מה משפיע על מחיר ההובלה?

אני לפני מעבר דירה ורוצה לוודא שלא יהיו לי הפתעות במחיר ביום ההובלה. איך נקבע מחיר ההובלה? ואיך אדע שהמחיר אכן יהיה תואם להצעה שקיבלתי מהמוביל?

רוני 06.06.2021

תשובה

מחיר ההובלה מושפע ממספר גורמים, וכדאי להתייחס אליהם מראש לפני שסוגרים עם המוביל: איך מחשבים מחיר הובלה? לפי מספר משתנים:

כמות הארגזים והציוד שיש להעביר: אמנם זהו המשתנה העיקרי שישפיע על עלות ההובלה, אך הוא בהחלט לא היחיד. ועדיין, ככל שיש יותר ארגזים ויותר ריהוט לפרק ולהרכיב, כך יעלה מחיר ההובלה בהתאם. נהוג לתמחר לפי מספר חדרים ככלל אצבע, ולהוסיף כמות ארגזים משוערת.

מספר המובילים שידרשו: היקף הציוד ומשך הזמן הדרוש להובלה, ישפיעו על מספר העובדים שיידרשו להגיע ביום ההובלה. זה משפיע גם על גודל המשאית שנדרשת לצורך ההובלה, מה שכמובן משפיע על המחיר.

הנגישות לדירה: יש הבדל בין בית בקומת קרקע ללא אף מדרגה לבין דירה בקומה רביעית ללא מעלית ובלי גישה למשאית ברחוב צר. ככל שהמרחק שהמובילים צריכים לעשות עם הציוד גדל, כך התמחור יעלה בהתאם. זה מתייחס לדירה אותה אתם ועוזבים ולדירה ממנה אתם יוצאים, כמובן.

המרחק בין הדירות: ככל שהמרחק ביניהם גדול יותר, כך יהיה הבדל בתמחור. מן הסתם, מעבר במרחק של כמה רחובות לא יעלה כמו מעבר ממרכז הארץ לצפון. אל תשכחו לוודא שיש למוביל גם ביטוח סחורות בהובלה, ולא רק ביטוח עבור המשאית עצמה. אחרת, במקרה של נזק לציוד, יהיה הרבה יותר קשה לקבל פיצוי מחברת ההובלה.

תאריך ההובלה: זה לא סוד שעונת מעברי הדירות מתרחשת ביולי-אוגוסט, ולכן התעריף שתשלמו יהיה גבוה יותר, לרוב רק משום שזה נחשב לשיא העונה של חברות ההובלה. גם לתאריך יש חשיבות: תחילת חודש, אמצע חודש וסוף חודש הם הימים העמוסים יותר. לכן, גמישות שלכם בתאריך תאפשר הוזלת מחיר ההובלה.

עוד גורמים שיכולים לייקר: אם יש צורך בהובלת ציוד רגיש (פסנתר), בשימוש במנוף או באריזה מקצועית של ציוד שביר – לגיטימי לדרוש תוספת.

למחירון ההובלה המפורט לחצו כאן.

like עזר (5) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 06.06.2021

שאלות נוספות בנושא הובלות

האם יש ביטוח על שברים כתוצאה מהובלה?

יש לי בבית אקווריום ועוד כמה פריטים מזכוכית שאני מפחד שישבשרו לי בהובלה. האם יש ביטוח על זה?

אוהד 10.03.2021

לתשובה המלאה

arrow
בכמה מייקרת הובלה בלי מעלית?

בעוד כחודש אני עוברת דירה ואני רוצה להזמין מוביל. אני גרה הקומה שלישית ללא מעלית, בכמה זה ייקר את ההובלה?

טלי 10.03.2021

לתשובה המלאה

arrow
איך בוחרים חברת הובלה?

בעוד שבועיים אנו עומדים לעבור דירה. איך בוחרים חברת הובלה מקצועית שאפשר לסמוך עליה?

שרה 22.07.2017

לתשובה המלאה

arrow
אילו סידורים צריך לעשות לפני מעבר דירה?

בעוד חודשיים אני עוברת דירה והייתי שמחה אם תייעצו לי אילו סידורים אני צריכה לעשות לפני המעבר?

גילה 28.05.2019

לתשובה המלאה

arrow
איך נפטרים מרהיטים וגרוטאות לפני ההובלה?

בעוד מספר ימים אני עומד לעבור דירה והמעוניין להיפטר ממספר רהיטים גדולים וגרוטאות שאגרתי עם השנים. אני לא רוצה לשלם כסף עבור הפינוי, איך אפשר להיפטר מהרהיטים והגרוטאות?

גדי 15.06.2019

לתשובה המלאה

arrow

הובלות
בתל אביב שנה עיר

בן יוסף הובלות
star star star star star
בתהליך דירוג
בן יוסף הובלות בן יוסף יוסף
יוסי הובלות
4.57
star star star star star
7
חוות דעת
יוסי הובלות יוסי בן עמי
זוהר הובלות
דירות ומשרדים בלבד
4.53
star star star star star
17
חוות דעת
זוהר הובלות זוהר אלחמיד

מדריכים בנושא הובלות

מה כוללת הובלה קטנה ואיך זה משפיע על המחיר?

הובלה קטנה היא אינה משימה פשוטה. אז אם כבר החלטתם לשכור חברת הובלות, קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לצלוח את המשימה בשלום!

הובלות בתל אביב: כל מה שצריך לדעת

תל-אביב של היום היא גן-עדן עבור מובילים וחברות הובלות, בעיקר על רקע של תחלופה גדולה בשוק השכירות. עוברים דירה בתל אביב? מה חשוב לדעת על ההובלה ועל כל מה שמסביב?

עוברים דירה? Checklist למשימות הקטנות שיעשו לכם סדר במעבר

עוברים דירה? סגרתם עם חברת הובלה, ארגנתם קרטונים ואפילו התחלתם לארוז מוקדם מהצפוי. ימי חופש כבר ביקשתם? ארגנתם בייבי סיטר לחיות? Checklist מעבר דירה מלא, כולל כל הפרטים הקטנים שיעשו לכם שקט גדול.

הובלת דירה: כך המחיר לא יזנק

מחיר ההובלה אמור על פניו להיות מוסכם ומוחלט מראש, אך בפועל מדובר במספר שנוטה להשתנות כלפי מעלה ביום ההובלה. איך תוכלו להימנע מהזינוק הפתאומי? הכל במדריך הבא.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon