הובלת דירות מול הובלות משרדיות

הובלה של דירות שונה מהובלת תכולות משרדים מבחינה לוגיסטית, כלכלית, עסקית וצרכנית. מה עליכם לדעת וכיצד זה ישרת אתכם בבחירת חברת ההובלות שתעזור לכם לעבור דירה?

עוד במדריך
הובלת דירות: שוק מורכב חברות המתמחות בהובלת דירות חברות המתמחות בהובלת משרדים הקשר בין שני הסוגים

שוק ההובלות כולל בעיקר שני סוגים של שירותי הובלות: הובלות של תכולת דירות, שבעגה הנפוצה נוהגים לכנותן "הובלות דירות": הובלות לשוק האירגוני והמוסדי, שבדרך-כלל כוללות הובלה של תכולות משרדים.

הובלת דירות: שוק מורכב

ישנם הבדלים גדולים בין שני סוגי ההובלות הללו, שמשפיעים גם על השיקולים של מזמיני השירות בבחירת קבלן הובלות שמתאים לצרכיהם, ובזה עוסק המאמר שלפניכם.

חברות המתמחות בהובלת דירות

לפחות רבע מיליון משקי בית בישראל נזקקים כל שנה לשירותי הובלות עקב מעבר דירה או סיבות אזוטריות יותר – כמו צורך לפנות דירה לקראת שיפוצים.

רק כדי לסבר את האוזן ולהכניס את הדברים להקשר הנכון – המספרים כוללים אך ורק הובלות תכולה, לא הובלות קטנות, שליחויות וכדומה. זהו, ללא כל תחרות, שוק ההובלות המשמעותי ביותר גם מבחינת היקפו הכספי וגם מבחינת מספר העיסקאות.

מה משפיע על מחירי הובלת דירות?

התוספות המשמעותיות באמת במחיר הן כתוצאה מעבודות הנלוות להובלה עצמו (אריזה, פירוק והרכבה של ריהוט) או דברים שהופכים את ההובלה לקשה וארוכה יותר. ובכל זאת, כדאי שתדעו את הטווח הבסיסי והראשוני, לפני התוספות שיגיעו.

מחיר ההובלה הבסיסי מתומחר לפי מספר חדרים:

עלות הובלת דירת חדר אחד היא 1,000-1,200 שקל.

עלות הובלת דירת 2 חדרים היא 1,300-1,500 שקל.

עלות הובלת דירת 3 חדרים היא 1,500-1,700 שקל.

עלות הובלת דירת 4 חדרים היא 2,200-2,500 שקל.

עלות הובלת דירת 5 חדרים היא 2,700-3,000 שקל.

הובלה של דירות קטנות

הובלה קטנה מצריכה פחות מובילים בדרך-כלל, משאית קטנה יותר (שפוליסת הביטוח שלה זולה יותר) והיא נמשכת הרבה פחות זמן מהובלה גדולה. לכן, המחיר שלה הוא לרוב לפי מספר הפריטים. עלות הובלה של פריט בודד היא 400-600 שקל.

לכן, אם חשבתם להוביל את כל החפצים בעצמכם, ולהשאיר רק 2-3 פריטים למובילים, אתם לא באמת חוסכים כסף, ובטח שלא זמן. במקרה זה, מוטב להוביל את כל החפצים במסגרת הובלה אחת מרוכזת.

כמה עולה הובלת דירה?

סכומי העיסקאות (כלומר, מחירי ההובלות) קטנים יחסית (כ-80 אחוזים מהן בטווח המחירים של 500-2500 שקלים), אך תנאי התשלום נוחים מאד – לרוב במזומן בסיום הביצוע.

חברות המתמחות בהובלת משרדים

חברות להובלת משרדים דואגות שהציוד הרגיש שלכם ייארז בצורה מקצועית, מסמכים יאטמו, מסכים ירופדו, יתר הציוד ייעטף בניילון ובחומרי הדבקה במידת הצורך ועוד. מה כוללת הובלת משרד:

פירוק והרכבה

כשמדובר בתכולת המשרד, אין ספק שדרוש ידע מקצועי בכל הנוגע לפירוק והרכבת עמדות עבודה, שולחנות מחשב, מדפים, ארוניות קיר וכולי.

הובלה עם מנוף

במידה ויש במשרדכם ציוד כבד וגדול במיוחד כמו פסנתר למשל, ושאינו ניתן להובלה ידנית דרך חדר המדרגות או המעלית, סביר להניח שתצטרכו להשתמש בשירות הובלה באמצעות מנוף.

עלות הובלה עם מנוף היא לפי שעה ובהתאם לקומת המשרד. אם אתם עוברים ממשרד הממוקם עד קומה חמישית, חברה שמחזיקה במנופים סטנדרטיים תתאים לכם. לעומת זאת, אם המשרד ממוקם בקומה גבוהה, תזדקקו להובלה עם מנוף גבוה יותר, שגם עולה יותר.

הקשר בין שני הסוגים

לא בכל יום מובילים קטנים הופכים לתאגידי הובלות גדולים, אבל המעבר בין שתי הקבוצות קיים.

בהגדרה, רוב מי שעובד עם השוק הארגוני והמגזר העסקי, מעדיף לא לקבל לקוחות זעירים ממגזר משקי הבית.

חברות מהסוג הזה יובילו תכולות דירות ובתים רק עבור העשירון העליון – שלא לומר המאיון.

מצד שני, ישנם יוצאי דופן, שעובדים בסטנדרטים שנכפים עליהם מול המגזר העסקי אבל עדיין ישמחו לקבל לקוחות בינוניים – כמו תכולות של דירות שגרות בהן משפחות, בניגוד ל"הובלות סטודנטים" שלרוב מכניסות פחות מאלף שקלים.

מובילים כאלה יכולים לעיתים לתת לכם שירות טוב, כיסוי ביטוחי עדיף ומחירים לא גבוהים בהרבה מאשר חאפרים שזה עתה נכנסו לענף.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow