כמה טיפ נהוג לתת למובילים?

מה הקשר בין רמת השירות לגובה הטיפ, איך מובילים מנסים להגדיל את הטיפ וכמה באמת נהוג לתת? כל התשובות בפנים.

עוד במדריך
הקשר שבין רמת השירות לגובה הטיפ איך מובילים מנסים להגדיל את הטיפ? מה נחשב לטיפ הולם למובילים?

הסיטואציה בסיום ההובלה היא לא נעימה במיוחד - במקרה הטוב, אתם מרוצים מרמת השירות שקיבלתם, רוצים לתת טיפ והמוביל מתחנן שתיתנו לו יותר. במקרה הרע, אתם לא מרוצים ומרגישים צורך לתת טיפ.

במדריך הבא נסביר האם יש קשר בין רמת השירות לגובה הטיפ, איך מובילים מנסים להגדיל את הטיפ וכמה באמת נהוג לתת.

הקשר שבין רמת השירות לגובה הטיפ

התשובה לשאלה הזו תלויה בגורם אחד בלבד - את מי שואלים.

אז נפתח בשורה התחתונה: אם אתם שואלים את המוביל, אין שום קשר בין רמת השירות לגובה הטיפ שהוא שואף לקבל.

גם אם מבחינתכם ההובלה הייתה רחוקה ממושלמת, המוביל עדיין יצפה לטיפ הולם שמבחינתו יעשה את ההבדל בין הובלה סטנדרטית להובלה משתלמת במיוחד.

זאת ועוד, הוא עשוי להשתמש בטיעונים שונים ומשונים על מנת להצדיק את הטיפ שהוא דורש, כמו העובדה שלא ארזתם את הדירה כמו שצריך או שלא כתבתם על הקרטונים "שביר".

ההמלצה שלנו עבורכם היא חד משמעית - אם אתם לא מרוצים מהעבודה, אל תתנו טיפ. יתרה מכך, השתמשו בטיפ כקלף מיקוח ודרשו מהמוביל לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, אחרת זה יפגע לו בכיס.

איך מובילים מנסים להגדיל את הטיפ?

לבעלי מקצוע בתחום ההובלות יש טכניקות שונות ומשונות לגרום לכם להרגיש לא נעים עם הסיטואציה, ושהם למעשה התאמצו יתר על המידה ועבדו יותר קשה.

חלקם יגידו לכם שהספה שלכם כבדה במיוחד, שיש יותר ארגזים מהכמות שציינתם תחילה, שהמעלית צרה והדברים לא נכנסים, שאחד הסבלים לא הגיע לעבודה ולקח להם יותר זמן, ועוד.

הציפייה של המוביל היא שאתם תוציאו כסף מהארנק מתוך רחמים, או סתם בגלל שלא נעים לכם להתמקח.

ההמלצה שלנו - אתם לא צריכים לשאת בעלויות של כל התירוצים הללו, תנו טיפ בגובה שסיכמתם עליו מראש.

מה נחשב לטיפ הולם למובילים?

באופן כללי, התשובה לשאלה הזו תלויה ברמת השירות שקיבלתם ולהיקף העבודה שהמוביל נאלץ לבצע.

ברוב המקרים, הסכום המקובל עבור טיפ למוביל יהיה בין 50-100 שקלים עבור כל סבל שהשתתף בהובלה.

במידה וההובלה שלכם הייתה מורכבת במיוחד, כללה פירוקים, הרכבות וסבלות עד לקומה רביעית בבניין ללא מעלית, מקובל לתת טיפ שנושק לטווח העליון שציינו.

חשוב לציין - מומלץ לסגור מול המוביל את גובה הטיפ מראש. כך אתם לא תצטרכו לעמוד בסיטואציה לא נעימה בסיום ההובלה, והוא מצידו ידלג על שלב התחנונים המעיק.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

כמה טיפ צריך לתת למובילים?
הטיפ למובילי דירה תלוי באיכות השירות שקיבלתם עבור העבודה, משולב עם היקף העבודה (הובלה קטנה, גדולה או מורכבת). ברוב המקרים, נהוג לתת טיפ שנע בין 50 ל-100 שקלים עבור כל סבל. במקרה שמדובר בהובלה קשה במיוחד שכללה פירוקים והרכבות או בדירה בקומה גבוהה ללא מעלית, מחיר הטיפ יעלה בהתאם. בכל מקרה, רצוי לסגור מראש את מחיר הטיפ כדי למנוע הפתעות או אי-נעימויות. 
האם מחויבים לתת טיפ למוביל?
מתן טיפ למוביל בסיום העבודה הוא אופציונלי ותלוי ברמת שביעות הרצון שלכם. במקרה שאתם לא מרוצים מהעבודה של המוביל או שנגרם נזק לחפצים שלכם במהלך ההובלה, זה בהחלט סביר לא לתת לו טיפ, אפילו אם סוכם על כך מראש.