חצי אוטומטי: הפיתוחים החדשים בתחזוקת הבית

הפיתוחים הטכנולוגיים נמצאים בכל תחום וגם בניקיון. מכשירים אוטומטיים רבים מצליחים להחליף את יד האדם ולהיות אפקטיביים במטלות הבית השונות. אז מה קורה היום וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
ניקוי חלונות מתקדם שטיפת רצפה אוטומטית שואב אבק רובוטי ניקוי בריכה אוטומטי שירותי חתול מתקדמים ניקוי מרזבים טכנולוגי

מקצועות רבים ופעולות יד אדם הוחלפו עם השנים בפיתוחים טכנולוגיים ששינו את התרבות כולה. מכונת התפירה ותרבות השפע הפכו את מקצוע התפירה לאזוטרי ואילו הכובסות ומוכרי הקרח הוחלפו במכונות אוטומטיות. האם עוזרות הבית וחברות הניקיון הן הבאות בתור שיוחלפו במכשור מתקדם?

בעבר, יכולנו רק לדמיין סיטואציה בה מכשיר אוטומטי יחליף אותנו בניקיון הבית ויעשה במקומנו את הפעולות השונות של תחזוקת הבית והיום זאת המציאות בבתים רבים. מהם הפיתוחים האחרונים ומה עוד עתיד להגיע אלינו?

ניקוי חלונות מתקדם

רובנו נראה במטלת ניקוי החלונות משימה מעייפת שתחזיק מעמד רק עד הסופה הבאה.. הרובוט החדש שפותח כדי לנקות את החלונות במקומנו יגרום לנו לראות את המטלה באור חיובי יותר. פעולת הניקיון הוחלפה בפיתוח טכנולוגי שנצמד למשטח החלון באמצעות עיגון מגנטי או כריות יניקה ומנקה אותו. 

הרובוט הוא פיתוח חדש ופחות נפוץ בשוק משקי הבית בישראל. הוא מסוגל לנקות משטחים חלקים נוספים כמו קרמיקות, מראות, דלתות בגימור חלק ועוד.. מחירו של הרובוט יקר יחסית בשל תועלתו ונע החל מ-2000 ש"ח ליחידה. 

שטיפת רצפה אוטומטית

בתחום שטיפת הרצפה, פותחו רובוטים מתוחכמים ויעילים אף יותר. הם משלבים בתוכם מים לניקוי מקסימלי ומצליחים לנקות כתמים ולייבשם לצורך ניקוי מלא ויסודי. שכן, ניתן למצוא רובוטים שמיועדים לשטיפה או ניקוי כתמים בלבד. 

שיפור נוסף שלהם הוא רובוטים הפועלים על קיטור. הם נחשבים יעילים יותר ויקרים יותר ונעים בין 500 עד 1000 ש"ח. בדומה להם, גם מכונת הפוליש של חברות הניקיון, מעניקות מראה זוהר אך עדיין, משלבות יד אדם בהפעלתן. שירותי חברות הניקיון יעילים ויסודיים יותר אך, במידה ותרצו לשמור על שגרת ניקיון נטולת מאמץ, תוכלו בהחלט לאמץ את השימוש הרובוטי. 

שואב אבק רובוטי

שואב האבק הוא מוצר שקיים כבר שנים רבות ומשמש תחליף (מעולה ויעיל) למטאטא הרגיל. החידוש בתחום שואבי האבק, הוא שואב אבק רובוטי שיעילותו טובה בכניסה למקומות נסתרים וכאלה שידרשו מאיתנו מאמץ פיזי גדול יותר. בשנים האחרונות, פותחו פונקציות נוספות בתחום וכיום, ישנה אפשרות לתכנות של פעולות מותאמות אישית לשטחים שונים בבית ובנייה של תוכניות ניקיון שלמה מחדר לחדר ומפינה לפינה. 

ניקוי בריכה אוטומטי

אם חשבנו שניקוי חלונות הוא משימה מתישה, אז וודאי שניקוי בריכות הוא עסק לא פשוט. גם למקרה זה, פותח רובוט אוטומטי שעוזר בניקיון שטח הבריכה. השימוש בו הוא בבריכות פרטיות וציבוריות כאחד. המכשיר מסנן את מי הבריכה מלכלוכים שונים, מנקה ומקרצף את הבלטות. 

חשוב לזכור שמדובר במכשיר חשמלי ולכן, חשוב לפעול במשנה זהירות כאשר מכניסים ומוציאים אותו מהמים ועל מנת למנוע מקרים של התחשמלות.

שירותי חתול מתקדמים

מתקן הצרכים של החתול דורש ניקוי יומיומי אותו ניתן להחליף כיום במתקן אוטומטי. המתקן, יעשה עבורכם את עבודת הניקוי ובעזרת השקעה של כמה מאות שקלים תצליחו לחסוך את השימוש במסננת (וגם את החשיפה לריח הלא נעים). המתקן מסוגל לסנן בעעצו את החול ולרוקן לתוך מיכל נפרד את צרכי החתול. מה שנשאר לכם, זה לרוקן את המיכל בלבד. 

ניקוי מרזבים טכנולוגי

אם יגידו לכם שלא תצטרכו לנקות את המרזבים בעצמכם, תאמינו? בעקבות פיתוח טכנולוגי חדש, רובוט מותאם יעשה עבורכם את העבודה. את הרובוט מכניסים לתעלת הניקוז (השוקת) והוא יודע למפלס את דרכו בתוכה ומסיט לכיוון הקרקע את כל הלכלוך שהצטבר. מה אנחנו צריכים לעשות? לגרוף את העלים והפסולת ולהשליך אותם לפח.

על אף שתחום הניקיון עבר במאות השנים האחרונות התפתחויות רבות, הצורך של רבים מאלו המשתמשים בשירותי ניקוי דווקא הוכפל גם  בגלל התוצאה המצוינת של בעל המקצוע וגם בגלל ההימנעות מהעיסוק במטלה עצמה (בין אם בשל מחסור בזמן, או בשל סיבות אחרות).

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה עדיף: ידני או אוטומטי?
התשובה איננה חד משמעית. יש שיעדיפו להשתמש בשיטות הישנות ויש שיעדיפו לשלב רובוט שיעזור במשימות הניקיון בבית. כך או כך, ניקיון של יד אדם תמיד תהיה יסודית יותר ויש כאלה שימצאו עצמם מנקים אחרי סיור הרובוט בבית. 
האם המכשירים החשמליים לא מסכנים?
הפיתוחים החדשים, שיכולים לסייע לנו עם פעולות ניקוי ושטיפה - מוגנים מפני מים. כך, שגם כשמדובר על מכשיר חשמלי (שנטען) הוא עדיין בטיחותי ולא חשוף לזרם החשמלי. שכן, חשוב לשים לב שהמכשיר יבש ונקי לפני הכנסתו להטענה.