כל מה שחשוב לדעת על ליווי מלא ללקיחת משכנתא

לקיחת משכנתא היא צעד גדול ומשמעותי עליו צריך לחשוב בצורה עמוקה. חשוב לתכנן נכון את התהליך ולכן, מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי ומוסמך שיוכל לכוון אתכם למשכנתא המתאימה לכם ואף לספק לכם ליווי מלא לאורך כל הדרך. כל מה שצריך לדעת, מיד.

עוד במדריך
מהו ליווי מלא ללקיחת משכנתא? הגישות השונות שמוצעות במסגרת ליווי המלא אילו מצבים ישפיעו על המחיר? מהו המסלול המועדף?

התהליך ללקיחת משכנתא לדירה כולל מספר שלבים אותם ניתן לעבור לבד או בעזרת יועץ משכתנאות מקצועי. 

יש שיעדיפו להשתמש בשירות של ייעוץ עבור שלב מסוים, כמו בניית המסלול בלבד ויש שיעדיפו תמיכה והכוונה מלאה בכל השלבים עד לקבלת המשכנתא. 

מהו ליווי מלא ללקיחת משכנתא?

ליווי מלא ללקיחת המשכנתא הוא בעצם השירות הרחב ביותר שניתן לקבל על ידי יועץ המשכנתאות. בליווי המלא היועץ יסייע בשלבים השונים, החל מאפיון פיננסי מלא, מעבר על המסמכים שלכם והכנת תיק משכנתא מואם אליכם, בניית תמהיל משכנתא בהתאם לתוכניות העתידיות של הלקוח ובהתאם לצרכים האישיים.

בנוסף, היועץ יעזור עם הגשת הבקשה לאישור ראשוני למשכנתא בבנקים הנבחרים, יבצע את המשא ומתן מולם בנושאי הריביות וזאת על מנת להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר במסגרת העסקה הכוללת. היועץ יעניק אפשרות של ייעוץ מרחוק בשלב הביטחונות שאחרי החתימה ולפני קבלת הכסף בפועל.

הגישות השונות שמוצעות במסגרת ליווי המלא

במידה ובחרתם בליווי מלא יהיה עליכם להכיר שלוש גישות שקיימות בענף הייעוץ למשכנתא. חשוב לשים לב, לכך שהדרך לליווי מלא איננה אחידה בקרב יועצי המשכנתאות ולכן, יהיו כאלה שילוו אתכם עד סוף התהליך ויש שיעזבו אתכם בשלבים האחרונים וזאת על פי הגישה שבחרתם:

בגישה הראשונה: יועץ המשכנתאות ילווה אתכם לאורך כל התהליך ללקיחת המשכנתא, עד המיוחל בו הבנק מעביר את הכסף למוכר הנכס. על פי גישה זו, חלק מהתשלום המלא יכלול בתוכו את הליווי בהליך החתימה הסופי ובשלב הביטחונות.

בגישה השנייה: היועץ ילווה אתכם עד שלב החתימה על הביטחונות שכוללים רכישה של ביטוח מבנה, ביטוח חיים, ייפוי כוח נוטריוני ואת הרישום ברשם המשכונות. כך, הליך העברת הכסף מהבנק למוכר הנכס יהיה באחריות האישית שלכם בלבד. 

בגישה השלישית: יועץ המשכנאות המלווה אתכם, יהיה מעורב בתהליך עד רגע קבלת החתימה מהבנק על אישור המשכנתא. מכאן, הטיפול בביטחונות ובהעברת הכסף עובר לאחריות שלכם. 

טיפ של מקצוענים: חשבו טוב לפני הבחירה. לכל גישה הבדלים משמעותיים ולכן, כדאי לבחון כל שיטה ואת ההתאמה שלה אליכם. 

אילו מצבים ישפיעו על המחיר?

המחירים הסופיים של ייעוצי המשכנתאות בהם מוצע ליווי מלא משתנים בהתאם לקשיים ולמורכבות התיק. במידה וההליך לקבלת האישור הראשוני יהיה קשה יותר וארוך, הוא יצריך מהיועץ להיות נוכח יותר ולתת לבנק סיבות שיגרמו לו לאפשר לכם לקחת משכנתא. 

מורכבות התיק תשפיע גם היא על המחיר כיוון וישנם פערים משמעותיים בתהליכים. עבור תושבי חוץ או בנייה עצמאית לדוגמה, התהליך יהיה ארוך ומורכב יותר ולכן, עלות הליווי תהיה תואמת לכך. על יועץ המשכנתאות לנתח את מורכבות העסקה כדי לקבוע מה תהיה העלות לליווי מלא שינתן על ידיו.

מהו המסלול המועדף?

המסלול שעדיף לקחת תלוי בכם בלבד. התשובה לכך איננה חד משמעית ולכן, לפני שמתחילים הליך של לקיחת משכנתא חשוב לקרוא ולחקור את הנושא ואת השלבים השונים בתהליך. יש את אלה שיעדיפו פגישה אחת אצל יועץ משכתאות ומשם יצאו לדרך עצמאית. ויש שיעדיפו ליווי מלא של יועץ מוסמך ומקצועי שיהיה איתם עד לקבלת המשכנתא. 

כדי לדעת מהו המסלול המתאים ביותר עבורכם, נסו להבין תחילה לשם מה אתם פונים ליועץ המשכנתא? מה חשוב לכם לבדוק מולו, האם זה משהו שתוכלו לבדוק בעצמכם? חשבו טוב על ההליך ועל מה שהוא דורש מכם כי לקיחת משכנתא היא אחת העסקאות הגדולות שתעשו בחייכם ולכן, יש לעשות אותה בחוכמה ובנחת. 

בניית תמהיל למשכנתא: כל השלבים והמידע

צריכים לבנות תמהיל ללקיחת משכנתא? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת על הליך המשכנתא ובניית התמהיל, איך מתנהלים מול יועץ המשכנתאות וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

ליווי מלא ללקיחת משכנתא: כל מה שצריך לדעת

צריכים ליווי מלא ללקיחת משכנתא? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת על הליך המשכנתא ועל הליווי מלא שניתן לקבל, איך מתנהלים מול יועץ המשכנתאות וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות והמידע לפניכם.

הזמנת שמאי מקרקעין להערכת שווי דירה: שלב אחר שלב

רוכשים דירה וזקוקים לשמאי מקרקעין להערכת שווי הדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. נסביר מתי צריך להזמין שמאי מקרקעין, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההערכה.

הזמנת שמאי מקרקעין להערכת שווי קרקע: שלב אחר שלב

זקוקים לשמאי מקרקעין להערכת שווי הקרקע? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. נסביר מתי צריך להזמין שמאי מקרקעין, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההערכה.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם אפשר לקחת שלבים בודדים או שחייב ליווי מלא? 
הפגישות אצל יועץ המשכנתאות יכולות להיות פגישות בודדות ללא כל התחייבות לתהליך ליווי מלא. ניתן לקחת ייעוץ ראשוני כפגישה נפרדת ולקבוע פגישה נפרדת עבור בניית תמהיל (מסלול) למשכנתא. שכן, מבחינה כלכלית, פחות מומלץ לקחת כל שלב כפגישה נפרדת כיוון והמחירים יקרים. לכן, כדאי לשקול את הליווי המלא שבו היועץ מלווה אתכם לאורך כל הדרך עד קבלת המשכנתא. 
מה כולל הליווי המלא?
הליווי המלא שניתן על ידי יועץ המשכנא הוא השירות המורחב ביותר שלו. בליקחת המסלול המלא, הוא הופך להיות שותף שלכם לדרך, מכוון ומלווה אתכם עד לקבלת המשכנתא. החל מאפיון פיננסי מלא, בניה של תקיית הניירת הרלוונטית, הכנת תיק המשכנתא המתאים לכם ביותר, הגשת הבקשה לאישור ראשוני למשכנתא ועד קבלת המשכתנא לבסוף.