אל תעשו זאת בעצמכם - פנו לחברת ניקיון

ניקוי הבית בדרך כלל מסתכם בטאטוא ושטיפה, אבל פעם בכמה זמן אנחנו נדרשים לקרצוף עמוק - הגיע הזמן להזמין חברת ניקיון מקצועית. במדריך הבא נסביר מה היתרונות של חברת ניקיון, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון ומה משפיע על המחיר?

עוד במדריך
מהם היתרונות של חברת ניקיון מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון? מה משפיע על מחיר הניקיון?

אז בחרתם להיעזר בשירותי ניקיון חיצוניים ולפעמים עוזרת לחצי יום תיתן לכם מענה מספק, אבל ישנם מקרים בהם רק צוות עובדים מקצועי עם ציוד מתאים יוכל לסייע לכם.

במדריך הבא נסביר מה היתרונות של חברת ניקיון, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון ומה משפיע על המחיר?

מהם היתרונות של חברת ניקיון

בניגוד לעוזרת הבית, חברת הניקיון תבוא עם ציוד מתקדם ומספר אנשים, על מנת לבצע עבודה יסודית ומהירה. אם תיקחו עוזרת בית אחת, היא תזדקק לפרק זמן ממושך ולא ריאלי על מנת לסיים את רשימת המשימות שחברת ניקיון מבצעת תוך יום.

צוות העובדים יכלול לפחות שני אנשים, הבאים עם מכונה לשטיפה וקרצוף רצפות. תהליך הניקוי ייקח עד 12 שעות, ובסופו הבית יבהיק. הניקוי כולל לרוב גם חלונות, תריסים, מסילות ומסגרות.

טיפול בחדרי האמבטיה והשירותים יכלול את ניקוי הקרמיקה, קירות וחיטוי האסלה. עבודה יסודית במטבח תכלול קרצוף של התנור והמקרר.

לחברות ניקיון יש גם ביטוח, בניגוד למקרים רבים בהם אין לעוזרת הבית כיסוי ביטוחי מתאים. אם היא תיפגע במהלך העבודה, ייתכן ותיאלצו לשלם עשרות אלפי שקלים לכיסוי הטיפול בה.

חשוב לציין - עבודות נוספות כמו פוליש ווקס, ניקוי יסודי של ספות, שטיחים ורהיטים, אפשריים בהחלט אך בתוספת תשלום.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון?

לברר מה כולל הניקיון – הבהירו לחברת הניקיון אם אנחנו רוצים ניקיון מלא (ניקוי חלונות, כלים סניטריים (אמבטיה, ברזים), פאנלים, משקופים, ארונות המטבח, רצפה כולל פוליש וכו') או ניקיון חלקי של דברים ספציפיים. לרוב, ניקוי מלא לא כולל ריהוט, ריפודים, מוצרי חשמל, ארונות קיר, תצטרכו לשלם תוספת על כך. 

אחריות – לרוב האחריות לא תינתן בכתב, אבל חשוב שתדרשו סיור בסיום הניקיון כדי שתוכלו לאתר נזקים וליקויים אפשריים בזמן העבודה ותעברו על כתמים שלא ירדו. אם הפוליש דהה אחרי יומיים-שלושה וליטוש האבן לא עבד, אפשר לדרוש שחברת הניקיון תחזור. 

כמה זמן הניקיון לוקח – חשוב שחברת הניקיון תדע להעריך כמה זמן העבודה לוקחת כדי שאפשר יהיה להתכונן כראוי ליציאה מהבית. כמובן שככל שהבית גדול ומלוכלך יותר, כך העבודה תיקח יותר זמן וחשוב להיות מוכנים.   

עם אלו חומרים משתמשים – חברת ניקיון מקצועית תתאים את חומרי הניקוי לכל משטח (רצפה או פרקט, כלים סניטריים, חלונות וכו') ותשתמש בחומרים בעלי רמת חומצה נמוכה וידידותיים לסביבה שגם שומרים על הברזים והריצוף. 

טיפ: שימו לב שלא מנקים שטחי עץ עם מים, מה שעלול לגרום להתנפחות.

מה משפיע על מחיר הניקיון?

גודל הבית – ככל שהבית גדול יותר, כך המחיר הסופי יהיה גבוה יותר, בין אם זה יהיה לפי מטר רבוע או מספר חדרים. במחירון המומלץ של המקצוענים בתחום הניקיון תוכלו לבדוק כמה עולה ניקיון דירה.

עם ריהוט או בלי – ניקוי הבית שמכיל ריהוט עולה יותר כי הוא מצריך יותר עבודה, כמו לכסות אותו במידת הצורך או להזיז אותו. בית ללא ריהוט חוסך זאת ולכן זול יותר.

מורכבות העבודה – ניקיון אחרי שיפוץ או שריפה, בניגוד לניקוי דירה חדשה מקבלן או דירה לפני מעבר, עולה יותר כי הוא מצריך הרבה יותר עבודה, בין אם זה שימוש בחומרים מיוחדים, ציוד מיוחד, מספר עובדים וזמן.

רמת הלכלוך – במקרה שכמות הלכלוך בבית גדולה במיוחד, מה שיחייב את חברת הניקיון לעבוד יותר זמן או להקציב יותר עובדים, המחיר יעלה בהתאם.

תוספת פוליש – צריך לברר עם חברת הניקיון אם הפוליש כלול בהצעת המחיר. שימו לב שפוליש קריסטלי (מרצפות אבן או שיש) אמנם מומלץ יותר מפוליש וקס (מרצפות אבן), אך יקר ממנו באופן משמעותי, כפי שאפשר לראות במחירון של המקצוענים.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי כדאי להזמין חברת ניקיון?
הזמנת חברת ניקיון מקצועית מיועדת לרוב למקרים מיוחדים, בטח לא פעם בחודש. זה קורה בדרך כלל בשלושה מצבים: לפני כניסה לדירה חדשה מקבלן, מה שמוריד עומס מהמעבר ועוזר לפתוח דף חדש; הסיבה השנייה היא ניקוי אחרי שיפוץ הדירה, מדובר בניקוי מקיף ואינטנסיבי; והשלישי הוא ניקוי אחרי שריפה, כאשר יש הצטברות רבה של פיח, לכלוך וריח חזק ודרוש ציוד וחומרים מתאימים.