ניקיון דירות: מה האפשרויות?

מה הפתרון המתאים לכם: לנקות לבד? להזמין מנקה? להתקשר לחברה שמציעה שירותי ניקיון? קבלו כמה טיפים - העיקר שהבית יהיה נקי

עוד במדריך
האופציה הראשונה: עוזרת בית אופציה שנייה: חברת ניקיון איזו אופציה הכי תתאים לכם? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון?

אם אתם חשים מבוכה בכל פעם שמישהו בא לביקור, אז אתם בחברה טובה - הרבה אנשים לא ממש מצליחים לשמור על דירה נקייה ומסודרת, ורובם די נבוכים בגלל זה.

לכתחילה, כן - יש בזה משהו נכון ובריא שאתם תנקו ותסדרו את הדירה שלכם ולא שמישהו אחר יעשה זאת בשבילכם.

לכאורה, ניקיון של דירה ממוצעת היא משימה שלא צריכה להימשך יותר משעה-שעתיים, מטאטאים, שוטפים פעם ראשונה ואז שנייה, מייבשים ומסדרים.

אבל אם ישנם גם כלים שצריף לשטוף ואבק להסיר, העסק יכול להתנפח למספר שעות, ואם גם צריך לסדר אז זה עלול לקחת לכם יום שלם, אלא אם כן אתם ממש בכושר.

האופציה הראשונה: עוזרת בית

ישנן שלוש אפשרויות לעשות "אאוטסורסינג" לנושא תחזוקת הבית: למצוא עובד עצמאי ולהעסיק אותו לפי שעות, לפנות לחברה שמתמחה באספקת כוח-אדם לעבודות מסוג זה או לשכור חברת שירותי ניקיון ולקבל מחיר קבוע.

בשיטה המקובלת והנפוצה של שכירת עוזר בית, תקבלו את המחיר הטוב ביותר ולעיתים גם עבודה מצוינת. 

התשלום הוא לפי שעות, בדרך-כלל בתעריף של 60-70 ש"ח לשעה, וניקוי דירה בינונית בדרך-כלל יעלה בתעריף הזה300-400 ש"ח.

זו שיטה יעילה מאד למי שעסוק מדי או לא רוצה לנקות בעצמו.

אופציה שנייה: חברת ניקיון

חברות שמספקות עובדי ניקיון, בדרך-כלל עוסקות בתיווך ותו לא, כלומר זהו פתרון די דומה חוץ מזה שמישהו יגזור עליכם קופון. בשני המקרים. 

העובד או העובדת עובדים בשבילכם - אתם המעסיקים שלהם ועליכם לשלם עליהם 7.25 אחוז ביטוח לאומי במרוכז פעמיים בשנה. אגב, המינוח התקניהיא "עובדים במשק בית".

חברת שירותי אחזקה תגבה מכם סכום גדול יותר, שכולל את את שולי הרווח שלה, המשכורת של העובדים ואת ההפרשות לזכויות סוציאליות שמוטלות על קבלן העבודה.

היתרון הבולט של חברות כאלו הוא בזמינות הגבוהה יותר - נדיר מאד שהמנקים לא יגיעו.

יתרון נוסף הוא לעצמאים ועסקים שזקוקים לחשבונית. במקרים מסוימים, כמו אחרי שיפוץ או לפני כניסה לבית חדש, מומלץ להזמין רק חברות מסודרות בגלל המכשור העדיף שברשותן כמו מכונות פוליש וחומרי ניקוי יעילים יותר. 

איזו אופציה הכי תתאים לכם?

קשה לדבר במונחים של "הטוב ביותר". כל פתרון מתאים למצבים שונים ולאנשים שונים; ניקוי דירות לא דומה לניקיון משרדים ובהתאם למימדי הדירה (או המשרד) שתרצו לנקות האפשרויות והעלויות עשויות להשתנות. 

חשוב לבחור בפתרון שיהיה לא רק מתאים לכיס אלא גם ייתן לכם את התחושה הטובה ביותר. ישנם אנשים שמעדיפים עבודה של פועלים חרוצים ב"תלבושת אחידה". 

ואחרים בונים יחסים אישיים, משפחתיים ממש, עם העוזרת שבאה זה מקרוב מארץ אחרת. נסו והחליטו האם התוצאות משביעות רצון מבחינתכם.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון?

לפני הזמנת חברת ניקיון, חשוב לבדוק כמה דברים כדי לוודא שאתם שוכרים שירות אמין ואמין. הנה כמה דברים שחשוב לבדוק:

1. מוניטין: בדקו את המוניטין של החברה על ידי קריאת ביקורות מלקוחות קודמים באתר האינטרנט שלהם או באתרי חוות דעת של צד שלישי.

2. רישיונות וביטוחים: ודאו שהחברה מורשית ומבוטחת כדי להגן על עצמך מפני כל אחריות במקרה של תאונות או נזקים.

3. שירותים המוצעים: בדקו האם החברה מציעה את השירותים שאתם צריכים, והאם יש לה ניסיון בניקיון סוג הנכס שברשותכם.

4. מחיר: השוו מחירים מחברות ניקיון שונות כדי להבטיח שתקבלו מחיר הוגן עבור השירותים הדרושים לכם.

5. תקשורת: ודאו שלחברה יש ערוצי תקשורת ברורים והיא קשובה לפניות ולחששות שלכם.

6. בקרת איכות: בדקו האם לחברה יש תהליך בקרת איכות על מנת להבטיח ששירותי הניקיון שלה עומדים בציפיות שלכם.

על ידי בדיקת הדברים הללו, תוכלו להבטיח שאתם שוכרים חברת ניקיון מוכרת ואמינה שתספק שירותים איכותיים.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow