניקיון להגיע לביתכם לפני תחילת העבודה לביקור מקדים. במסגרתו, יהיה עליו לערוך סיור מקיף בדירה, לסכם מראש על האזורים בבית שאותם אתם מעוניינים שחברת הניקיון תנקה. חשוב לבקש ממנו לסכם את הכל בכתב ולא לאפשר מקום לשינויים במחיר או בגודל העבודה. 

ביצוע ניקיון חלקי בדירה

תלונה נפוצה נוספת על עבודות הניקיון השונות היא כאשר מתבצעת בשטח עבודה חלקית בלבד ולא כפי שסוכם מראש. הפער במקרים כאלה, יכול לנבוע מחוזה עבודה לא מפורט מספיק או מתיאום ציפיות לא נכון בין הלקוח לחברה מלכתחילה. 

חשוב לציין שלא כל חברת ניקיון מכלילה באופן אוטומטי חללים שונים בבית כמו המרפסת או את קירות החוץ של הבית כחלק משטח הבית אותו עליהם לנקות ולכן, לעיתים ישנה ציפייה בסיום העבודה שגם אלו יהיו נקיים. כדי להימנע ממצבים כאלה, הגיעו עם חברת הניקיון לחוזה מפורט ככל שניתן בו יופיעו כל הדרישות שלכם מבלי שתבהירו אותן שוב או אחרי סיום העבודה. הקפידו לפרט בחוזה העבודה אילו חדרים יש לנקות ומה כוללת עבודת הניקיון בכל אחד מהחדרים.

עבודת הניקיון לא הייתה מספיק טובה

בתלונה זו ברוב המקרים, לא מדובר בחוסר הבנה על בסיס כמות החדרים או האזורים בבית שיש לנקות, אלא על הפרטים עצמם. לדוגמה,ניקוי מוצרי חשמל ורהיטים, שאיבת שטיחים, ספות ומזרונים אינם נכללים בהסכם עבודה סטנדרטי מול חברת ניקיון, ולא כל חברת ניקיון מתמחה בסוג העבודות הללו.

לכן, גם במקרה הזה, חשוב לוודא מראש שחברת הניקיון איתה אתם מסכמים מתמחה בסוג העבודות הללו, ולא פחות חשוב לוודא שהעבודות הללו נכנסות לפירוט מרכיבי העבודה בחוזה. עוד דבר שחשוב לשים אליו לב עוד בשלב החיפוש אחר חברת ניקיון מתאימה, הוא שחברת הניקיון מגיעה עם חומרי ניקיון מתאימים.

אין ציפייה שתכירו את הסוגים השונים של חומרי הניקוי, אך במידה ותתנו דגש לסוג העבודות, החברה תדע להתאים את חומרי הניקוי לעבודות הניקיון בבית, לדוגמא – במידה ויש כתמי צבע על הריצוף, חברת הניקיון תצטרך להצטייד בחומרים להסרת צבע.

נזקים שנגרמו בדירה לאחר העבודה

החשש הגדול של מזמיני השירות הוא מגרימת נזק לדירה אחרי הניקיון היסודי של חברת הניקיון.  לדוגמה, שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים עלולים להזיק למשטחים השונים. חומרים אלו יהיו חומרי ניקוי על בסיס חומצה שמצד אחד אפקטיביים וחזקים מאוד אך, כאשר משתמשים בהם במינונים לא נכונים הם עשויים לגרום לנזק רציני לרובה, למצרפות הטרצו, ולכלים הסניטריים (בעיקר ברזים).

דוגמה נוספת היא שימוש לא מבוקר במים במסגרת עבודת הניקיון שעשוי לגרום לנזקי רטיבות עקב שימוש בכמות מים גדולה במיוחד, על אחת כמה וכמה כשחלק מקירות הבית עשויים גבס. לכן, יש לוודא שחברת הניקיון משתמשת באקדחי מים לניקוי חלונות, ולא נעשה שימוש לא מבוקר בצינור מים.

עבודת פוליש יכולה גם היא לפגום. ניקוי רצפה באמצעות מכונת פוליש זו לא פעולת ניקיון שמתאימה לכל משטח.פוליש והברקה קריסטלית לא מתאימים למשטחי קרמיקה, והתוצאה של הפעולות הללו תהיה הצטברות שכבה שומנית על גבי הקרמיקה האטומה שלא מאפשרת לחומרי ההברקה לחדור אליה. שימו לב שגם אם הרצפה שלכם מורכבת מאריחי טרצו, אל תמהרו להסכים למריחת וקס, שכן וקס נוטה להתפוגג כעבור מספר חודשים בעוד הברקה קריסטלית תחזיק מעמד שנתיים ויותר.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון משרדים: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להזמין חברת ניקיון למשרד? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך. איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה ניקיון משרדים? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהן התלונות הנפוצות ביותר לחברות הניקיון? 
התלונות הנפוצות ביותר בתחום מתמקדות בעבודת הניקיון בדירה, בטיב הניקיון ובכמות החללים שנוקו. כדי לצמצם ככל שניתן את התלונות, חשוב להגיע לסיכום מראש עם חברת הניקיון ובו לכלול בצורה מפורטת ככל שניתן את כל המידע והציפיות מהעבודה בבית או במשרד. 
איך ניתן להיות בטוחים בתיאום הציפיות?
כדי להיות סגורים ככל שניתן על הצעת המחיר ותיאום הציפיות, חשוב לתאם מול נציג מטעם חברת הניקיון ביקור מקדים. במסגרת הביקור, על הנציג לקבל מכם את כל הדרישות בצורה מסודרת ומפורטת ככל שניתן ולהעבירם לכתב. כל מה שיהיה כתוב, צריך להתבצע על הצד הטוב ביותר מצד החברה.