שיטות יעילות לחימום הבית בחורף

אם ימי החורף עוברים עליכם ברעידה מתמשכת, יכולות להיות לזה כל מיני סיבות. בכל מקרה – חבל לסבול. תנו לנו להציע לכם פתרונות

עוד במדריך
הרגישות לקור משתנה מאדם לאדם לחמם נכון את הבית כשלים נפוצים בחימום הבית עוד דרכים להתחמם

אם זה נשמע לכם מוכר, אתם לא לבד: מאז שהתחיל החורף אתם פשוט רועדים מקור. למעשה, זה מה שעשיתם גם בשנה שעברה, ואולי גם בשנים קודמות.

שיטות נכונות לחימום הבית בחורף והסבר מפורט על כל שיטה ושיטה: במדריך הבא.

הרגישות לקור משתנה מאדם לאדם

יש הבדלים משמעותיים ברגישות לקור בין אדם לאדם. מה שנחשב טמפרטורה נעימה עבור אחד, עלול להיתפס כקר מאוד על ידי אחר.

אם נדמה לכם שאתם ממוקמים בקצה הרגיש יותר של הספקטרום ותמיד קר לכם יותר מאחרים באותה טמפרטורת חדר, כדאי לבדוק האם משקל גופכם נמוך במיוחד או שהינכם בעלי מעט מאוד שומן גוף. שכן ככל שיש פחות שומן מבודד טבעי מתחת לעור, כך גדלה תחושת הקור.

לחמם נכון את הבית

הסיבה הכי נפוצה לכך שקר לאנשים בחורף, גם כשהם בבית, הוא שהבית לא מחומם כראוי. אם אתם לא מחממים, או מחממים לא נכון, זו עשויה להיות סיבה טובה.

כשאתם שואלים את עצמכם איך לחמם את הבית בחורף, אז כפי שכבר הסברנו במאמרים קודמים, שיטת החימום היעילה והחסכונית ביותר היא באמצעות מזגן.

אם אתם משתמשים במזגן, ועדיין לא חם לכם, כדאי לבדוק אם הבעיה "אובייקטיבית" – לרכוש טרמומטר ולהציב בסלון.

טמפרטורה של 28 - 29 מעלות אמורה להספיק. כדאי לבדוק שאתם מגיעים אליה ולבצע מדידות גם באזורים המרוחקים מהמזגן.

כשלים נפוצים בחימום הבית

קיימים מספר כשלים נפוצים שיכולים לפגוע ביעילות חימום הבית, גם כאשר המערכת לכאורה פועלת כשורה:

ראשית, בעיית איטום ירודה בבית תגרום לבריחה משמעותית של חום החוצה, במיוחד דרך חלונות ישנים וסדוקים, אך גם דרך דלתות, תקרה ורצפה מבודדות באופן לקוי. כך שגם מערכת חימום חזקה תתקשה לשמור על חום אחיד בכל הבית.

בנוסף, בבית גדול במיוחד או בעל תקרות גבוהות, ייתכן מצב שבו הספק או הגודל של מזגן החדרים אינו מספיק כדי לחמם נכונה את כל השטח. כאן ניתן לשקול הוספת מזגן נוסף או מעבה לחדרים הגדולים יותר.

עוד דרכים להתחמם

גם בבית מחומם היטב, כדאי לנקוט באמצעים משלימים כדי להגביר עוד יותר את תחושת החום והנוחות:

לבישת בגדים חמימים ותרמיים בתוך הבית – כמו סווטר עבה, גרבי צמר, כפפות, שכבות תחתוניות ארוכות וכובע .כך תרגישו חם ונעים יותר גם בטמפרטורות נמוכות יחסית.

שימוש במוצרי חום נוספים – כגון סיר חם, קומקום, תנור בישול או תנור אפייה, רדיאטור חשמלי נייד, מגבת/שמיכה חימומית ועוד.

שתייה ואכילה של משקאות ומאכלים חמים באופן תדיר גם תורמים לחימום הגוף מבפנים.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

המזגן מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים לתקן מזגן שמקצר? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה צריך לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים, איך מתנהלים מולו וכמה תיקון מזגן שמקצר עולה? כל התשובות בפנים.

המזגן לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

אם המזגן שלכם מקרטע ולא מקרר כמו שצריך, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר לכם מה כדאי לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מומלץ להתנהל מולו אם כבר מזמינים.

מזגן מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המזגן שלכם מרעיש? לא יכולים לשבת בסלון? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. למה המזגן מרעיש ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow