כניסה חכמה: הדרכים החדשות שיכניסו אתכם בקלות לבניין ולדירה

האמצעים הטכנולוגיים השונים תפסו את מקומם גם בעולם האבטחה והם מאפשרים דרכי מיגון ובקרה מתקדמים ומשוכללים לבית ולעבודה. באמצעותם, ניתן להגביל את הכניסה לחדרים בודדים או מתחמים שלמים ולשמור על ביטחון מלא.

עוד במדריך
קודן, זיהוי פנים וטביעת אצבע: בקרות הכניסה החכמות שכדאי להכיר כניסה באמצעות זיהוי פנים: איך זה עובד? כניסה באמצעות טביעת אצבע: איך זה עובד? בקרות כניסה חכמות: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

בעזרת בקרות הכניסה החכמות תוכלו להחליט מי יכנס לבניין, למשרד או לבית באמצעות צפייה במצלמה או הענקת גישה מתאימה שיכולה להיות בקוד, טביעת אצבע או זיהוי פנים. 

מגורים בבניין מגורים יכולים לחשוף אותנו למפגשים עם אנשים שאנחנו לא מכירים וכדי להימנע מכך, חשוב שבכל כניסה לבניין תותקן בקרת כניסה חכמה שתתחבר גם למערכת האינטרקום. אילו סוגים קיימים ומה חשוב לדעת? כל התשובות.

קודן, זיהוי פנים וטביעת אצבע: בקרות הכניסה החכמות שכדאי להכיר

אמצעי הבקרה הראשון ואולי הפשוט ביותר הוא הקודן שעבורו תצטרכו לקבוע קוד בעל 4 ספרות וסימן (כוכבית או סולמית). במידה שאתם חלק מדיירי הבניין, תקבלו את קוד הכניסה מראש ובהנחה שלא, תצטרכו למסור את הקוד הלאה כדי לאפשר כניסה מהירה לבניין. 

השימוש בקודן הוא פשוט ולכן, הוא גם זול ונפוץ. כדי להתקין אותו, תוכלו להיעזר בטכנאי אינטרקום מקצועי שיודע לתפעל את הקודן על כל גווניו. שכן, לאחר התקנת הקודן ואחרי שימוש ממושך (של שנה לכל היותר) חשוב ומומלץ להחליף את הקוד כיוון שהלחצנים נשחקים עם הזמן ויכולים לאפשר בקלות את גילוי הקוד על ידי אחרים.

מערכת מתקדמת יותר היא מערכת הזיהוי שמסתמכת על טביעת אצבע. במקרה כזה, רק מי שטביעת האצבע שלו הוגדרה במערכת יוכל להיכנס לבניין או לבית. מערכת זו, מאפשרת הגנה גבוהה יותר וקשה יותר לפרוץ אותה. 

בקרת כניסה מתקדמת עוד יותר היא מערכת זיהוי הפנים, המאפשרת כניסה וזיהוי לפי מאפיין גופני ייחודי של כל אחד ואחת מאיתנו. בדומה למערכת טביעת האצבע, גם במערכת הזאת יורשו להיכנס רק מי שתווי הפנים שלו נסרקו ונשמרו במכשיר.

כניסה באמצעות זיהוי פנים: איך זה עובד?

מערכת זיהוי הפנים היא מערכת מתקדמת וחכמה שיודעת לזהות את תווי הפנים השונים שעומדים מולה ולאפשר באמצעותם כניסה למתחם, מבנה או חדר.

על מנת שהמערכת תזהה את תווי הפנים באופן אוטומטי, חשוב תחילה להגדיר את האדם במערכת ולשמור את פרטיו לצורך סנכרון מלא ויעיל.

מערכת זו, משתמשת בטכנולוגיה תמונתית ונשענת על אלגוריתמים מתקדמים שמסייעים להכיר ולזהות את מבנה הפנים וכך, לאפשר את בדיקת זהות האדם ולאמת אותה. 

המערכת תזהה ותשווה את המאפיינים שהיא קולטת מתוך תווי הפנים של המשתמש אל מול התמונה שלו ששמורה בתוכה. כאשר היא תזהה נתונים תואמים היא תאפשר את כניסת האדם לחדר או לבניין. 

המערכת נחשבת למתקדמת ובטוחה הרבה יותר מהמערכות הישנות כמו כניסה בעזרת מפתח, קוד או כרטיס היות והזיהוי במערכת נעשה על ידי תוכנות ביומטריות שקשה להעתיק. 

כניסה באמצעות טביעת אצבע: איך זה עובד?

מערכת נוספת, שמתבססת על זיהוי ביומטרי היא מערכת טביעת האצבע המאפשרת כניסה על ידי הנחת אצבע על גבי סורק מיוחד שמבצע התאמה בין הנתונים ששמורים במערכת לבין הנתונים שמתקבלים מהאצבע. 

גם במקרה הזה, המערכת תאפשר למשתמש להירשם למערכת מראש ולהכניס את טביעות האצבע שלו למאגר מתאים. בקרת הכניסה הזאת, מאפשרת זיהוי של 100% כיוון ולכל אחד יש טביעת אצבע ייחודית שלא ניתן להעתיק אותה.

המערכת הביומטרית מאפשרת הגנה מלאה מפני פורצים ושמירה מלאה על המבנה ועל המידע שיש בו.

בקרות כניסה חכמות: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

התקנת מערכת בקרה מתקדמת בכניסה לבית או לבניין תקבע על פי סוג המערכת ומורכבות העבודה. כך לדוגמה, התקנת קודן תהיה ההתקנה הזולה יותר מבין שאר המערכות כיוון שהיא לא דורשת התאמות או חיבורים מיוחדים.

לעומת זאת, התקנה של קודן הכולל צ'יפ או כרטיס ייעודי לפתיחה, יהיה יקר יותר כיוון שמעבר להתקנה הבסיסית של המכשיר, על הטכנאי לדאוג גם לחיווי של הכרטיסים והתאמתם לכלל המשתמשים.

התקנת מערכות בקרה מתקדמות יותר כמו מערכת התומכת בטביעת אצבע או זיהוי פנים יהיו יקרות יותר משמעותית וגם יעניקו ביטחון והגנה גבוהים יותר. במסגרת ההתקנה, על המתקין לדאוג לסורק מתאים ולהכניס לתוכו את כל הנתונים של הדיירים השונים כדי לאפשר להם כניסה מהירה ובטיחותית.

התקנת אינטרקום בבניין: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם התקנת אינטרקום בבניין המגורים המשותף? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין, מה מומלץ לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של התקנת אינטרקום בבניין? ריכזנו לכם את כל המידע.

התקנת אינטרקום ביתי: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת אינטרקום פרטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין, מה מומלץ לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של התקנת אינטרקום פרטי? ריכזנו לכם את כל המידע.

האינטרקום לא מגיב: כל השלבים בדרך לפתרון

האינטרקום לא מגיב? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת על אינטרקום שלא מגיב, איך מתנהלים מול טכנאי האינטרקום וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

תקלה בשפופרת של האינטרקום: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם תקלה בשפופרת של האינטרקום? אנחנו נדאג ללוות אתכם בכל השלבים בביצוע העבודה. איך מתנהלים מול הטכנאי לפני העבודה וכמה עולה תיקון שפופרת באינטרקום? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow