מתקינים מזגן בבניין משותף? כך תשמרו על יחסי שכנות טובים

רכשתם מזגן חדש? מזל טוב. אם אתם גרים בבניין משותף, הטיפים הבאים יסייעו לכם לשמור על יחסים טובים עם השכנים ולצלוח את התקנת המזגן בשלום

עוד במדריך
האם מותר להתקין מזגן בבניין משותף? איך מתנהלים מול הדיירים בהתקנת מזגן? על מה חשוב להפקיד בהתקנת מזגן בבניין משותף?

אם אתם גרים בבניין משותף, אתם ודאי מכירים את המשמעויות וכנראה שלא תוכלו לעשות כל העולה על רוחכם. אז מעבר לשמירה על השקט בצהרי היום, יש לתת את מירב תשומת לשימוש בשטחים המשותפים לכל דיירי הבניין.

בכל הנוגע להתקנת מזגנים על הקיר החיצוני שבבניין משותף, יש לתת את מירב תשומת הלב לדרישות החוק. במדריך הבא נסביר האם מותר להתקין מזגן בבניין משותף, איך מתנהלים מול השכנים ועל מה חשוב להפקיד בהתקנת המזגן?

האם מותר להתקין מזגן בבניין משותף?

על פי חוק המקרקעין, התקנת מזגן שלא במקום המיועד לכך היא בגדר תוספת בנייה ומחייבת היתר מטעם דיירי הבניין.

התקנת מזגן בקיר החיצוני של הבניין המשותף מהווה פגיעה ברכוש המשותף, אלא אם כן מתקין המזגן קיבל את אישור האסיפה הכללית של הדיירים.

בכל מקרה אחר יוכל המפקח על הבתים המשותפים להורות על הסרת המזגן לאלתר. על מנת לקבל את אישור האסיפה, תצטרכו לזכות ברוב של 50 אחוזים לפחות.

איך מתנהלים מול הדיירים בהתקנת מזגן?

עברתם את כל המשוכות וקיבלתם אישור להתקין מזגן? שתפו את הדיירים האחרים במועד ההתקנה, על מנת שלא יהיו הפתעות.

בדרך כלל, התקנת מזגן גורמת לרעשים לא נעימים, בטח כאשר מדובר בחציבה בקיר.

במידה ולמתקינים אין גישה נוחה על מנת להתקין את היחידה החיצונית, סביר להניח שתצטרכו את עזרת השכנים (בדרך כלל בדירות הממוקמות מעל דירת גן).

שתפו את השכן בבעיה ותאמו איתו מראש על מנת שהמתקינים יוכלו למקם את היחידה החיצונית דרכו.

על מה חשוב להפקיד בהתקנת מזגן בבניין משותף?

בהתקנת מזגן בבניין משותף, רצוי מאוד לא לחבר את היחידה החיצונית בסמוך לחלון השכן או בקרבת חדרי שינה.

הורו למתקינים למקם את היחידה החיצונית כמה שיותר רחוק מפתחי הבית של השכן. היחידה החיצונית מפיקה רעש בעוצמה יחסית רבה, במיוחד כאשר מדובר במזגנים גדולים (3 כ"ס), להם יחידה חיצונית גדולה יותר.

התקנת מזגן עילי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן עילי? כל התשובות בפנים.

התקנת מזגן מיני-מרכזי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן מיני-מרכזי? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן מיני-מרכזי? כל התשובות בפנים.

העברת מזגן עילי: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים להעביר מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההעברה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה להעביר מזגן עילי? כל התשובות.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

לכל התקלות ועבודות

arrow