מתחמם: זה הזמן לבדוק שהמזגן שלכם מוכן לקיץ

למי מאיתנו זה לא קרה? אנחנו מדליקים את המזגן בשיא החום ואז, הוא פשוט מסרב לקרר. במדריך הבא נסביר איך מכינים את המזגן לקיץ ולמה חשוב להזמין טכנאי מזגנים מקצועי שיבצע בדיקה מקיפה דווקא עכשיו.

עוד במדריך
שלב ראשון: בדקו שהמזגן מקרר כמו שצריך שלב שני: נקו את הפילטרים של המזגן שלב שלישי: הזמינו טכנאי מזגנים טיפ נוסף להכנת המזגן לקיץ: ניקוי עמוק שוקלים להזמין טכנאי מזגנים? זה הזמן!

האביב כבר כאן והטמפרטורות בחוץ מתחילות לטפס במהירות. זה הזמן לבדוק שהמזגן שלכם מוכן לקיץ, במקום לחכות לדקה התשעים ולהתחנן לטכנאי המזגנים שיפנה לכם כמה דקות בלו"ז המטורף שלו.

במדריך הבא נסביר איך מכינים את המזגן לקיץ ולמה חשוב להזמין טכנאי מזגנים מקצועי שיבצע בדיקה מקיפה דווקא עכשיו.

שלב ראשון: בדקו שהמזגן מקרר כמו שצריך

בשלב הראשון אנחנו ממליצים לכם לבצע את הפעולה הבסיסית ביותר, לבדוק שהמזגן מקרר כמו שצריך. הפעילו את המזגן על קירור, אחרי תקופה ארוכה שבה לא עשיתם את זה.

בדקו שהמזגן מקרר כמו שצריך, מומלץ כמובן לבחור ביום חם שבו הטמפרטורות בחוץ גבוהות. תנו למזגן לעבוד רבע שעה לפני שאתם מגיעים למסקנות.

במידה והמזגן לא מקרר כמו שצריך, כרגע אל תעשו עם זה שום דבר, המשיכו לבצע את השלבים הבאים.

שלב שני: נקו את הפילטרים של המזגן

אם יש לכם מזגן עילי, מדובר בפעולה סופר פשוטה שתוכלו לבצע תוך כמה דקות. מה שכן, הקפידו לבצע אותה כשהמזגן לא עובד, אנחנו ממליצים לכם אפילו לנתק אותו מהחשמל על מנת שאף אחד לא יפעיל אותו כשאתם מנקים את הפילטר.

כעת הרימו את מכסה הפלסטיק של המזגן ושלפו את הפילטר, הוא נראה כמו רשת עם משבצות פלסטיק. שטפו את הפילטר תחת מים זורמים בלחץ גבוה, המתינו לייבוש מלא והחזירו אותו למקום.

במידה ויש לכם מזגן מיני מרכזי, תצטרכו לפרק את הפילטר מהתושבת שלו בתקרה. הציצו על התקרה בבית וחפשו מכסה מרובע. הרימו את המכסה ומעליו תגלו את הרשת של הפילטר. שלפו את הפילטר, שטפו אותו בלחץ מים והחזירו אותו למקום.

במידה וניקיתם את הפילטר והמזגן עדיין לא מקרר כמו שצריך, לצערנו כבר אין לכם יותר מה לעשות ואתם צריכים להזמין טכנאי מזגנים מקצועי שיאתר את הסיבה לכך שהמזגן לא מקרר.

שלב שלישי: הזמינו טכנאי מזגנים

הזמינו טכנאי מזגנים שיבצע בדיקה מקיפה ויבדוק למה המזגן לא מקרר כמו שצריך. טכנאי מזגנים מקצועי יבדוק תחילה את הפילטרים של המזגן ויוודא שהם אכן נקיים.

לאחר מכן, הוא יבצע בדיקה של לחץ הגז במזגן. תפקידו של הגז הוא להפיק את הטמפרטורה הקרה שבאמצעותה המזגן מקרר את החדר. במידה וחסר גז במזגן, הוא פשוט לא יוכל לקרר כמו שצריך.

טכנאי המזגנים יחבר שעון לחצים ליחידה החיצונית של המזגן ויבדוק אם חסר גז. במידה ואכן חסר גז, קחו בחשבון שמדובר בדליפה וסביר להניח שמילוי גז בלבד לא יסייע פה, אלא אם כן מדובר בדליפה מינורית ממש.

טכנאי המזגנים זיהה שחסר גז? כעת הוא יצטרך להציע לכם את שתי האופציות, שהן מילוי גז בלבד או איתור ותיקון של הדליפה.

מילוי גז בלבד היא עבודה זולה יחסית ומהירה מאוד, כך שאם הדליפה היא מינורית יתכן והמזגן יחזור לקרר, אם כי לא נוכל לדעת מראש לכמה זמן זה יחזיק.

לעומת זאת, איתור ותיקון דליפת גז במזגן היא עבודה מורכבת שגם עולה לא מעט כסף. מה שכן, אם אתם רוצים לפתור את הבעיה מהשורש, אנחנו ממליצים לכם לא לחפש קיצורי דרך.

טיפ נוסף להכנת המזגן לקיץ: ניקוי עמוק

אם המזגן שלכם בסך הכל מקרר כמו שצריך אבל אתם מרגישים שתפוקת הקירור שלו היא לא כתמול שלשום, יכול מאוד להיות שניקוי עמוק למזגן יסייע.

לפני שהטכנאי יתחיל בפעולת הניקוי העמוק, הוא יבצע את הדברים הבסיסיים ביותר, כמו למשל ניקוי הפילטרים של המזגן.

במהלך הניקוי העמוק טכנאי המזגנים ינקה את כל הרכיבים הפנימיים של המזגן שאחראים על פעולת הקירור, במיוחד את הסוללה הפנימית, שדרכה עובר גז הקירור.

הוא ישטוף גם את אמבטיית הניקוז של המזגן על מנת להימנע מסתימה אפשרית ויחדש את המזגן על מנת שתפוקת הקירור שלו תחזור לעוצמתה המקורית.

שוקלים להזמין טכנאי מזגנים? זה הזמן!

אם אתם שוקלים להזמין טכנאי מזגנים לבדיקה של המזגן או לניקוי עמוק שלו, תקופת האביב היא התקופה המתאימה לעשות זאת. אל תחכו לקיץ בשום פנים באופן, מכיוון שבקיץ טכנאי המזגנים עמוסים מאוד והסיכוי שימצאו את הזמן להגיע אליכם לבדיקה שגרתית הוא נמוך מאוד.

בנוסף, לאור העובדה שהדרישה לטכנאי מזגנים בקיץ היא גבוהה מאוד, כך גם עלות השירות שהם מספקים מתייקרת בהתאם. לכן, אם אתם רוצים לעבור את הקיץ הקרוב בשלום ובקרירות, זה הזמן לעשות את זה.

לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים, אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון טכנאי מזגנים באתר המקצוענים ולהתרשם מהמחירים של כל העבודות הנפוצות בתחום.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

המזגן מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים לתקן מזגן שמקצר? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה צריך לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים, איך מתנהלים מולו וכמה תיקון מזגן שמקצר עולה? כל התשובות בפנים.

המזגן לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

אם המזגן שלכם מקרטע ולא מקרר כמו שצריך, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר לכם מה כדאי לעשות לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מומלץ להתנהל מולו אם כבר מזמינים.

מזגן מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המזגן שלכם מרעיש? לא יכולים לשבת בסלון? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. למה המזגן מרעיש ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow