המזגן מוציא עשן לבן: כך תתמודדו

עשן לבן שיוצא מהיחידה הפנימית של המזגן יכול בהחלט להלחיץ. במדריך הבא נסביר מה גורם לאותו עשן לבן לצאת מהמזגן ואיך תוכלו להתמודד עם התקלה.

עוד במדריך
למה יוצא עשן לבן מהמזגן? כך תבדילו בין אדים לבין דליפת גז כך תפעלו עד שיגיע טכנאי המזגנים כך טכנאי מזגנים מקצועי יתקן את התקלה

עשן לבן מתקשר אצל רבים למושגים של הגעה לרגע שיא מיוחל ושל התרה, אבל כשעשן לבן יוצא מפתח היחידה הפנימית של המזגן בסלון הבית שלכם, הדבר האחרון שתרגישו באותו רגע יהיה התרה.

במדריך הבא נסביר מה הם הגורמים להיווצרות של אותו 'עשן לבן', איך תוכלו לנסות ולהעלים אותו בעצמכם במידה ולא מדובר בתקלה, כיצד תוכלו לזהות תקלה משמעותית שנובעת מאותו עשן מתפשט, ואיך טכנאי מזגנים מקצועי יפתור את התקלה.

למה יוצא עשן לבן מהמזגן?

תופעה של יציאת אדים/ עשן לבן מהיחידה הפנימית של המזגן תעיד על אחת משתי האפשרויות הבאות: הפרשי טמפרטורה בחדר או דליפת גז מהמזגן.

הפרשי טמפרטורה – מדובר בעצם בפעולה של עיבוי בה נוצרים אדים כתוצאה מהתמודדות של המזגן עם שינויים חדים בטמפרטורה עקב חלון או דלת פתוחים, כתוצאה משינוי מצב העבודה במזגן מחימום לקירור ולהיפך או שהמזגן עובד על מצב AUTO.

דליפת גז – מערכת הגז של המזגן היא מערכת סגורה וגז לא אמור 'לברוח' ממנה. עם זאת, יש מקרים רבים של דליפות גז מצנרות המזגן, דליפות שנוצרות כתוצאה מחורים במקומות שונים בצנרת. במקרים מסוימים מיקום הדליפה עשוי להיות ביחידה הפנימית עצמה.

חיישן טמפרטורה מקולקל – תפקידו של חיישן הטמפרטורה היא להרגיש את טמפרטורת החדר ולהורות למדחס להפסיק את עבודתו עם הגענו לטמפרטורה הרצויה.

במידה והחיישן מקולקל, המדחס יזרים גז קר ללא הרף למערכת. במצב כזה, קרח יצטבר על סולל המאייד ואתם תראו את אדי הקרח מתפזרים בחדר.

כך תבדילו בין אדים לבין דליפת גז

קודם כל חשוב לדעת שבין אם מדובר באדים ובין אם מדובר בגז שדולף מהמזגן, אין סכנה ליושבי הבית, כך שלא צריך להיכנס לבהלה.

כעת, על מנת לגלות במה מדובר, ואם עליכם להזמין טכנאי מזגנים מקצועי, הדבר הראשון שתרצו לוודא הוא שלא מדובר בעיבוי כתוצאה מהפרשי טמפרטורה או כתוצאה ממצב עבודה אוטומטי בו נמצא המזגן.

סגרו את כל החלונות והדלתות בחדר בו עובד המזגן, הגדירו את פעולת המזגן לקירור ולטמפרטורה של עשרים ושתיים מעלות.

לאחר מכן כבו את המזגן לחמש דקות בערך והדליקו אותו מחדש. כשתפעילו את המזגן שוב, לא אמורים לצאת ממנו אדים מאחר ואין שינוי טמפרטורה.

במידה ועדיין יוצאים אדים מהמזגן, ייתכן שקיימת דליפת גז שמקפיאה את סוללת האיוד וגורמת לאוויר קפוא לצאת ממנו, או שהגז הקפוא עצמו דולף דרך המאייד.

כך תפעלו עד שיגיע טכנאי המזגנים

כאמור, במידה וביצעם את הבדיקה הפשוטה לזיהוי הפרשי טמפרטורה אבל היחידה הפנימית ממשיכה להוציא אדים, ייתכן ומדובר בדליפת גז.

הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לכבות את המזגן. אמנם גז המזגן איננו מסוכן, אך מחסור גדול בגז עשוי לגרום לתקלת ואקום ולתקלה במדחס עד כדי שריפת היחידה החיצונית.

כך טכנאי מזגנים מקצועי יתקן את התקלה

טכנאי מזגנים מקצועי יוודא שאכן מדובר בדליפת גז, יאתר את מיקום הדליפה ויציע לכם לתקן אותה.

שימו לב, ישנם טכנאי מזגנים שמציעים ללקוחות למלא גז מבלי לאתר ולתקן את התקלה, שכן מדובר בשירות זול יותר.

אל תתפתו לעשות זאת ודרשו מהטכנאי לתקן את מקור הדליפה, שכן בדליפה משמעותית של גז כמו דליפה מהמאייד מילוי גז ללא תיקון הדליפה אינו רלוונטי – הגז החדש ידלוף שוב תוך שעות.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

המזגן מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים לתקן מזגן שמקצר? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה צריך לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים, איך מתנהלים מולו וכמה תיקון מזגן שמקצר עולה? כל התשובות בפנים.

המזגן לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

אם המזגן שלכם מקרטע ולא מקרר כמו שצריך, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר לכם מה כדאי לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מומלץ להתנהל מולו אם כבר מזמינים.

מזגן מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המזגן שלכם מרעיש? לא יכולים לשבת בסלון? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. למה המזגן מרעיש ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך בוחרים טכנאי מזגנים?
בחירת טכנאי מזגנים יכולה להיות משימה קשה, אך חשוב למצוא את האדם המתאים לעבודה על מנת להבטיח שמערכת המיזוג שלכם תקינה ויעילה. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לך לבחור את הטכנאי המתאים: 1. חפשו הסמכות – וודאו כי לטכנאי שתבחרו יש את ההסמכות וההכשרות הנדרשות לעבודה על מערכות מיזוג אוויר. 2. בקשו הפניות – בקשו הפניות מלקוחות קודמים ובדקו באתרי האינטרנט או בדפי המדיה החברתית שלהם ביקורות. זה יכול לתת לך מושג לגבי איכות העבודה ושירות הלקוחות שלהם. 3. בדקו אם יש ביטוח – בחרו טכנאי מבוטח וערובה כדי להגן על עצמכם מכל אחריות אם משהו ישתבש בתהליך התיקון. 4. ניסיון חשוב - קחו בחשבון את הניסיון של הטכנאי עם מערכות ובעיות דומות לשלך. זה יכול להגדיל את הסיכויים לתיקון מוצלח. 5. השוואת מחירים - קבל הצעות מחיר ממספר טכנאים כדי לוודא שאתה מקבל מחיר הוגן עבור השירותים שאתה צריך. אל תבחרו בהכרח באופציה הזולה ביותר, שכן איכות העבודה עלולה להיפגע. 6. תקשורת – טכנאי טוב צריך להיות מסוגל להסביר את הנושא בשפה פשוטה ולהציע פתרונות מובנים בקלות. כישורי תקשורת טובים חשובים גם למקרה שיש לך שאלות או חששות. על ידי ביצוע טיפים אלו, סביר יותר שתמצא טכנאי מוסמך ואמין שיוכל לספק לך שירותי תיקון מיזוג אוויר באיכות גבוהה.
מה זה גז מזגנים?
הגז זורם במערכת של המזגן ותפקידו לייצר את הטמפרטורה הקרה או החמה שהמזגן מפזר אל תוך החדר. כשיש מחסור בגז המזגן לא יקרר או לא יחמם כמו שצריך. במצב כזה, ברוב המקרים צריך לאתר את דליפת הגז ולתקן אותה, מילוי גז בלבד לא תמיד יספיק.